Blog

2019’da Dünya’da En Çok Beğenilen 10 Öğrenci Şehri

Dünya genelinde araştırma yapa QS anket şirketi 2019’un en iyi öğrenci şehirlerini açıkladı. Anket çeşitli faktörleri dikkate almaktadır; sanat ve kültür, uygun fiyatta, gece hayatı, iş olanakları, çeşitlilik, hoşgörü ve katılım, dolaşma kolaylığı ve samimiyet. Bu gösterge aynı zamanda öğrencilerin şehir hakkında genel görüşlerini ve mezun olduktan sonra istihdam olanakları hakkındaki görüşlerini ve uygun işverenlerin kalitesini dikkate alır. Öğrencilerin deneyimlerinin, şehirden beklentilerinden farklı olabileceğini öne sürerek, öğrenci deneyiminin arzu edilebilirlikten farklı olduğunu belirtmek önemlidir.

1. Münih

Montréal’i aşarak, Almanya’nın Münih’i bu yıl zirveye ulaşarak öğrenci görüş göstergesinde birinci sırada ve öğrencilerin en iyi öğrenci şehri unvanını kazandı. Ayrıca, En İyi Öğrenci Şehirleri sıralamasında da iki sıra yükseldi ve dördüncü sırayı alarak Paris’in yanı sıra yine Montréal’i de ele geçirdi. Şehir her alanda iyi sırada; özellikle arzu edilirlik ve işveren faaliyeti (her ikisi için de ilk 20 içerisinde), bu nedenle “mezuniyetten sonra kalmak” kategorisinde üçüncü sırada yer alması anlaşılabilir.
Peki neden öğrenciler Münih’i seviyor? Bir öğrenci “şehrin güvenliğini ve temizliğini” övünürken bir diğeri “harika üniversiteleri ve kariyer gelişim fırsatlarını” takdir ediyor. Ayrıca, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi çeken Oktoberfest bira festivali ile, hiç şüphesiz okumak için çok eğlenceli ve canlı bir şehir.


2. Montréal


Geçen yıl öğrenciler Montréal’de Kanada’daki en iyi öğrenci şehri olarak oy kullandılar, ancak bu yılın sonuçları ikinci sıraya düştü. Buna rağmen, şehir hala arzu edilebilirlik açısından yüksek bir puana sahip ve mezun olduktan sonra şehirde kalan öğrenciler için ilk 20’de. Çeşitlilik Montréal’de hakkında sevdikleri şey hakkında sorulduğunda öğrencilerin sıkça bahsettiği şeydir ve bu, saat 10 gelir öğrenci dağılımı göstergesi, yansıtılır inci genel yerin.
Öğrencilerin dikkat çektiği şehrin diğer yönleri arasında, bir öğrencinin “dolaşması çok kolay” olduğunu belirten ve arkadaş canlısı ve kapsayıcı bir atmosfere sahip olduğunu belirten, şehrin mükemmel ulaşım bağlantıları bulunuyor.


3. Melbourne


Hem öğrenci görüş göstergesinde hem de En İyi Öğrenci Şehirler listesinde genel olarak üçüncü sırada gelen Melbourne, Avustralya’nın En İyi Öğrenci Şehirler listesindeki bir numaralı şehridir. Kent ayrıca, dünya genelinde yedinci sırada bir yere yükselen, arzu edilirlik için iyi puan.
Avustralya’nın kültürel başkenti olarak bilinen Melbourne, öğrenci karışımı göstergesinde en üst sırada yer almaktadır ve çok çeşitli bir öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler, kentin “güzel banliyölerini” sevdiklerini ve “kaliteli eğitim alırken hareketli ve hareketli şehir yaşamını keşfetme” fırsatı bulduğunu belirtiyorlar.


4. Berlin

Sermaye ve en büyük şehri Almanya’nın Berlin geçen yıl dört yerleri tırmanma, öğrenci görünümü göstergesi etkileyici bir dördüncü yerde geliyor. Bu kent, “yükselen üniversitede kalma” göstergesinde yüksek puanlar alarak Almanya’nın gelişen ekonomisinin ve güçlü mezun adaylarının çekilişini gösteriyor.
Berlin ile ilgili ilginç bir gerçek, kentin yıl içinde yağmurlu günlere göre daha fazla müzeye sahip olması (ortalama 180 müze ve ortalamada 106 yağmurlu gün) – havanın çok iyi olmadığı zamanlarda kendinizi eğlendirmek için bolca var! Berlin’de okumak hakkında en çok neyi beğendikleri sorulduğunda, öğrenciler bize şehrin “rahat tutumu” nu ve “hem işinizde hem de sosyal yaşamınızda mevcut olan fırsatları” sevdiklerini söylediler.


5. Amsterdam

Kanallarla ve şehir etrafına yayılmış tarihlerle dolu Hollanda’nın başkenti hayal kırıklığına uğramayacak. Bu kentin her köşesi eğlenceli çığlık atıyor ve sonuç olarak bu yıl ikiinci sıraya yükseldi ve öğrencilerin beşinci favori öğrenci şehri oldu. Amsterdam ayrıca yine dünya çapında beşinci sırada gelen ve şehirlere gelince öğrencilerin gerçekten en iyi seçeneklerinden biri olduğunu belirten arzu edilebilirlik göstergesinde üst sıralarda yer alıyor. Ve neden olmasın? Hiçbir müze, bar, galeri ve gece kulübü sıkıntısı çekmeyen Amsterdam, öğrencinin hayalindeki bir şehirdir!


6. Brno

Çek Cumhuriyeti’nin ikinci en büyük şehri olan Brno, bu yıl öğrenci görüş göstergesinde altıncı sırada yer almak için üç sıraya yükseldi. 60 yaşında inci QS En İyi Öğrenci Şehirlerde yeri bu yıl, Brno bu büyük bir öğrenci varlığı olan bir şehir olduğunu belirten bu listedeki tüm şehirlerin en yüksek öğrenci oranına sahip (yeni insanlarla tanışmak için harika!) Bir öğrenci yorumladı Brno’nun öğrenci çeşitliliği: ” Bu şehirde elde ettiğiniz pozlar harika – farklı ülkelerden birçok insan buraya çalışmaya geliyor “.


7. Boston

Gökdelenler, tarihi binalar ve parklar eklektik dizisi, hem de geçmiş yerlerinden modern özellikleri bir füzyon ile, Boston öğrenci görünümü göstergesinde yedincide öne çıkardığına şaşırtıcı, ve ayrıca 12, bu yıl bir sıra tırmandı inci genel QS En İyi Öğrenci Şehirleri. Ayrıca, ABD’de New York’u üç yerden yenerek öğrenci görüş göstergesi için en yüksek puanı aldığı iddia ediliyor.
Kendisini ‘büyük şehir özelliklerine sahip küçük bir kasaba hissi’ olarak nitelendiren Boston, sırasıyla birinci ve üçüncü olan prestijli Harvard Üniversitesi’nin yanı sıra dünyanın önde gelen Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’ne (MIT) ev sahipliği yapıyor . Kuşkusuz birinci sınıf eğitim olanakları sayesinde Boston, öğrenciler ve öğrenciler için “öğrenciler için uygun bir dizi fırsat” ile “güzel ve çeşitli bir şehir” olarak nitelendirdiği öğrenciler ve mezunlar için mükemmel bir yer.


8. Prag

Öğrencilere göre sekizinci sırada başkentidir Çek Cumhuriyeti’nde 35 yerleştirir, Prag, th bu yıl En İyi Öğrenci Şehirler endekste. Avrupa’nın önde gelen seyahat destinasyonlarından biri olan Prag’ın nefes kesici mimarisi dünya çapında bilinir. Prag aynı zamanda QS Dünya Üniversite Sıralaması’nda yer alan en iyi dört üniversiteye de sahip.
Ayrıca Oldukça öğrenci dağılımı göstergesi puanları, 34 yedi yerleri bu yıl tırmanma th öğrenci nüfusu çeşitliliği yansıtan. Bu listedeki satın alınabilirlik göstergesindeki üçüncü en yüksek seviye olan öğrenciler, bize “her şeyin ve fantastik manzaraların karşılanabilirliğinin” yanı sıra kentin “kültür ve çeşitliliğin entegrasyonu” ndan hoşlandıklarını, yani uluslararası öğrencilerin bu inanılmaz şehrin tadını çıkarmadan yaşayabileceklerini söylüyor bankayı kırmak.


9. Londra

İngiltere’nin başkenti ve birçok büyük lider, yazar ve sanatçının ev sahipliği yaptığı Londra, zengin kültürel mirası ile birçok yolcunun kalbini ve kafasını ele geçirdi. Resmi olarak, Dünyanın En İyi Öğrenci Şehirleri 2019’da bir numara olarak düzenlenmiş ve işveren faaliyet göstergesinde üçüncü sırada yer almaktadır.
Bu şehir yalnızca bir göstergeye düşüyor – satın alınabilirliği. Bunun nedeni İngiltere’nin geri kalanına kıyasla yüksek yaşam maliyeti ve yüksek kiralarıdır . Buna rağmen, İngiltere’deki 18 saygın üniversite, QS Dünya Üniversite Sıralaması’nda yer aldı (dünyanın herhangi bir şehrinde en yüksek sayı).
Londra, bu yıl öğrenci görüş göstergesinde dokuzuncu sırayı paylaşıyor: Bir öğrenci şöyle: “ Dünyadaki en tarihi yerlerden biri olduğu gibi küresel finans başkentlerinden biri. Londra kültür içinde ve sınırsız şeylere sahip Son olarak, bu şehirde büyük istihdam fırsatları var. ”


10. New York

‘Büyük Elma’ olarak bilinen bu hayranlık uyandıran şehir, bu yıl öğrenci görüş göstergesinde dokuzuncu sırada ve En İyi Öğrenci Şehirleri endeksinde 19. sırada yer alıyor. Muhteşem gökdelen teşhiriyle tanınan New York City, uzun zamandır fırsat ülkesi olarak tanınmaktadır. Bu en az 10 üst prestijli PrestiJli kurum da dahil olmak üzere, üniversitesini ile, gerçek olamayacak kadar kanıtlanması Columbia Üniversitesi , 18 sırada th dünyada QS Dünya Üniversite Rankings 2020 New York dünyanın en iyi kenti arasında en kesinlikle eğitim açısından.
Frank Sinatra ‘New York, New York’ da şarkı söylerken, “eğer burada yapabilirseniz her yerde yaparsınız” ve gerçekten de birçok uluslararası öğrenci orada yaptı ve şehirle ilgili neyi sevdiklerini sorduğunda asla uyumaz, şehrin çekiciliğini çok basit bir şekilde özetlerdik; ” Her zaman yapacak bir şeyin var New York! ”


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu