Üniversitede Her Öğrencinin Yaşaması Gereken 5 Macera

Evden ayrılmak ve üniversiteye gitmek, kişi olarak büyümek ve yeni deneyimler yaşamak için birçok fırsat sunuyor.Bu süre zarfında, birçok öğrenci yaşamdaki tutkusunu veya amaçlarını maceralarla bulur. Şimdi yaşamınıza ve gelecekte yaşamınıza büyük faydalar sağlamak için tehlikeli veya uzun ömürlü olmaları gerekmez. İşte üniversite kovası listenize eklemeniz gereken birkaç macera.

1. Okul Dışı Etkinlik

Evet, üniversite zaman alıyor ve zamanınızın çoğunu alacak. Bununla birlikte, gerçekten çok yönlü bir birey haline gelmek için, sınıf dışında sürdürülecek bir şeyiniz olmalıdır. Tutkulu hissettiğiniz ve zevk aldığınız bir şey olduğu sürece, neyi seçtiğiniz önemli değildir. Üniversite hayatınızın dışında bu boşa sahip olmak kampüste geçirdiğiniz zamanı daha eğlenceli hale getirecek ve büyümek ve öğrenmek için başka yollar bulmanıza yardımcı olacaktır.

2. Liderlik Pozisyonu İçin Koşmak

Bu, hayatınızdaki tek şey olabilir, bir şeyler için kampanya yapmak için zamanınız ve arzunuz olacak. Belki küçük bir kampüs kulübünün başkanı oldu ya da öğrenciler için politik bir pozisyon için çalışıyor. Bu liderlik pozisyonuna sahip olmak, bilgi ve beceri setinizi genişletecek ve size okulda bir isim verecektir. Bu, kendinizi yeni arkadaşlıklar veya kariyer fırsatlarına açmanın harika bir yoludur. Başka bir şey değilse, üniversitedeki yıllarınızı tanımlamak eğlenceli ve unutulmaz bir şeydir.

3. Bir Protestoya Katıl

Bu kısa ömürlü bir macera ama neredeyse üniversitedeki geçit töreni sayılıyor. Bunu anlamlı bir macera haline getirmenin püf noktası, sizin için gerçekten önemli olan protesto etmek için bir konu veya olay seçmektir. Neler olduğunu bilmiyorsan protesto gösterme, sadece orada olduğunu söylemek için. Eğer gerçekten dünyada bir değişiklik yapmak istiyorsan ve sesini duymak istiyorsan, inandığın bir sebep için bunu yapmalısın. Bir işaret yaparsan ve fotoğrafını kampüs gazetesinde gösterebilirsen, ekstra puan kazanmalısın.

4. Yurt Dışında Okumak

Yurtdışında bir eğitim programına katılarak, dünyanın daha fazlasını görme ve üniversitedeki deneyiminize katkıda bulunma fırsatınız olur. Bu programların çoğu bir dönem boyunca devam eder ve size karmanıza yeni bir takım beceriler eklerken, ana dalınıza katkıda bulunma şansı verir. Yeni insanlarla tanışacak ve üniversite yıllarınızı unutulmaz kılacak yeni fırsatlar bulacaksınız. Ne olabileceğini kim bilebilir?

5. Tatil İçin Eve Gitmeyin

Her dersten bir ara geldiğinde eve gitmek çok cazip gelebilir. Ama diğerleri gidince kampüste kalmanın ne kadar büyük bir macera olduğunu görünce şaşıracaksınız. Okulunuzu yepyeni bir ışık altında göreceksiniz ve başka türlü karşılaşmayacağınız biri olarak ruh eşinizle tanışabilirsiniz. Tatilleri bir arkadaşınızla geçirmeyi veya ailenizi size gelmeye davet etmeyi de düşünebilirsiniz. Rutinden çıkmak her zaman bir macera ve her zaman yeni bir şeyleri deneyimlemenin harika bir yoludur.

Üniversite, kendini keşfetme ve çoğu öğrencinin tam bir bilgi hazinesi öğrendiği bir zamandır. Bütün bunların sınıfta gerçekleşmesi gerekmiyor. Gerçek hayat, sevdiğiniz ve gurur duyduğunuz bir hayatı öğrenmek ve geliştirmek için birçok fırsat sunar. Maceralar, hangi yaşta olursanız olun ya da hangi aşamada olursanız olun, günlük yaşamınızın bir parçası olması gereken bir şeydir. Ancak, üniversite size ömür boyu hatıralar verecek bazı maceralara sahip olmanın en önemli zamanıdır.

2 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Akıllı Görünmek ve Daha Kendinden Emin Olmak İçin Üniversiteye Ne Giymeli?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478