Blog

ABD’de Üniversite Hayatı ile İlgili Filmlerden 6 Efsane

ABD’de üniversiteye gitmeyi düşünürken, araştırmanıza başlamak için iyi (ve kolay) bir yer bazı filmler izlemektir. Bununla birlikte, ABD’deki üniversite hayatı genellikle filmlerde tasvir edilirken, çoğunun yaratıcı lisans aldığını ve kolej hayatını gerçekçi olmayan bir biçimde canlandırdığını söylemek güvenlidir.

ABD’de Üniversite Hayatı ile İlgili 6 Efsane

Kampüsteki bir şarkıya dalmaktan kendi üniversitenizi oluşturmaktan, Hollywood’un ileri sürdüğü ve muhtemelen kararınıza dayanmamanız gereken mitler.  Ancak, her filmden, üniversite hayatınıza uygulayabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz bazı dersler var. Ve endişelenme. Bunları bulmanıza da yardımcı olabiliriz.

1. Kampüste Sonsuza dek Şarkıya dalmış olacaksınız.

Pitch Perfect filmleriyle ilgili, koleje gitme konusunda oldukça doğru olan birçok şey var . Uyma mücadelesi, mevcut toplumların bolluğu, üniversiteye gitme konusundaki ebeveyn baskısı. Ancak, kesinlikle olmayan bir şey, düzenli olarak kampüste gerçekleşen bir cappella şarkısıdır.

Eğlenceli olsa da, Ben Hayatta Kalacaklar’ın bir yorumuna girerseniz , arkadaşlarınızın mükemmel uyumlarla eşleşmesi ve dans hareketleriyle eşleşmesi olası değildir . Öğrenci gazetesinde yazılı olmak istemiyorsanız, bundan kaçının.

Pitch Perfect’in zekice canlandırdığı bir şey  , bir topluma katılmanın ne kadar kazanabileceğidir. Her ne kadar kızlar bir araya getirilen bir grup uyumsuzluk olarak başlasa da, en iyi arkadaşlar olmalarına ve bu yüzden üniversite deneyimlerini zenginleştirmelerine neden oluyorlar.


2. Harvard Hukuk Fakültesi’ne girmek bir esinti…  Yasal olarak Sarışın

Kararını ve cesaretini takdir ederken, Harvard Hukuk Fakültesi’ne başvurunuz için daha gerçekçi bir yaklaşım benimsemeniz ve belki de bir yüzme havuzunda videonuzu göndermemeniz gerekir. Her ne kadar kabul sınavında (LSAT) başarılı olsa da, “deneme” videosu Harvard’daki kabul ekibinin gerçek hayatta aradığı şey olmayabilir. Yaratıcı bir yaklaşım iyi sonuç verirken, uygulamanızla birlikte sola doğru ilerlemenin tam tersi bir etkisi olabilir.

Ancak Legally Blonde’tan kesinlikle uzak durmanız gereken bir şey  , sıkı çalışmanızın ve kararlılığın çok yol alabileceği ve birisinin size bir şeyi yapacak kadar iyi olmadığını söylediğinde asla dinlememeniz gerektiğidir.


3. Üniversiteye giremezseniz, kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

2006 yılında kabul edilen komedide Bartleby Gains (Justin Long tarafından oynanan) başvurduğu üniversitelerin hiçbirine giremiyor. Babasını kandırmak için bir web sitesi ve sahte bir dekanla tamamlanmış bir makyaj okulu yaratır. Ancak bu, yüzlerce öğrencinin çevrimiçi olarak kaydolmaya başladığında geri tepmektedir ve Bartleby bu yarışmayı sürdürmeli ve bu öğrencilerin okulun gerçek olduğuna inanmalarına izin vermelidir.

Sonunda üniversitenin sahte olduğu ortaya çıkar, ancak tuhaf olaylarda Bartleby’nin üniversiteyi bir yıl süren deneme süresi boyunca yönetmesine izin verilir.

Bartleby’nin, geleneksel eğitim sisteminin herkesin yeteneklerine nasıl hitap etmediği hakkında konuştuğu sonunda çıkan ateşli konuşması, kesinlikle bu filmden alınacak bir mesaj. Ve eğer seçtiğiniz üniversitelere giremezseniz, atabileceğiniz başka yollar olduğunu gösterir.


4. Öğrencilerinizi çevrimiçi ortamda bir kenara bırakmak, milyar dolarlık bir şirkete yol açacaktır.

Kabul edelim. Mark Zuckerberg’in üniversiteye gitme deneyimi oldukça atipik bir deneyimdi – bir işe başlamadan, iş ortaklarıyla birlikte ayrılmaya, derecesini bitirmeden ayrılmaya kadar.

Bununla birlikte, Sosyal Ağ  ve Zuckerberg’in hikayesinin en ilgili bölümlerinden  biri, Facebook’a katılımını harekete geçiren bir şeyin, kızların kampüste ne kadar ateşli olduklarını belirten bir site kurmasıydı. Ve bu kesinlikle iyi değil.

Hiç bir zaman bir öğrenci ya da öğretim üyesi hakkında aşağılayıcı bir şey söylememelisiniz. Sadece sana karşı geri tepecek.

Ancak, üniversitedeyken parlak bir iş fikrine sahip olursanız, şimdi tekerlekleri harekete geçirmek ve geliştirmeye başlamak için en iyi zamandır. Seni nereye götüreceğini asla bilemezsin.


5. Oda arkadaşın seni saplantılı bir şekilde takip edecek.

Yeni üniversite oda arkadaşınızın nasıl olacağı konusunda üniversiteye gittiğinizde daima bir endişe vardır. Dağınık mı olacaklar? Yüksek sesle mi olacaklar? Ayak tırnaklarını doğrudan yere klipsler mi?

Mutlaka oda arkadaşınızla anlaşmazsanız, Oda arkadaşını izledikten sonra hatırlamaya çalışın . Arkadaşınızın olması için etrafınızdakilerin saplantılı olmaları ve etrafınızdaki herkesi yok etmeleri olası değildir.

Kendinizi uyumsuz bir oda arkadaşı ile aynı odayı paylaşırken bulursanız konfor bulmak için bir şey, asla bu kadar kötü olmayacaklarıdır. Oda arkadaşınız ilgili bir şekilde davranmaya başlarsa, en kısa sürede birisiyle konuşmak en iyisidir.


6. Kötü bir davranış sizi bir takımda uzağa götürür.

Tarihsel olarak siyah bir üniversitede yer alan Drumline , üniversitesinin yürüyüş grubuna katılan yetenekli bir davulcu olan Devon’un hikayesini anlatıyor. Bununla birlikte, tutumu ve kibirliği sonunda bandosundan çıkarılmasına ve sevdiği kızı kaybetmesine yol açar. Genişletilmiş bir egoya sahip olmak genellikle takım sporlarında kaşlarını çattı. .

Bu filmden öğrenebileceğimiz şey, takım oyuncusu olduğunuzda çok daha fazlasını kazanmanız. Ne kadar yetenekli olursan ol, başarıya ulaşmak için tüm ekibin gerekli olduğunu hatırlamak her zaman önemlidir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu