WhatsApp'ta Parmak İzi Kilidi Özelliği Nasıl Kullanılır? | Öğrenci Gündemi

WhatsApp’ta Parmak İzi Kilidi Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yavaş ama emin adımlarla, WhatsApp yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Ve şimdi, biz Android kullanıcıları nihayet iOS’ta aylardır mevcut olan bir özelliğe kavuşuyoruz: parmak izinizle uygulamayı kilitleme . Android’e biraz geç gelse de, en azından sonunda telefonumuz yanlış ellere düşerse WhatsApp hesabımızı koruyacak bu özelliğin tadını çıkarabiliriz. Şu anda kullanmaya başlayabileceğiniz yeni bir özelliktir ve kurulumu çok kolaydır.

WhatApp için parmak izi kilidi

Bu yeni özelliğe başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey, hangi WhatsApp sürümünü kullandığınızı kontrol etmektir  Parmak izi kilidi, uygulamanın 2.19.221 sürümüne sahip tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir . Bu, web sitemizde bulabileceğiniz bir beta sürümüdür . Zaten yüklediyseniz, parmak izi kilidi özelliğini kullanmaya başlamak kolaydır.

Bu yeni seçeneği bulmak için , WhatsApp’ta Ayarlar’a , Hesap’a ve ardından Gizlilik’e gitmeniz yeterlidir . Gizlilik içinde, Parmak İzi Kilidi seçeneğini bulacağınız ekranın altına kaydıracaksınız. 

Özellik varsayılan olarak devre dışıdır, bu yüzden kullanmaya başlamak için etkinleştirmeniz yeterlidir. Parmak izi kilidini etkinleştirdikten sonra WhatsApp, parmak izinizi onaylamanızı isteyecektir Sensörü kullanarak parmak izinizin doğru olduğunu onayladıktan sonra bu özelliği kurabilirsiniz.

Otomatik WhatsApp kilitlemek için 1 dakika sonra, hemen veya 30 dakika sonra. Hemen seçerseniz   WhatsApp’ı her açtığınızda parmak izinizi kullanmanız gerekir. Bu biraz can sıkıcı olabilir, ancak gerçekten kendi kişisel tercihlerinize kalmıştır.

Kullanılabilir ikinci seçenek , uygulama kilitlendiğinde bildirimlerinizde WhatsApp mesajlarını gizlemek  isteyip istemediğinizi seçmenizi sağlar  . Bu seçeneği seçerseniz, uygulama bir mesaj aldığınızda sizi uyarır, ancak mesajın  göndereni veya içeriğini görmezsiniz. 

WhatsApp kilitliyken yapabileceğiniz tek şey sesli ve görüntülü aramaları almaktır. Her zamanki gibi çalışır, böylece aramaları her zamanki gibi cevaplayabilirsiniz. Ancak, sahip olduğunuz sohbetlere veya kişilerinizin durumlarına erişemezsiniz .

Bu özelliği beta sürüm 2.19.221 ile kullanabileceğinizi  unutmayın. Sadece zorunda Uptodown indirebilirsiniz ve WhatsApp hesabının güvenliğin yeni bir seviyeye keyfini çıkarmaya başlayın.

3 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

WhatsApp Durumları Nasıl İndirilir?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478