Öğrenci Gazetesi

2021 DGS Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir

2021 DGS Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Önlisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapabilmeleri için her yıl ÖSYM tarafından yapılan Temmuz ya da Ağustos ayında yapılan sınavdır. DGS sınavının amacı, sözel ve sayısal içerikli akıl yürütme becerilerinin ölçülmesidir çünkü lisans öğretiminde başarının en önemli anahtarlı bu sayısal ve sözel becerilerdir. DGS sınavında adaylara 50 Türkçe, 50 Matematik olmak üzere 100 soru sorulur ve adaylara 135 dakika cevaplama süresi verilir.

2021 DGS Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir

Bu makalemizde DGS sınavına hazırlanan öğrenciler için 2021 DGS Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF formatında indirebilmeniz için bağlantı ekledik. DGS öncesi çıkmış soruları çözmek sınavın genel yapısı ve sorular hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Ayrıca unutulmamalıdır ki ÖSYM benzer soru tipleri sormayı sever bu nedenle 2022 DGS sınavına girecek adaylar kesinlikle 2021 DGS çıkmış soruları kesinlikle çözmelidir.

2021 DGS Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir

DGS sınavının amacı, sözel ve sayısal içerikli akıl yürütme becerilerinin ölçülmesidir çünkü lisans öğretiminde başarının en önemli anahtarı bu sayısal ve sözel becerilerdir. Aşağıdaki bağlantıdan 2022 DGS Konu ve Soru Dağılımı öğrenip çalışmalarınızı en çok soru çıkan konulara yöneltebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 DGS Konu ve Soru Dağılımı

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu