Öğrenci Gazetesi

15 Gündür Her Şey Yanıyor! Konya’daki Esrarengiz Evi Cinler Mi Bastı?

Konya’da  kızı ile yaşayan Hatice Aslan’ın iddiasına göre; 15 gündür eşyaları durduk yere yanmaya başlıyor. Evde yorgan, yastık, perde hatta kızının üzerindeki eşyaların bile yandığını belirten Aslan, perişan olduklarını söyleyerek yetkililerden yardım istiyor.

Yaşadıklarını anlatan Hatice Aslan eşyaların kendiliğinden neden tutuştuğunu bilmediklerini söylüyor. Aslan’ın korkusu adeta yüzünden okunuyor.

Eşyalar tutuştuğunda kendi imkanlarıyla alevleri söndürdükleri ve bir kez itfaiye çağırdıklarını ifade eden Aslan, yanan eşyalarını da attıklarını belirtti. Hatice Aslan sorunun çözüme kavuşmasını istiyor.

Bu akılların alamadığı iddiayla ilgili ev sahibi Hatice Aslan’ın konuşması şu şekilde: “15- 20 gündür evimizde yangınlar çıkmaya başladı. Aniden yataklar, yorganlar, perdeler tutuşmaya başlıyor. Kızımın üzerindeki eşyalar yanıyor. Biz evdeyken yangınlar başlıyor.

Biz ne yapacağımızı şaşırdık. Yetkililere yalvarıyorum. Bize bir çare bulsunlar. Biz bu evde nasıl yatalım. Zaten yatacak yatağımızda, eşyamız da kalmadı. Sabaha kadar uyuyamıyorlar: Ben sabaha kadar uyumadan yangın çıkarsa söndürürüm diye bekliyorum. Her taraf böyle yandı.

Yanan birçok eşyamızı çöpe attık. İş mi yapacağız, yemek mi yapacağız, hayatımızı mı devam ettireceğiz bilmiyorum. Böyle bir evde nasıl yaşayalım? Korkuyoruz ama gidecek bir yerimizde yok. Aldığım bin lira maaşla geçinmeye çalışıyoruz.”​

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu