Gündem

2021 ALES Başvuruları Başladı! 2021 ALES Ücreti Ne Kadar?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre hangi tarhie kadar sınava başvurabilecek. 2021 ALES Başvuruları Ne Zaman? diye merak edenler için 2021 ALES Başvuruları Başladı. Peki  2021 ALES Ücreti Ne Kadar? 2021 ALES Son Başvuru Tarihi Ne Zaman? sorularının cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz…

2021 ALES Başvuruları Başladı

2021 yılında üçüncüsü gerçekleştirilecek olan ALES için başvuru tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM tarafından 21 Kasım’da uygulanacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/3) başvuruları başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) internet sitesinde ve twitter da  yer alan duyuruya göre, adaylar bu yıl ALES 3 başvuruları 6-14 Ekim tarihleri arasında olacak.

Adaylar sınava elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla, bireysel olarak “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından başvuru yapabilecek.  ÖSYM sınav takviminde yer alan bilgiler normal başvuru süresi ile geç başvuru günü paylaşıldı.

Bu süre içerisinde herhangi bir nedenden dolayı başvurularını tamamlayamayan adaylar için geç başvuru günü ise 21 Ekim 2021 olarak belirtildi. Başvurular ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden alınacak. Adaylar sisteme giriş yaparak başvurularını oluşturabilecekler.

 


 

ALES Başvuru Ücreti Ne Kadar?

ÖSYM’nin AİS sayfasında yer alan bilgilere göre başvuru ücreti 145 TL olacak. Ödemeler kurumun anlaşmalı bankaları üzerinden ve kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden yapılabilecek.

ALES Sonuçları Ne zaman Açıklanacak?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ise 21 Kasım 2021 tarihinde yapılacak. Bu sınavın sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden 16 Aralık’ta ilan edilecek


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu