13 Değersiz Üniversite Bölümü

Söylemek üzücü, ancak üniversitelerin sunduğu sayısız üniversite derecesi var. Üniversiteye ilk kez girdiğinizde, bir anadal seçmek zor olabilir. Kendinize “On yıl içinde nerede olmak istiyorum?” Diye soruyor olabilirsiniz. Genellikle hayalperestler, bir iş bulup bulamayacaklarına bakılmaksızın, en sevdikleri konuyu incelemek isteyen, üniversitenin salonlarına girerler. Ama sanırım hepimiz hem fikiriz, bu pahalı bir para kaybı. Örneğin, tıp veya mühendislik gibi uzmanlaşmış bir alanda iş bulma olasılığınız daha yüksektir. Sizi hiçbir yere götürmeyecek bir derecede para harcamak yerine, bir ticari alanda çalışın. Sizce bu değersiz dereceler nedir? 2020 Yılı için sizler için hazırladığımız değersiz bölümler listesi.

1. Gazetecilik

Gazetecilik derecesine sahip olmak etkileyici, ancak size kazançlı bir iş getirmeyecek. Dünya deneyiminiz ve portföyünüz yoksa, herhangi bir haber şirketinde iş bulamazsınız. Ortalama işsizlik oranı% 7’nin üzerindedir.

 

2- Mutfak Sanatları

Çoğu Restoran yöneticileri bir Mutfak Sanatları Dereceniz varsa gerçekten umursamıyor. Beceri ve deneyim istiyorlar üniversitelerde pratik’ten çok teorik eğitim veriliyor. Bu derecenin size zarar vereceğini söylemiyorum, ancak restoranlara başvurmak ve sahip olduğunuz becerileri göstermek daha iyi daha sektör içinde çekirdekten yetişmiş personeller tercih ediliyor.

 

3- Antropoloji

Indiana Jones’u izlediniz ve şimdi arkeolog olmak mı istiyorsunuz? Atlarını tut, Indie! Kesinlikle ilginç şeyler öğrenecek ve bazı harika sergilere devam ederken, antropolojide bir kariyer neredeyse her zaman bir doktora gerektirir. Antropolojide sadece bir lisans derecesi yeterli değildir.

 

4- Performans Sanatları

Oyunculuk günlerimde Sahne Sanatları dalında uzmanlaşmak istediğimi hatırlıyorum. Bunun yıldızlığa giden yolu garanti edeceğini düşündüm. Ancak, bana iyi paralı olmayı ve başarılı bir aktör olmayı piyangoyu kazanmaktan daha zor olduğunu söylediler. Bir Performans sanatları mezunundan.

 

5- Sosyoloji

Sosyoloji, insanların veya grupların incelenmesidir, ancak çoğu işverenin yararlı bulacağı herhangi bir beceri sunmaz. Sosyoloji ana dalında işsizlik ortalaması diğer ana dallara göre neredeyse% 10’dur.

 

6- Uluslararası İlişkiler

Bu bölümde için işsizlik oranı% 9.93’tür. Bu dereceye ihtiyaç duyan çoğu şirket, çeşitli dilleri konuşan birini de ister. Yani, herhangi bir dilde nasıl söyleneceğini bildiğiniz takdirde, farklı bir ana dal düşünmek veya bir dil öğrenme uygulaması indirmek isteyebilirsiniz.

 

7- Kütüphanecilik

Kütüphaneler geçmişte olduğundan daha az para aldıklarından, kütüphaneciler için çok fazla istihdam patlaması yoktur. Artık kitaplarınızı çevrimiçi olarak akıllı telefonunuzdan bulabilirsiniz.

 

8- Eğitimsel Psikoloji

Eğitim Psikologları genellikle çocuklarla çalışır ve çocukların beyinlerinin beslenmesi ve uyarılması gerektiğinden, bu alandaki insanlara her zaman ihtiyaç duyulacaktır. Ancak, 4 yıllık bir kariyer için yeterli değildir. Çoğu psikolog Yüksek Lisans ve Doktora derecelerine sahiptir.

 

9- Psikoloji

Tıpkı Eğitim Psikolojisi gibi, sadece dört yıllık bir dereceye sahip olmak yeterli değildir. Psikoloji derecesi olan bir mezun için işsizlik oranı neredeyse% 20’dir.

 

10- Turizm

Bir turizm mezunu yılda sadece ortalama 36 bin TL ‘ın biraz üzerinde maaş almaktadır ve otel yöneticisi olmadıkça bu oranlar muhtemelen fazla yükselmez.

 

11- Yaratıcı Yazarlık

Yaratıcı Yazma alanında uzman olan çoğu insan, en çok satan romanı nasıl yazacaklarını öğreneceklerini umuyor. Ancak, dürüst olmak gerekirse, çok az tanınmış romancı meşhur oldu çünkü Yaratıcı Yazma alanında diploma aldılar. Kitap okudular, romanlar yazdılar ve bir ajan aldılar. Paranı sakla ve yazmaya başla.

 

12- Felsefe

Birinci sınıftayken Felsefe dersleri aldım. Çeşitli şeylere benzersiz bir şekilde bakmayı öğreneceksiniz. Felsefe bölümünün kariyer oranı fazla yoktur. İşsizlik oranı neredeyse% 11’dir.

 

13- Girişimcilik

Bu derece en az mantıklı. Bir iş kurmak istiyorsanız YouTube’u izleyin veya yalnızca deneme yanılma yoluyla öğrenin. Lütfen, paranızı veya ailenizin parasını boşa harcamayın.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Ayakkabılarının Sizin Hakkınızda Söylediği 20 Tuhaf Şey

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478