Öğrenci Gazetesi

2024 TYT Puanı Kaç Yıl Geçerli? TYT Puanı Seneye de Kullanılabilir mi?

2024 TYT Puanı Kaç Yıl Geçerli? TYT Puanı Seneye de Kullanılabilir mi? Soruları 2024 YKS’ye katılan adaylar tarafından en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. 2024 YKS sonrası elde ettiği TYT puanını bu sene kullanmak isteyen veya seneye değerlendirmek isteyen birçok üniversite adayı TYT puanının geçerlilik süresini merak ediyor.

2024 TYT Puanı Kaç Yıl Geçerli?

2024 YKS sonrası Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanını aynı yıl kullanmak isteyenler ya da TYT puanını seneye kullanmak isteyenler TYT puanı kaç yıl geçerli olduğunu öğrenmek istiyor.

YKS’ye katılan adayların puanları sınava katıldıkları yıl için kullanılmak üzere hesaplanır. YKS’nin TYT oturumuna katılan adayların puanları 1 yıl geçerlidir. Yani üniversite adayları TYT puanlarını an fazla 1 yıl kullanabilirler. .


AYT Puanı Seneye de Kullanılabilir mi?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı TYT sınavına katılan adayların puanları sadece sınava katıldıkları yıl geçerlidir. TYT puanı bir sonraki yıl kullanılamaz. Yani 2024 YKS-TYT oturumuna katılan adaylar aldıkları puanı sadece 2024 yılında kullanabilir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 2024 AYT Puanı Kaç Yıl Geçerli?

👉 2024 YDT Puanı Kaç Yıl Geçerli?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu