Okullarda Telafi Eğitimleri Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim süreci 19 Haziran Cuma günü bitirirken merakla beklenen telafi eğitimleri ne zaman başlayacak sorusu bugün cevabını buldu. Resmi eğitim kurumları için yüz yüze eğitim telafi takvimini açıkladı. Telafi eğitimleri 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan eğitimler üç hafta sürecek.

Bakan Selçuk telafi sürecinde öğrencilerin okula uyumuna, psikososyal desteğe, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerin telafisine yoğunlaşılacağını belirterek telafi eğitimlerin destekleme ve yetiştirme kursları ile yıl içerisinde süreceğini söyledi.

Uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planlanmasıyla ilgili çalışmaların büyük bir titizlik içerisinde sürdürüldüğüne dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimlerle destekleyeceğiz. Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine yoğunlaşıp destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz.” dedi.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Gaizosmanpaşa Üniversitesi 146 Personel Alım İlanı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478