Lise

2025 AYT Tarih Kitap Önerileri (Yeni Nesil)

2025 AYT Tarih Kitap Önerileri (Yeni Nesil). YKS sınavına 2025 yılında girecek öğrencilere kaynak olabilmesi için 2025 AYT Tarih Kitap önerileri listesi hazırladık. AYT Tarih kitap önerileri listemizde hem soru bankası hem konu anlatımı kitaplarına yer verdik. Önerdiğimiz kitapların altında kitabın içeriği ile ilgili açıklamada bulunduk. Açıklamaları okuyarak seviyenize uygun kolay, orta ve zor kitaplar arasında kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

2025 AYT Tarih Kitap Önerileri

AYT sınavında Tarih dersinden 21 soru gelmektedir. 1 soru bile binlerce kişinin önüne geçmenize etkenken 21 soru hiç azımsanmayacak bir rakamdır. Bu nedenle AYT Tarih çalışmak isteyenlere branşında uzman ve geçmiş yıllarda sınava giren arkadaşlarımızın önerdiği kitapları listeledik. Önerdiğimiz kitaplarda dışında elinizde farklı kaynaklar var ise onları da çözmeyi ihmal etmeyin. Sonuçta Tarih konuları aynıdır, değişen sadece sistemdir. Ayrıca AYT Tarih çalışırken soru kaçırmak istemiyorsanız kesinlikle Youtube’daki Tarih ders videolarını izlemelisiniz.

Aşağıda AYT Tarih dersi için soru bankası ve konu anlatımı kitap önerileri vermeye çalıştık. Sizin de kesinlikle AYT Tarih için öneririm dediğiniz kitaplar varsa yorumlar kısmında bizimle paylaşın.

Benim Hocam AYT Tarih Soru Bankası

Youtube’dan konu anlatımlarıyla bildiğimiz Benim Hocam kanalında YKS ve KPSS öğrencilerinin çok sevdiği Ramazan Yetgin tarafından yazılmış olan soru bankası kitabı AYT Tarih sınavı için öğretmenler tarafından en çok önerilen kitap. Ayrıca geçmiş yıllarda AYT Tarih sınavına giren arkadaşlarımızda bu kitabı çok önermekte bu nedenle ilk önerimizdir. Kitaptaki sorular ÖSYM birebir soru tarzlarıyla donatılmış ve kitabın tamamı video çözümlüdür. Böylece çözemediğiniz soruların çözümlerini izleme şansınız vardır.


Karekök Yayınları AYT Tarih Soru Bankası

Zor seviye bir kaynak arıyorsanız öncü tercihiniz mutlaka Karekök yayınları olmalıdır. Zor olmasıyla bilinen bu yayının kitapları zor olduğu kadar da kalitelidir. Yeni nesil sınav sistemine ile tam uyumlu olarak hazırlanan kitaptaki soruların tamamı video çözümlüdür. Karekök Video Çözüm uygulamasını telefonunuza indirerek çözemediğiniz soruların çözümünü izleyebilirsiniz.


Hız ve Renk Yayınları AYT Tarih Soru Bankası

Hız ve Renk yayınlarının kitaplarında kolaydan zora doğru giden test seviyeleri bulunuyor. Böylece çalıştığınız konu hakkında kolay, orta ve zor seviye sorular çözerek basamak basamak bilginizi pekiştirebilirsiniz. AYT Tarih soru bankası kitabının tamamı video çözümlüdür. Hız ve Renk Video Çözüm uygulaması ile çözümlere ulaşabilirsiniz.


Palme Yayınları Tarih Soru Bankası

Orta ölçekte önerebileceğimiz son kitap Palme Yayınlarına ait. Özellikle de sizi zorlayacak gibi görünen fakat soru çeşitlerini gördükçe gözümüzde kolaylaşan bu kitap da hocalarımız tarafından çokça önerilmektedir. Bu kitap ile tarih dersine yönelik farklı soru tipleri görebilir, denemelerdeki başarı oranınızı arttırabilirsiniz.


Benim Hocam AYT Tarih Video Ders Notları

Benim Hocam YouTube kanalında Ramazan Yetgin tarafından anlatılan AYT Tarih konu anlatım videolarının tamamını bu kitapta bulabilirsiniz. Videolarla eş zamanlı olarak ilerleyen bu kitap sayesinde not alarak zaman kaybetmezsiniz.


Delta Yayınları AYT Tarih Konu Özeti

Son olarak konu özeti olarak en çok önerilen bu kitap tarih bilginize bir temel oluşturabilir konuların en ince noktalarını kolayca öğrenebilirsiniz. Tarih konularını en özet şekilde almış ve sadece önemli noktalara değinmiş bir kitaptır. Sınava girmeden önce de son kez okuyup konuları tekrar zihninizde canlandırabileceğiniz bir kitap olarak tavsiye ediyoruz.


2023 AYT Tarih Kitap Önerileri hakkında yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar bölümünden yapabilirsiniz. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorumlar kısmına yazabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

2025 AYT Tarih-1 Konuları ve Soru Dağılımı

2025 AYT Tarih-2 Konuları ve Soru Dağılımı

AYT Tarih Çıkmış Sorular PDF İndir

AYT Tarih Ders Notları PDF İndir


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu