Kitap

Aklınızı Başınızdan Alacak 20 Wattpad Kitap Önerisi

Son zamanlarda popüler olan Kanada paylaşım sitesi Wattpad amatör yazarları okuyucularla buluşturan bir sosyal platform. Wattpad, ücretsiz bir uygulama. Uygulama sayesinde yazdığınız öyküleri, hikâyeleri paylaşabilirsiniz. Bununla beraber okur ve yazarlar ortak bir ağda buluşma şansı yakalıyor. Wattpad uygulaması kitapları internet olmadan da okunma imkanı sağlaması ve ücretsiz olması nedeniyle gün geçtikçe popülerliğini arttırıyor. Genellikle genç kitle tarafından okuyucuya sahip olan Wattpad ‘da bu makalemizde kitap önerileri, en çok okunan kitaplar ve hikayeler bu içeriğimizde sizi bekliyor.

Aklınızı Başınızdan Alacak 20 Wattpad Kitap Önerisi

Wattpad kitap önerileri listemiz en çok okunanlar ve en çok beğenilenler listesinden derlenmiştir..

1- Vasilka

O anda dedesinin yıllar önce çizdiği resim , gözlerinin önünde kan ağlamaya başladı. Tablodan akan kanlar Vasilka’nın korkusunu uyandırmıştı. İliklerine kadar hissetti o korkuyu. Çığlık atmaya çalıştı ama olmadı. Bir an önce bu eski , korku dolu evden kaçmak istiyordu.
O anda kulaklarına ilişen kelimeler , sessizliği sivri bir kılıç gibi kesti. ”Bu evden çıkış yok Vasilka , ölümü tatmaya hazır ol!’

📖 Okumaya Başla


2- Kelebek

Mitolojide kelebek ateşi simgeler, ateşe koşan pervane böceğinin yanıp ateşle bağdaşmasıdır. Eski Yunan’da ise ruhun beden üzerindeki etkisini ve bu etkinin yarattığı büyük değişimleri simgeler. Mavi kelebek, saf ruhu simgeler. Bu, monoton hayatını sürdüren sıradan bir insanın hikayesi. Bu, o sıradan insanın hayatının bir anda nasıl değişebileceğinin hikayesi. İnançlarınızı sorgulayın. Çünkü en büyük maceralar en akıl almaz şeylere inanmakla başlar.

📖 Okumaya Başla


3- Yaşarken Görmek

‘Romantik hikayeler benim vazgeçilmezim.’ diyen beyler, bayanlar; karşınızda Aycan Mutlu! Wattpad’deki Hatıralar isimli hikayesi ile adından söz ettiren Aycan Mutlu, Yaşarken Görmek ile de marifetlerini döktürmüş. Görme engelli bir karakterin romantizm dolu öyküsünü öylesin güzel işlemiş ki genç yazar; yaşı bu denli genç olmasaydı ona Romantizm Kraliçesi unvanı verilebilirdi.

📖 Okumaya Başla


4- Bir Mazoşistin Günlüğü

Bir insan nasıl kendi acısından zevk alabilir? Soruyu düzeltiyorum; Genç bir kız gölgede sürdüğü hayatına kendisinden daha karanlık bir insanı nasıl sokabilir? – “Şu akan kanı görüyormusun? İşte bu benim tek eğlencem.” “Biliyorum, benimkide sen olacaksın..” – DİPNOT: Bu hikaye kötü çocuk/masum kız tarzı bir hikaye değildir.

📖 Okumaya Başla 


5- Karanlık Lise

Arkadaşlıklar, aşk, aile, okul… Hayatınızda her şey mükemmelken, elinizdekilerin farkına tam olarak varamazsınız… On yedi yaşındaki Güneş, anne babasını ve küçük kardeşini kaybettikten sonra, yaşadığı acıların ardından hayatına devam etmek istiyordu. Güçlü olmak zorundaydı. Eski okulundan işlemediği bir suç yüzünden atılınca, kendini “Başka yere kabul edilmeyenlerin gittiği okulda” buldu. Karanlık geçmişleri olan insanların toplandığı bu okulda; -Güneş nasıl ayakta kalacaktı? -Böyle bir okulda dost edinebilir miydi? -En önemlisi, bu karanlık okulun en karanlık öğrencisi olan Demir’in karşısında kalbini koruyabilecek miydi? -Ya saf, hayatı kayıplarla ve gözyaşlarıyla dolu olan Güneş,Demir’in gölgesine razı olursa? Burası Karanlık Lise… Burası Güneş için sadece bir başlangıç…

📖 Okumaya Başla


6- Erkek Fatma

Rüya sıradan, kendi halinde bir genç kız ancak 5 tane manken olabilecek kadar yakışıklı çocukla yakın arkadaş. Hepsi Rüya’yı doğal ve eğlenceli olduğu için kendine yakın buluyor. Ancak Rüya artık Erkek Fatma diye anılmaktan bıktı,yakın bir arkadaşı olan Ediz’in kalbini çalmak için kız gibi kızlardan olmak istiyor. Ama bu durumda ona kim kız olmasını öğretecek? Not: Küfür içerir.

📖 Okumaya Başla


7- Çakma Romeo

Bizim aşkımız sarılmayla başlamıştı, sarılmayla devam edecekti ve sonumuz, ikimiz sarılıyorken bitecekti. Bizimki aşk hikayesi değil, bizimki bir sarılmadan doğan, koca bir beraberliğin hikayesiydi. Ve birde… kaybedenlerin hikayesi.. * Her cümlede nefesiniz kesilmezdi. Hafif bir tebessüm veya kıkırtı, gerçek hayatınıza kısa bir mola ve dertten tasadan uzak bir soluk içindi bu kitap. Ergenliğin gazabına uğrayan bir kız ve geçmişinin gazabına uğrayan bir oğlan. Ve, Kalbinize ulaşmaya çalışan diğer karakterler.

📖 Okumaya Başla


8- Düşlerimin Prensi

İmkansız diye düşündüğünüz hayallerinizin gerçekleşmesinden başka sizi mutlu edebilecek bir şey var mıdır? O, bir şey istedi. Daha doğrusu, birini. En saklı düşlerinde sevdi, gerçek olacağına ihtimal vermedi. Uğruna öyle çok acılar çekti ki, bütün her şey geride kaldığında yüreğinde aşkı ve yanında sevdiği adam vardı. İmkansız olan her şey gerçek olmuştu. Düşlerinin Prensi’ne kavuşmuştu. Bundan büyük mutluluk mu vardı? Herkesin bilmediği şey ise bu masaldaki kurbağanın prens olmadığıydı.

📖 Okumaya Başla


9- Çikolatam Olur Musun?

Adel, hayatın yükünü taşıyamadığına karar verdiği bir günde, kendini bir uçurumun ucunda geride kalan her anısıyla vedalaşırken buldu. Gözleri daha fazla gözyaşlarını taşıyamazken kollarını iki yana açtı. Bir adım ilerledi ve rüzgâr saçlarını savurdu. Her şeyin bittiğini düşündü. Ona karşı sevgisini hiç gösterememiş annesinin tavırlarının, babasının yabancılığının, her gece başını yastığa yalnız koyuşlarının, soğuk odasının o kasvetli havasının… Her şeyin. Rüzgâr tekrar bedenine saldırırken bu sefer savrulan tek şey saçları olmadı, dengesini kaybederken kendini boşluğa bıraktı… Ve tam son anda beline dolanan ellerinin sahibiyle hayatı hiç olmadığı kadar değişti. O adam, ölüme meyilli bir kızı onu yaşatacak kadar çok sevdi. Yıkık bir ailenin, prenses ve kurbağa masalının, her an varlığını sonlandırmak isteyen bir kadınla onun için her şeyi göze alabilecek adamın gri hayatlarının deniz kokan hikâyesi…

📖 Okumaya Başla


10- Just Friends

Aşk ve dostluk arasında kalırsanız sorusuyla başlıyor hikaye… Peki ya en yakınım dediğiniz dostunuza aşık olduğunuzda?

📖 Okumaya Başla


11- Merhaba Londra

Kate Londra’ya gider ve orda bir ev tutar. Tabi bu evde onun dışından da birkaç kişi daha yaşıyordur. Kimi zaman adeta facia kimi zaman aşk dolu anların yaşanılacağı bir kitap. Eğlencenin ve aşkın son durağı neresi?

📖 Okumaya Başla


12- Yalnız Değilsin

Lisede havalı havalı üyesi olduğum bir grupla ortalıkta takılmam gerekirken neden üyesi olduğum grupla birlikte sayısız kere rezil olmuştum ki ben… Doruk denen çocuğun ve hep onun arkasında dolaşan ördek sürüsünün bizimle alıp veremediği şey neydi? Karar ver artık kimi daha çok sevdiğine… Kararsız olma sen üzme herkesi…

📖 Okumaya Başla


13- Belalı Korumam

Güçlü , hırçın , asi Selin…Tek istediği kendi dünyasında ferah ve lüks içinde özgürce yaşamak.. Onu korumak, değiştirmek isteyen ve bu uğurda bir oyun oynayan büyükbaba…Oyun ise yakışıklı korumamız.. Özgür kızımız korumaya alışabilecek mi? Yoksa aşık mi olacak? Yoksa nefret mi edecek? Her ikisi de olmasın 🙂

📖 Okumaya Başla


14- Yaramaz Çocuk 

“Ve ateş kül oluncaya dek yanmaya devam etti. Su ise buhar olacağını bilmesine rağmen savaşından vazgeçmedi.” Masal on sekiz yaşını doldurduğunda kaldığı yetimhaneden ayrılmak zorunda kalmıştı. Bu arada eski yurt müdürü tarafından ona İstanbul’da bir kolejde burs ayarlanmıştı. Kendine kalacak bir yer bulması gerekiyordu artık. Bir yandan da İstanbul’a geldiğinde etrafında ilgiyle dolaşan insanlar ve karşısında köle olacak bir beyaz atlı prens hayal ediyordu. Ancak ne yazık ki hayat masallardaki gibi değildi. Zaten “Bir varmış bir yokmuş” yerine “Lanet olsun!” ile başlayan bir masaldan ne beklenirdi ki? Masal, karşısına çıkan, sırlarla dolu, karanlık Rüzgar’ın gizemini çözmeye çalışırken kendini ona âşık buluverecekti.

📖 Okumaya Başla


15- Dikkat! Mafya Var!

“Kapımın önünden başka bayılacak yer bulamadın mı?” “Sen ne kadar kaba bir adamsın ya? Sanki ben seçtim bayılacağım yeri! Hatta inanır mısın? Kapının önünden geçerken dedim ki burası bayılmak için çok uygun bir yer. Burada bayılırsam dağdan inen bir takım elbiseli ayı gelir ve beni kurtarır! O ayı da sen oldun!” “Sen benimle dalga mı geçiyorsun? Bana ayı mı dedin sen?” “Ben sana takım elbiseli ayı dedim. Sadece niye bir kısmını alındın ki?” * “Bu yazı da ne?” “Dikkat! Mafya var!” “Hadi ya! İyi ki okudun! Benim okuma yazmam yoktu zaten” “Sen kültürsüz bir mafya mısın? Hiç yakıştıramadım! Çok ayıp! İstersen öğretebilirim!” “Hay Allah’ım sen bana sabır ver! Sülük gibi yapıştın bir de gitmiyorsun ya! Ben sana ne yazıyor demedim! Niye arabamın camındaydı bu?” “Hani bebek olan arabalara yazıyorlar ya ‘dikkat! Bebek var!’ ben de düşündüm ve dedim ki mafya olan arabaya ‘dikkat! Mafya var’ yazmak gerekir? Kötü mü düşünmüşüm?”

📖 Okumaya Başla


16- Kuzen

Almanya’ya gitmemle hayatımın değişmesi, neredeyse ayni anda oldu. Yeni okuluma alışmak bir yana bir de evde beni bekleyen bir çocuk vardı. KUZENİM!

📖 Okumaya Başla


17- Suikastçi

Onun Adı Caterina. Soy adı? Onun soy adı gibi gereksiz bir şeye ihtiyacı yok. Zaten nerdeyse doğduğundan beri yer altı dünyasında en iyi suikastçilerden biri. Öldürmek onun işi. İsteyin sevdiğini bile öldürür çünkü bu dünya da paradan başka kimseye güvenmiyor. Ama bir gün Caterinaya çok farklı bir müşteri gelir ve verdiği görev de oldukça ilginçtir? Yeraltı dünyasında yaşıyorsanız kurallarınız basittir. Yaşamak için ya çalmalısınız ya da öldürmelisiniz. Yeteneğiniz yoksa hiç bulaşmamalısınız yoksa ölürsünüz!

📖 Okumaya Başla


18- Popülerlik Merdiveni

14 yaşında yazdığım bir hikaye. Birçok eksik var farkındayım. Ancak lütfen, 14. En azından burada dursun, 14 yaşında iyi iş çıkardığımı düşünüyordum. Dolayısıyla o yaşlardaki kitlenin hoşuna gideceğini de biliyorum. İyi okumalar.

📖 Okumaya Başla


19- Egoist

Tamam, ben gidiyorum Kaç bakalım Yankı Efendi nereye kadar kaçacaksın Hadi görüşürüz Buse Görüşürüz Echo Echo ne lan Yankı’nın İngilizcesi pis cahil See you leter Kiss Kiss mi? Beğenmedin mi? Hoş olmuş hadi görüşürüz. Önce sen kapa Oğlum mal mısın senin çıkman lazım Hee tamam görüşürüz Kiss Görüşürüz Echo… Ve sonunda uyuyabilmeyi başarmaya başladım. Bu çocuk beni öldürecek…

📖 Okumaya Başla


20- Gözlük

Ucube, dışlanmış, mutsuz, depresif… Ama çok da komik! Ege isimli okuldan dışlanan ve psikolojik sorunlara sahip olan bir karakterin, internet üzerinden tanıştığı ve tek dostu Heiley17’nin aslında gerçekte tanıdığı biri olma ihtimaliyle çıktığı komik yolculuğu anlatan Gözlük; genç kızların şu sıralar göz bebeği.

📖 Okumaya Başla


👉 Diğer Kitap Önerileri İçin TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu