KTÜ Rektörü’nün Damadı Aynı Gün Yapılan 2 Sınavda’da Başarılı Bulundu

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü’nün damadı aynı gün iki sınavda başarılı olmasının ortaya çıkmasının ardından üç kızı, iki damadı ve bir yeğeninin üniversitede öğretim görevlisi olduğu ortaya çıktı.

KTÜ AiLE ŞİRKETİ Mİ ?

Karadeniz Teknik Üniversitesin’de öğretim görevlisinin Kuzey Ekspres adlı yerel gazeteye aktardıklarına göre rektörün damadının üniversiteye yerleştirilmesi için yapılan usulsüzlükler ortaya çıktı. Öğretim görevlisi, öğretim üyeliği için yapılan sınavın kadronun açıldığı birimde olması gerektiğini ancak damadın gireceği Sürmene Abdullah Kanca MYO’nun sınavının merkez kampüste yapıldığını belirtti. Ayrıca üniversite yönetmeliğine göre adayların ilan edilen kadrolardan sadece birine başvurması gerektiğini söyleyen öğretim görevlisi, damadın gireceği sınavlarda bu maddenin kaldırıldığını ve ikinci başvurusunu direk rektörlüğe bağlı uzaktan eğitim merkezine yaptığını açıkladı. Damat yapılan 2 sınavda da birinci geldi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof Dr. Süleyman Baykal’ın üniversitedeki akraba atamaları ise şu şekilde:

Kızlarından ikisi tıp fakültesinde öğretim üyesi. Dr. Hanife Baykal Şahin, Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ana bilim dalında, eşi Dr.Mürsel Şahin, Kardiyoloji ana bilim dalında öğretim üyesi.

Dr. Öğretim Leyla Baykal Şahin, KTÜ Dermatoloji ana bilimde.

Üçüncü kızı Elif Baykal Kablan ise KTÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar bölümünde. Elif Baykal Kablan’ın Avrasya Üniversitesi’nden çalışan eşi de KTÜ’de aynı gün iki birimden birden öğretim görevliliği sınavını kazandı.

Baykal’ın ablasının oğlu Yusuf Baykal, Tıp Fakültesi Bilişim Ana Bilimde Dalında görevli.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Yabancı Dil Öğrenmenin 6 Temel Kuralı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478