New York Bölgesindeki En İyi Üniversiteler

New York, hiç uyumayan şehir. Öğrenci yıllarını geçirmek için daha iyi bir yer var mı? Dört yıl New York’ta görülecek ve yapılacak her şeyi tüketmek için neredeyse yeterli zaman olmayacak, ancak zorluğun üstesinden gelirseniz, kesinlikle denemeye değer.

Şehrin müzelerini keşfetmek, Metropolitan Sanat Müzesi’nden Frank Lloyd Wright’s Guggenheim’e kadar başlı başına bir eğitimdir. Şehrin her semtinin kendine has bir karakteri var ve en sevdiğiniz yeri bulmak zorundasınız. Brooklyn’deki Williamsburg’daki yenilikçi yaşam tarzını deneyimleyebilirsiniz ya da Chelsea’nin çağdaş sanat bölgesinde, New York’un High Line’ının en kalabalık yolunda düzenli bir şehir başıboşu olabilirsiniz.

Tiyatro hayranları için, New York’taki öğrenciler genellikle bilet ücretlerinden operaya, Broadway ve Broadway dışı performanslara indirgenecek. Şehrin biraz dışındaki üniversiteler, her iki dünyanın da en iyisini sunuyor; New York City ile birlikte kampüs üniversitesinin topluluk ruhu ve kırsal ortamı, arabayla ya da otobüsle kolayca gidilebilecek mesafede. New York Eyaleti, adını paylaşan şehir tarafından sık sık gölgelenirken, özellikle Finger Lakes bölgesi, New England’daki en güzel kırsal alanlardan biridir.

Cornell Üniversitesi

 

 

1865 yılında kurulan Cornell Üniversitesi , dünya sıralamasında sürekli olarak yüksek performans gösteren bir Ivy League üniversitesidir. Cornell Üniversitesi’nin 2.300 dönümlük kampüsü, New York Eyaleti’nin pitoresk Finger Lakes bölgesinde yer almaktadır.

Kampüs, öğrencilerin keşfetmesi için yürüyüş parkurları içerecek kadar geniştir. Yakındaki Ithaca, foodies ile favori olduğu için bir üne sahiptir.

Üniversitenin geleneklerinden biri, Mart ayı sonlarında yıllık Dragon Day geçit törenidir. Mimarlık öğrencileri, kampüsün karşısındaki dev bir ejderhayı, rakipleri College of College’dan gelen öğrenciler tarafından yaratılan bir anka kuşuna karşı oyuklar.

Üniversite, New York’ta, Yukarı Manhattan’daki Weill Cornell Tıp Bilimleri Enstitüsü de dahil olmak üzere birçok yere sahiptir.

Kolombiya Üniversitesi

Yukarı Manhattan’da bulunan  Columbia Üniversitesi  , ülkedeki en eski beşinci üniversite ve New York Eyaletindeki en eski üniversitedir. Üniversite, 1754 yılında King’s College olarak kuruldu. Devrim sonrası, kurum Columbia Koleji olarak yeniden adlandırıldı ve 1896’da , 1891’de kadınlar için Barnard Koleji de dahil olmak üzere bir araya getirilen kolejlerin koleksiyonunu yansıtan Columbia Üniversitesi oldu .

Joseph Pulitzer, Columbia’nın prestijli Gazetecilik Okulu’nu 1912’de kurdu. 1930’larda Columbia Hukuk Fakültesi, iki Yüksek Mahkeme Baş Adaleti, Charles Evans Hughes ve Harlan Fiske Stone’u üretti. Columbia Üniversitesi Morningside Heights üzerinde kampüs mimarı Charles Follen McKim antik Yunan klasik mimarisinin esinlenerek 1897 yılından bu yana üniversiteye ev sahipliği yapmıştır. Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi, iki kilometre kuzeyde bulunan Washington Heights’ta kendi 20 dönümlük kampüsüne sahiptir. 

New York Üniversitesi

 

New York’taki en iyi kurumlar arasında New York Üniversitesi , Manhattan’ın kalbinde yer almaktadır. Washington Square Park, yakınlardaki üniversitenin salonları ve akademik binalarıyla New York Üniversitesi etkinliğinin merkez üssüdür . Departmanlar, Brooklyn’in merkezinde, nehrin karşısında bulunmaktadır.

1831 yılında devlet adamı Albert Gallatin tarafından kurulan üniversite, hayatın her kesiminden gelen öğrencilere hizmet etmek için kurulmuştur. Bugün, New York Üniversitesi , akademik sıralama açısından ABD’deki en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda, 44.000’den fazla öğrencisi ile ülkedeki en büyük özel üniversitelerden biridir ve saygın Amerikan Üniversiteleri Birliği üyesidir.

Üniversitenin yıllık geleneklerinden biri, öğrencilere sınavların bitiminde kutlama yapma ve New York’taki en uzun çilekli cheesecake’in bir diliminin tadını çıkarma şansı veren Çilek Festivali. 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Teksas’daki En İyi Üniversiteler

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478