Üniversite

Adana’da Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

Şehrin en güzel ve en sakin yerinde bulunan kampüsün iki tane büyük girişi vardır. İlk girişi Balcalı Üniversite Hastane girişidir. İkinci girişi üniversite kampüsünün başlangıcı olan kapıdır. Akdeniz nehrinin en büyük ve manzaralı yerinde bulunan bu kampüs içerisinde bir de orman bulundurmaktadır.

Kampüs içinde bulunan bisiklet ve yürüyüş yolları öğrencilerin spora olan yatkınlıklarını arttırmak adına yapılan güzel bulunmuş bir projedir. Bu kampüs içinde öğrenciler için düzenlenmiş büyük bir de kütüphane ve kafeteryaları bulundurmaktadır. Nöbetçi olarak bulunan şehir içindeki kütüphanelerin girişi 10 lira ve ücretsiz olarak çay ve su ikramı yapılmaktadır.


Adana’daki Ulaşım Nasıl?

Büyük şehir olmasına rağmen diğer şehirlere nazaran daha az trafiğe ve geniş yollara sahip olan bu şehir trafik adına öğrencilere ve Adana şehrine güzel davranışlar yansıtıyor. Şehir içinde dolmuşlar ve belediye otobüslerine yer verilmiş olan bu şehir için ulaşım ücreti 1.5-3 lira arasında ücretlendiriliyor. Özel ulaşım olarak taksiler ise fazla pahalı ve uçuk kaçık fiyatlandırılmıyor.


 

Adana’nın Ünlü Mutfağı

Adana, Akdeniz bölgesinde bulunan en önemli şehirlerinden biri olmakla beraber eşsiz bir damak tadına ve özel yöresel lezzetlerine sahiptir. Fiyat olarak diğer şehirlerde bulunan restaurantlara göre daha uygun fiyatlara bu eşsiz lezzetleri tadabilirsiniz. .

Adana deyince akla gelen Kebap ve Bici Bici sokak aralarında da herkes tarafından bilinerek yapılır. Et ağırlıklı mutfaklarına rağmen çok güzel sebzelerle hazırlanmış meze ve yemeklere de yer veren Adana mutfağı vejeteryanlar için oldukça tercih edilir.


Adana Halkının Öğrencilere Yaklaşımı

Adana’nın zamanla eğitim adında yapmış olduğu bu gelişmeler öğrenciye verilen değeri göstermiş oluyor. Hepimizin birer öğrenci olarak bu şehirde yalnız kalmayacak ve başımızın derde girmeden okuyacağı aşikardır. Adana’da bulunan sosyal ve kültürel gelişmeler Adana halkının öğrencilere ne kadar değer verdiğini gözler önüne sermektedir. Adana esnafının sevdiği ve geçim kaynakları arasında yer aldığı öğrencilere sahip çıkmaları tüm şehirlerimizdeki esnaflara örnek oluşturacak derecededir.


Adana’da Gezilecek Yerler

Adana şehrinin içinden geçen nehirlerin etrafında kurulan bazı doğa harikası yerleri mutlaka gezmelisiniz. Bu yerleri sizler için teker teker derledik.  Baraj Caddesi ve Özal Caddesi bu güzel yerler mutlaka gezilmelidir. Bu yerlerin hem okula yakın oluşu hem de sosyal anlamda gelişmiş olmaları öğrenciler için büyük artılar sağlamaktadır. Çarşı, Atatürk Caddesi, Gazipaşa, Ziyapaşa adını verdiğimiz bu mekanlar okul sonraları ve hafta sonları sizler için gezilecek güzel ve eğlenceli yerlerdir. Bu yerlerde bulunan lokanta ve esnafların sattıklarını fahiş fiyatlara bulabilirsiniz.


Adana Çukurova Üniversitesi Tanıtım Videosu


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu