Diyet İpuçları ve Püf Noktaları

Diyet, yiyeceklerin vücut ağırlığını azaltmak, sürdürmek veya arttırmak için kontrollü  bir şekilde tüketilmesidir. Kontrollü bir diyet, vücut ağırlığını azaltmak için şişman veya aşırı kilolu insanlar tarafından, bazen de fiziksel egzersizlerle birleştirildiğinde sıklıkla kullanılır. Bazı insanlar da çok zayıf oldukları için kilo almak için bir diyet yaparlar. Sağlıklı bir diyet de sabit bir vücut ağırlığına sahiptir. Diyette size yardımcı olabilecek bazı ipuçları ;

YEMEKLERİ UYGUN ŞEKİLDE YEMEK:

Yemek kilo kaybı üst listesinde. Abur cuburları mümkün olduğunca görmezden gelmeye başlayın. Günde en az bir kez uygun meyveler yiyin. Peynir gibi proteinli atıştırmalıklar yiyin, pişirmede fıstık ezmesi kullanın. Daha fazla çalışmak zorunda kalmamak için yemeğinizi uygun hale getirin. Her gün meyve suyu içmeye çalışın.

 

-Yemek yerken TV’nizi KAPATIN:

TV izlerken yemek yemek kötü bir alışkanlıktır. Diyetiniz üzerinde büyük etkisi vardır. TV izlerken ve yemek yerken vücudunuzdaki kalorilerin yüzde 40’ını emiyorsunuz. Yemek sırasında sohbet etme, araba kullanma vb. Gibi yönlendirici aktivitelerden herhangi biri çok fazla yemek yemenizi sağlayabilir. Kendinizi uygun bir şekilde oturtun, yemeğinizi bir tabağa koyun ve yemek için oturun.

ÇALIŞMAYA BAŞLAYIN:

Kilonuz düzenli olarak ve günlük olarak artıyorsa, vücudunuzun artık uygun olması için egzersizlere veya egzersizlere ihtiyacı olduğunu kendinize bildirin. Her gün ağır kilo alırken egzersiz yapmaya başlayın.

ŞEKİLLENDİRMENİZ:

Haftada en az üç kez şınav, swipe ve crou chesat yapmaya başlayın. Bu, şekil oluşturmanıza ve kas kütlenizi korumanıza yardımcı olacaktır. Daha fazla kasınız olduğunda emiliminiz artacaktır. Ayrıca egzersizleri yaparak kalori miktarını yakıyorsunuz.

BESLENME ALIŞKANLIKLARI:

Teknik ve hızlı dünyada insanların çoğunun yemeği uygun bir şekilde yemek için fazla zamanı yoktur. Yemek son dakikalarda acele etmemeli. Son dakika yemeği vücudunuzun metabolizmasını çok kötü bir şekilde etkiler. Sağlığınıza doğru herhangi bir sorun oluşmaması için yiyecekleri doğru çiğneyin. Bazı iyi beslenme alışkanlıkları geliştirin.

DENGELİ BİR YEMEK KAHVALTI YAPIN

Sabah yemeği, bazı yağlarla birlikte karbonhidrat ve protein içermelidir. Şeker seviyenizi sabit tutar. Sabah yemeğiniz ağır olmalı. Sabahları yumurta akı yemeye çalışın. Kahvaltınızda meyve yemeye çalışın.

MEYVE YİYİN:

Meyveler yağ içermez. Neredeyse suyu içerir. Bol miktarda sağlıklı lif içeren karbonhidratlar içerirler. Meyveler sizi hastalıklardan uzak tutabilen hafif ve sağlıklı bir yemektir.

DOĞRU UYKU :

Vücudunuzun uygun bir şekilde dinlenmesi gerekir. Vücudunuzu zinde ve iyi tutmak için uykunuz için uygun zamanı ayırmanız gerekir. Sadece yatmak ve uyumak için zamanı düzeltmeye çalışın ve uyanma zamanını koruyun. Doğru uykuyu aldığınızda, zayıflıktan veya herhangi bir stresden atıştırmaya daha az yatkınsınız.

KENDİNİZİ İNCELEYİN:

Kilonuzdan rahatsız olduğunuzda, ince bir vücudunuz olduğunu hayal etmelisiniz. Bu, formda ve iyi olma hedefinize odaklanmanıza yardımcı olan bir motivasyon türüdür. Kilonuzla üzülmeyin.

Diyet ipuçları harika bir şekilde size yardımcı olabilir. Sağlıklı bir diyetin nasıl sürdürülmesinin yanı sıra vücudunuzu nasıl formlandıracağınız konusunda size yardımcı olacaktır.

3 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Ayak Kokusunu Nasıl Giderilir?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478