Öğrenci Gazetesi

2021 Bekçilik Sınavı Çıkmış Sorular PDF İndir

Bekçilik kanunun yeniden yürürlüğe girmesinin ardından ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunları için popüler meslekler arasına girdi. Bekçi İç İşleri Bakanlığına bağlı şehir veya bir bölgenin güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve kolluk faaliyeti yürütmekle görevli özel durumlar dışında akşam 10 ile sabah 6 saatlerinde görev yapan devlet tarafından görevlendirilen kişidir. Bekçiler, polis ve jandarmanın yardımcısı pozisyonundadır.

Bekçilik sınavına hazırlanan adaylar için 20 Ocak 2021 Tarihinde Yapılan 2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavının Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları PDF  formatında derledik.  Listemizde yer alan “2021 Bekçilik Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF” olarak indirebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda 2021 bekçilik sınavı konu ve soru dağılımlarını görebilirsiniz.

Bekçilik sınavına hazırlanan adaylar çıkmış soruları çözmek belirlenen konularda hangi tiplerde soruların çıkacağını gösterir. Çıkmış sorular üzerinden çalışmak soru teknikleri geliştirmenize yardımcı olur. Bu sayede sınav anında ne yapacağınızı bilerek hazırlanma şansı elde edebilirsiniz. Çıkmış soruları konulara hakim olduktan sonra çalışmak ve sadece strateji yapmak için kullanmak size büyük fayda sağlar.

2021 Bekçilik Sınavı Çıkmış Sorular PDF İndir

2021 Bekçilik Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir ( A Kitapçığı )

2021 Bekçilik Sınavı Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir ( B Kitapçığı )


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Bekçilik Sınavı Tüm Çıkmış Sorular PDF İndir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu