Üniversite Öğrencileri İçin En İyi 20 Yarı Zamanlı İş

Öğrenciler genellikle okul masraflarıyla ilgilenirler, bu nedenle öğrenciler için uygun yarı zamanlı işlere olan ilgi yıllar içinde çok artmıştır. Bir üniversite kariyerini dengelemek ve tüm finansal ihtiyaçları karşılamak için para bulmak bir üniversite öğrencisi için genellikle imkansızdır. Bu nedenle, üniversite öğrencileri için nerede ve nerede iş bulabileceği sorusu günlük olarak ve tüm dünyada sorulmaktadır.

Bununla birlikte, okul öğrencileri için popüler kolay çevrimiçi işlerden birini bulmanın neden birçok kişinin hayallerinden biri haline geldiği şüphesiz. Çevrimiçi pazar ödüllendirici ve aynı zamanda gerçekten esnek, öğrencilerin çalışmalarla başa çıkmaya ve ek bir gelir elde etmeye çalışırken ihtiyaç duydukları iki şey.

Bazı harika yarı zamanlı iş fikirleri arayışında olan herkes için, kendi evinizin malından yapabileceğiniz yüksek ücretli yarı zamanlı işleri araştırdık ve bulduk.

1. Sosyal Medya Yöneticisi

 

sosyal medya yöneticisi işi

Birçok şirketin sosyal medya hesaplarını yönetecek kişileri aradığını biliyor muydunuz ? Bu, sosyal medyada zamanınızı boşa harcarken kazandığınız tüm becerileri büyük bir gelir elde etmenin zamanıdır. Bu öğrenciler için kolay işlerden biridir ve aynı zamanda çok ilginç ve harika bir yarı zamanlı iş fırsatıdır.

Sosyal medya söz konusu olduğunda, bugünün öğrencileri bu tür işleri ele almadaki gerçek profesyoneller. Muhtemelen en iyi arkadaşlarınızdan biri olarak teknolojiyle büyüdünüz, bu da deneyimi olmayan üniversite öğrencileri için en büyük işlerden biri haline geldi.

Sosyal medya yöneticileri, bir markanın veya işletmenin sosyal medya platformlarındaki yüzü ve sesidir. Müşterileri ve takipçileri ile etkileşime giren, içeriklerini ve anlaşmalarını tanıtmanın en iyi yollarını bulan kişisiniz.

2. Çevrimiçi Eğitmen

 

çevrimiçi öğretmen olarak iş

Eğitiminiz henüz bitmedi, ancak bu başkalarıyla paylaşabileceğiniz bilgiye sahip olmadığınız anlamına gelmez. Özel ders, on yıllardır en popüler yarı zamanlı iş fikirlerinden biri olmuştur, ancak teknolojideki ilerlemelerle bunu aslında çevrimiçi olarak evinizden yapabilirsiniz.

Bazı öğrencilere veya yardıma ve yardıma ihtiyacı olan gençlere çevrimiçi ders verin. Büyük miktarda para ödeyen ve bütçenize önemli miktarda katkıda bulunacak birçok ev okulu programı vardır.

Çevrimiçi özel ders kazançları nedeniyle iyi değildir. Bu, üniversite mezunları için en iyi yarı zamanlı işlerden biridir, çünkü size ekstra para sağlarken farklı konularda deneyim kazandırır ve bilgilerinizi güçlendirir.

Sadece akademik temelli olması bile gerekmez. Yeteneklerinizi ve becerilerinizi sosyal medya, müzik, sanat, beslenme, moda vb. Konularda öğretmenlik yapmak veya danışmak için kullanabilirsiniz. Web’de üniversite öğrencileri için çok sayıda yarı zamanlı eğitim işi vardır. Sınırlarınızı keşfedin ve yaratıcılığınızı kullanın – bu, yarı zamanlı iş örneklerimizin en geniş alanıdır.

3. Yazarlık

 

yazar işine devam et

Üniversite öğrencileri için nerede iş bulabileceği sorusunun cevabının çevrimiçi olduğunu zaten belirledik. Üniversite öğrencileri için yarı zamanlı çevrimiçi iş için hala iyi bir fikriniz yoksa, ancak kaliteli yazma becerilerine sahipseniz, sizin için sadece mükemmel bir işimiz var. Üniversite mezunları için en iyi yarı zamanlı işlerden biri, diğerleri için özgeçmiş yazmaktır.

Sınıfınızda veya neslinizde en büyük yazar olmasanız bile bu çok basit olabilir. Bu noktada mutlaka kendi özgeçmişinizi yazdınız veya en azından bir özgeçmiş yazmanız öğretildi. Artık, yarı zamanlı iş yüksekokulu öğrencisi için özgeçmiş yazıp aynı alana bir iş açarak bu becerileri daha da geliştirebilirsiniz. Sadece yeni bir iş arayan ve özgeçmişlerinde onlara yardım etmeyi öneren insanları bul.

 

4. Arama Motoru Temizleyici ve Değerlendiricisi

 

arama motoru temizleyici ve değerlendiricisi

Ne anlama geliyor? Bu, üniversite öğrencileri için en iyi sanal işlerden biridir, çünkü basit, iyi ücretli ve kısa sürede yapılır. Arama motorlarını temizlemek için saatte 15 $ ‘a kadar kazanabilirsiniz. Bu tür yardım için talep yüksektir, çünkü algoritmalarına ve güncellemelerine rağmen, arama motorlarının hatalarını düzeltmek için hala yardıma ihtiyacı vardır.

5. Online İşveren

 

iş olarak çevrimiçi işveren

Bir kez daha, tecrübesiz üniversite öğrencileri için yarı zamanlı işlere harika bir örnek sunuyoruz. Öğrenciler için en iyi 10 çevrimiçi işten biri olan çevrimiçi bir işveren, ekstra para kazanmak için harika bir yoldur, aynı zamanda ağınıza da katkıda bulunur. Potansiyel işe alımlar ve bir şirket arasında irtibat görevi göreceğiniz için, bazı şaşırtıcı insanlarla tanışabilir ve süreçte kendiniz için yeni fırsatlar yaratabilirsiniz.

6. Sunum Tasarımcısı

 

yarı zamanlı iş olarak sunum tasarımcısı

Sunum yapmak için harcanan tüm bu saatlerin boşa gittiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Üniversite öğrencileri için yarı zamanlı ders işlerinin hemen yanında, sunumlarında yardıma ihtiyacı olan öğrencilerden birçok istek bulacaksınız.

Bu konuda iyi olmak, aynı zamanda iş konuşmacıları ile çalışma fırsatı da sağlayabilir. Ne kadar başarılı olursanız, bunu yaparak o kadar çok kazanabilirsiniz. Ve en iyi yanı, evdeki en iyi üniversite işlerinden biri, bu yüzden bunu yapmak için dışarı çıkmak zorunda değilsiniz.

7. Transkripsiyonist

 

yarı zamanlı bir iş olarak transkripsiyonist

Video görüşmeleri bugünkü kadar popüler olduğundan, çevrimiçi transkripsiyon yapma seçeneğiniz de vardır. Bu, üniversite öğrencileri için çevrimiçi işler listesine en son eklenen ve bu konuda çok popüler olanıdır.

Deneyiminiz olmasa bile bu sizin için mükemmel bir seçimdir. Transkripsiyon, esnek iş yükleri ve saatler sunduğu için deneyimi veya az deneyimi olan üniversite öğrencileri için en popüler işlerden biridir. Bununla birlikte, sadece bu iş için belirli bir zaman ayarlamanız gerekecektir, çünkü detaylara çok fazla odaklanılması ve dikkat edilmesi gerekir.

8. PTC

 

Yarı zamanlı bir iş olarak PTC

‘Tıklamak için ödeme yapıldı’ terimini duydunuz mu? Birçok şirket reklamları görüntülemek için insanlara ödeme yapar ve hepsi bu kadar! Tek yapmanız gereken reklamları birkaç saniye izlemektir ve bunun için biraz para kazanırsınız! Adanacak çok az zamanınız varsa en ücretli seçenek olmayabilir, ancak deneyimi olmayan üniversite öğrencileri için en iyi işlerden biridir.

9. Online Anket Yanıtlama

 

çevrimiçi anket cevaplama

Bu, bu noktada çok fazla bilinmeyen yarı zamanlı iş fikirlerinden biridir, bu sizin için bir avantajdır. İnsanların anketlere cevap vermesi talebi yüksektir, bu da onu şu anda üniversite öğrencileri için yarı zamanlı çevrimiçi işler için en iyi fırsatlardan biri haline getirmektedir.

Bu tür işleri nerede bulacağınızı merak ediyorsanız, potansiyel müşterilerden yeni ürünleri veya hizmetleri hakkında öneriler ve fikirler almak için araştırmaya yatırım yapan imalat şirketlerini arayın.

10. Blogger

 

yarı zamanlı iş olarak blog yazarı

Muhtemelen boş zamanlarında blog yazan en az bir kişi tanıyorsunuzdur. Bu sadece bir hobi değil – aynı zamanda üniversite öğrencileri için en iyi çevrimiçi işlerden biridir! Her öğrencinin anlatacak ilginç bir şeyi vardır ve bunu ilgi çekici bir şekilde nasıl anlatacağınızı biliyorsanız, bu sizin için büyük bir ek gelir kaynağı olabilir.

Aslında, bloglamada çok iyi olursanız, bu kariyerinize bile dönüşebilir. Bloglama sadece yarı zamanlı iş fikirlerinden biri değil , uzun vadede size, hatta milyonlarca dolar bile kazandırabilecek potansiyel bir kariyer yoludur .

11. İçerik Yazarı

 

yarı zamanlı iş olarak içerik yazarı

Yazmayı seven öğrenciler yazmak için her fırsattan yararlanırlar. Herkes için vazgeçilmez bir beceri olmasının yanı sıra, yazma, üniversite öğrencileri için en büyük çevrimiçi yarı zamanlı işlerden biridir.

Potansiyel olarak, bu, uzun vadede tam zamanlı, yüksek ücretli bir kariyere dönüşebilen yarı zamanlı iş fikirlerinden bir diğeri. Eğer peşinde koşmak istiyorsanız, yarı zamanlı iş üniversite öğrencisi için özgeçmiş hazır olun ve web siteleri ve bloglar için içerik yazmak için başvurmaya başlayın.

12. Konserler Fiverr’da

 

konser üzerinde fiverr olarak bir part time iş

Bu platformu duydun mu? Fiverr bugün çok popüler ve insanlar bunu çalışanlarla tanışmak ve onlar için iş yapmak için işe alıyor. Evdeki üniversite öğrencileri için hangi yarı zamanlı işi takip etmek istediğinize karar veremiyorsanız, bu platformu kullanabilir ve her zaman farklı şeyler yapabilirsiniz. Seçenekler sınırsız.

Bu sitede, yazma işleri, fotoğraf düzenleme işleri, sunum işleri vb.Gibi deneyimleri olmayan üniversite öğrencileri için bir dizi mevcut iş bulacaksınız.

13. Captcha Çözme

 

captcha çözme

Muhtemelen bu noktaya kadar duymadınız, ama gerçekten var. Aslında, captcha çözme harika bir fikir, üniversite öğrencileri için en iyi çevrimiçi yarı zamanlı işler listemizde yer alıyor. Şirketler için captcha’ları çözerek ekstra para kazanın. Bu, belirli bir deneyim gerektirmez, ancak sadece hızlı yazma ve sizin için birkaç saat çalışma gerektirir.

14. E-kitap okuma

 

yarı zamanlı bir iş olarak e-kitap okuma

Kitap okumak gibi mi? Peki, evde takip edebileceğiniz üniversite öğrencileri için mükemmel bir yarı zamanlı işimiz var. Bu, okumaktan hoşlanmıyorsanız kaçırmamanız gereken bir fırsattır ve bulabileceğiniz hiçbir deneyimi olmayan üniversite öğrencileri için en popüler işlerden biridir.

15. Veri Girişi

 

yarı zamanlı iş olarak veri girişi

Formları veya başka herhangi bir veriyi dolduruyor olsun, bu türden üniversite öğrencileri için çeşitli çevrimiçi yarı zamanlı işler bulacaksınız. Aynı zamanda deneyimsiz üniversite öğrencileri için bu işlerden bir diğeri. Sizden gereken tek şey sağlam yazma hızı ve görevde kullanılan dil bilgisidir.

16. Fotoğrafçılık

 

yarı zamanlı bir iş olarak fotoğraf

Gerçekten selfie çekmekten değil, daha sonra daha fazla para kazanmak için çevrimiçi olarak satabileceğiniz kaliteli görüntüler üretmekten söz etmiyoruz. Bu noktada, çoğu öğrencinin akıllı telefonlarında harika kameraları vardır ve yeterince ısrarcıysanız, daha pahalı kameralar satın almak ve bu işi kendiniz için yüksek ücretli bir kariyere dönüştürmek için yeterli para kazanabilirsiniz.

Günümüzde birçok kişi ev kolej öğrencilerinden çalışmaktadır, ancak daha aktif bir insansanız, dışarı çıkmanın, harika fotoğraflar çekmenin ve çevrimiçi olarak satmanın zamanı gelmiştir. Günümüzde yaratıcılık büyük ölçüde ödüllendiriliyor.

17. Vloglama

 

yarı zamanlı iş olarak vlog

Vlogging, bloglamanın yeni, video biçimidir ve ayrıca üniversite öğrencileri için en popüler çevrimiçi yarı zamanlı işlerden biridir. YouTube’u açarsanız, öğrenciler tarafından yapılan binlerce video bulacaksınız. Bil bakalım ne oldu – öğrenciler onları sadece eğlence için yayınlamıyor. Eğer ilginç ve ilgi çekici iseler, onlardan para kazanırlar!

18. Sanal Asistan

 

yarı zamanlı iş olarak sanal asistan

Bu fırsata kişisel bir sekreter pozisyonu olarak bakın, ama evden. Ev kolej öğrencilerinden gelen çalışmalar genellikle bu iş pozisyonlarını alır ve hayatlarında gerçekten bulunmadan başkalarına yardım eder. Görevleriniz müşterileri yönetmek, programlarını ve toplantılarını düzenlemek, etkinlikleri düzenlemek, bazı telefon görüşmeleri yapmak, randevuları planlamak vb.

19. Satışlar

 

satış işi

İyi bir satıcı mısınız? Oluşturduğunuz veya çevrimiçi ürünleri yeniden satmakla ilgilenen bazı ürünleriniz varsa, çevrimiçi şeyler satan ev kolej öğrencilerinden biri olabilirsiniz.

Duvar sanatları, ev dekorları, resimler, takılar, örgü vb. Gibi el yapımı ürünler satın. Tüm bu işler yarı zamanlı iş kategorisinde de gelir ve çevrimiçi satış yapmak daha fazla para kazanma şansınızı önemli ölçüde artırır.

20. Danışmanlık

 

yarı zamanlı iş olarak danışmanlık

Psikoloji bölümü başkanı mısınız? İnsanların hayatıyla gerçekten ilgileniyorsanız veya ilgileniyorsanız ve bazı harika tavsiyeler vermeye hazırsanız, danışmanlığı yarı zamanlı bir iş olarak kabul edebilirsiniz. Tabii ki, gerçek bir danışmanlık uzmanı kadar yüksek bir gelir elde edemezsiniz, ancak en fazla bilgi veya deneyime sahip olduğunuz alanı seçerseniz, bu endüstriyel sektörde yavaş yavaş büyük ve çok popüler olabilirsiniz.

Sonuç

Para her zaman kolay gelmez, ancak öğrenci olduğunuzda kolayca harcanırlar. Zorlu üniversite günlerinden geçmek için ekstra bir şey kazanmak istiyorsanız ve bu makalede size sunduğumuz çevrimiçi olarak en popüler 20 yarı zamanlı işten bazılarına katılın.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Bilmeniz Gereken 12 Harika Instagram Hilesi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478