Selfie Çekmek İçin Hayatını Kaybeden 11 Kişinin Son Fotoğrafları!

İnsanlar bu dünyaya farklı şekillerde veda edebilirler. Ancak yakın zamana kadar kimse selfie’nin bunlardan biri olabileceğini hayal edemezdi. Burada, bir selfie çekmek için hayatını kaybeden 11 kişinin son fotoğrafını görebilirsiniz.

Raylar üzerinde yürürken kendi resminizi çekmek, yüksek bir binanın kenarından asmak veya bir köprü üzerinde durmak ciddi sonuçlar doğurabilir. Son aylarda bu şekilde ölenler, selfie haber konusu oldu.

1. Kızgın Boğa Tutkusu Sona Erdi!

Kızgın Boğa Tutkusu Sona Erdi

Boğaların zorbalığı kalıcı bir İspanyol geleneğidir. Bu oyunun sonunda erkekler yaralanacak veya öldürülecek. Hayatta kalanların anlatacak bir hikayesi olacak. Bu sadece bu tutkunun felsefesi. Günümüzde, bir selfie almak uğruna boğa güreşlerinde hayatını kaybeden birçok insan var. Ağustos 2015’te İspanya’nın Pamplona kentinde adam neredeyse ölmüştü. 32 yaşındaki Dop Lopez, güvenli bölgeyi terk etmeye ve iki boğa arasında bir selfie almaya çalıştı. Bu tutku maalesef son değildi!

2. Selfie çekerken araba kazası

Selfie çekerken araba kazası

26 Nisan 2014’te Courtney Stanford, Kuzey Carolina’daki arabasında seyir halindeyken çekmeye çalıştığı selfie sonunu getirdi. Araba önce bir kamyona çarptı ve sonra yolun dışındaki bir ağaca çarptı. Courtney olay yerinde öldü. Belki de hayatımıza giren bu çılgın özçekimi abarttık. Ölümü sırasında Pharrel Williams “Mutlu” şarkısını dinliyordu. Her şeyin yolunda gittiğini düşünmemize rağmen, bazen arzularımızın geri dönüşü olmayan sonuçları olabilir. Küçük bir hatanın tüm sonuçlarını görüyoruz.

3. Cabo da Roca’da Selfie Yakalama

Cabo da Roca'da Selfie çekimi

Cabo da Roca, Eski Kıtanın Atlantik Okyanusu’nun fırtınalı sularıyla buluştuğu Avrupa’nın en batı noktası mükemmel görünümü ile ünlüdür. Bir selfie almadan buraya geri dönmeyeceğinizden emin olabiliriz. Bunda yanlış bir şey yok. Ama aynı zamanda bir selfie çekerken güvende olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Bir düşünce anı hayatınıza mal olabilir. Bu Polonya eylem meraklıları, kanıtlamaya çalıştıklarını anlayabilmeleri için yüzlerce metre yükseklikten düştüler.

4. Uçakta Selfie çekerken füze vurdu

Uçakta Selfie çekerken füze vuruşu

Hepimiz bir çocuğun ve annenin aynı bencilce poz verdiğine tanık olduk. Fakat! Fotoğraf hakkında şok edici bir gerçek. Kuala Lumpur’a tatile giden anne ve oğlu, Ukrayna’nın doğusunda geçen MH17 tipi bir füze tarafından vuruldu. Bu selfie çekilmeden hemen önce İnternet’e yüklendi. Ve bu trajik olay bizim hurdaya ayrılmamıza neden oldu. Gerçekten acıtıyor…

5. Bir Aygır ile Selfie Alınmak İstedi

Bir Aygır ve Selfie Alınmak İstedi

Evet, hayvanları da sevdiğini biliyoruz. En sevdiğin hayvanla bir selfie yapabilir misin? Çinli bir işadamı başardı. Tüm güvenlik talimatlarını görmezden geldi ve 1,5 tonluk bir denizci havuzuna girdi. Çin hiposuna saldıran ve onu dev havuza sürükleyen bir su aygırı ile bir selfie yapmak istedi. Her saniye kameralar saniyeler içinde yansıtıldı.

6. El Bombası Eğer iğne çekim sırasında selfie almak istediğinizde elinde patladı!

El Bombası Pimi çekerken selfie çekmek istediğinizde ellerinizde patladı!

Ural Dağları’nda çalışan iki Rus askeri el bombasının pimini çekmek ve bir selfie almak istedi. El bombalarının güvenilmez olduğunu hepimiz biliyoruz. El bombası bir iğne atış ile patlama. Ve bu acı dolu cesaret iki askerin ölmesine neden oldu.

7. Selfie çekerken yıldırım düştü

Selfie çekerken yıldırım düştü

Şimşek ve şimşek parladığında, bir İngiliz selfie çubuğu ile fotoğraf çekmek istedi. Adamın yanı sıra, telefonu tozlu bir dumandı. Bu garip değil mi?

8. Tele Dokundu

Tellere Dokundu

18 yaşındaki Rumen bir kız olan Ana Ursu da trenlerin nasıl çalıştığını biliyordu. Demiryolunun üstündeki tele dokunduğu anda, vücudu 27.000 voltun üzerindeydi. Vücudunun önemli bir yüzdesi yakıldı. Daha sonra nakledildiği hastanede öldü.

9. Selfie Yıkım Partisi

Selfie Yıkım Partisi

Bekarlığa veda partisi gelin ve arkadaşlarının Hangover tarzında eğlenmeleri için son şanstır. Alkol ve erkek striptizci partisine giden ve eğlenen kızların son selfie’si. En iyi arkadaşı arabanın kontrolünü kaybetti ve ikisi de olay yerinde öldü.

10. Binaların Tepesinden Sarkan Selfie İnsanlar

Binaların tepesinden sarkan Selfie insanlar

17 yaşındaki genç, bir yıl boyunca sosyal medyaya büyük ilgi duydu, çünkü binaların tepesinden bir ipe bağlayarak düştü. Hesaplamalarında neyin yanlış gittiğini bilmiyoruz, ancak ip koptu ve genç adamın serbest düşüşü onun sonuydu.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Aşık Adam Nasıl Davranır % 100 Kesin Kararlar

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478