Twitch: Kullanıcı Kılavuzu

Twitch, canlı akış olanlar hem de izleyiciler için ücretsiz bir canlı akış platformudur. Twitch, dünyanın en iyi oyuncularının ve yayın yapmak isteyen kişilerin insanlarla iletişim kurduğu bir yer olarak ifade ediliyor.

Twitch, YouTube’un herkese açık, kullanıcıların canlı yayına başladığını, video oyunları oynadığını, bir yemek dersi verdiğini veya piyano çalabildiği sosyal bir platformdur.

Twitch Nerede İzlenir

Ana canlı akış platformu, görüntülenmek için farklı yollar sunar:

  • İnternette
    Twitch, şu tarayıcılardan herhangi birinde çalışan resmi bir web sitesi Twitch.tv’ye sahiptir: Safari, Chrome o Firefox.
  • Uygulamada

Twitch uygulaması hem iOS hem de Android’de ücretsiz olarak kullanılabilir. Buradan indirebilirsiniz

  • Video oyun konsollarında

Hem son nesil video konsolları (Xbox ONE ve PS4 gibi) hem de önceki nesiller (Xbox 360 ve PS3) akışın keyfini çıkarabilir.

Twitch Prime Nedir

Amazon Prime’ınız varsa, neden bahsettiğimizi biliyor olabilirsiniz. Twitch Prime, Amazon Prime ve Prime Video üyeliklerine dahildir. Size bir kanala abone olma ve ayda bir kez en sevdiğiniz yayıncıyı destekleme imkanı sunar ve üyelere reklamsız görüntüleme deneyimi sunar.

Twitch Prime, diğer oyunlara ve oyun içi ganimete erişim, ganimet hediye, özel ifadeler, genişletilmiş sohbet renk seçenekleri ve yalnızca üye Prime sohbet rozetine erişim, böylece Prime üyeleri kolayca tanımlanabilir. Ayrıca, geçmiş yayınlarınızı Twitch’e standart 14 yerine 60 gün boyunca kaydedebilirsiniz.

Twitch’e abone olmanın bazı avantajları:

  • Reklamsız görüntüleme deneyimi.
  • Özel ifadeler, abone rozeti veya farklı sohbet rengi seçenekleri.
  • Ek ücret ödemeden oyunları indirin.

Twitch nasıl çalışır?

Ana sayfada, canlı veya diğer videoları izlemeye başlamak için kaydolmanız gerekmediğini göreceksiniz. Twitch’e gidin, ilgilendiğiniz akışı seçin ve keyfini çıkarın.

Twitch Ana Sayfası (Keşfet)

TWİTCH EKRANININ ORTASINDA, PLATFORM O ANDA CANLI OLARAK YAYINLANACAK BİR KAYDIRICI ÖNERİR.

Kanalın adını kısa bir açıklama, izleyici sayısı ve yayın dili ile kontrol edebilirsiniz.

Aşağı kaydırırsanız, beğenebileceğiniz canlı kanalları görürsünüz. Artı, kategoriler ve Valorant veya Fortnite gibi önerilen trend kanalları.

SOL TARAFTAKİ SÜTUNDA, YAYINLANMAK ÜZERE ÖNERİLEN BİRKAÇ KANALI GÖREBİLİRSİNİZ. AYRICA, GÖRÜNTÜLEYENLERİN SAYISINI DA KONTROL EDEBİLİRSİNİZ.

Ekranın ortasında gösterilen kaydırıcıya benzer, ancak daha az bilgi ile, tıklamadığınız sürece canlı videoyu kontrol edemezsiniz, böylece içeri girene kadar içeriği bilmezsiniz.

 

11 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Twitter’da Mavi Tık Nasıl Alınır? Adımlar

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478