Teknoloji

AdSense TBM’sini Artırmak için 5 Yöntem

AdSense TBM’sini Artırmak için 5 Yöntem. Birçok site sahibi, özellikle blog yazarları için AdSense, temel gelir kaynağıdır. Sizin için durum buysa, reklam optimizasyonu hakkında elinizden gelen her şeyi öğrenmeniz önemlidir. Bir AdSense optimizasyon kampanyasının en önemli hedefi, artan eBGBM’dir. AdSense TBM’ini artırmak istiyorsunuz, yani daha yüksek bir Tıklama Başı Maliyet elde edersiniz. Gerçekten iyi bir TO’nuz olsa bile, kazanç potansiyeli gerekebilir.

AdSense TBM’sini Artırmak için 5 Yöntem

AdSense TBM’sini artırmayla ilgili pek çok şey söylenebilir ve kesinlikle konuyla ilgili yazılmış birçok makale göreceksiniz. Bloglama hakkında konuşan blogların çoğunda, bunun için Blog için Web’den Pro Blogger’a kadar bir çeşit tartışma vardır.

1- Reklam İnceleme Merkezi’ni kullanın

Google AdSense hesabınızda, Reklam İnceleme Merkezi’ne gitmeniz gerekir. Burada, reklam kategorisinin şu anda size ödediği tutarı görme olanağınız vardır. Şu anda web sitesinde görünen çeşitli reklam kategorilerine bakabilirsiniz. Çok fazla ödeme yapmayan bir ödeme olduğunu görürseniz, AdSense TBM’sini artırmak için bunu engelleyin. Bu, birçok kişinin inandığından çok daha fazla yardımcı olabilecek basit bir tweak, ancak sadece profesyoneller aslında değişiklikler yapıyor.

Sitenin niş veya içeriği için alakasız kategorilerin engellenmesi gerekir. Şu anda Tech ile ilgili konular hakkında blog yazdığınızı varsayalım. Bu durumda, Din veya Arkadaşlık reklamları alakasız olur ve AdSense TBM’sini azaltır. Bu tür reklamların görünmediğine inanmayın. Bunları Reklam İnceleme Merkezi’nde görebilirsiniz.


2 -Rekabetçi Reklam Filtresini Kullanın

Bu, Google AdSense hesabında bulunan başka bir özelliktir. Sahip olduğunuz sayfalardaki genel veya belirli reklamları engellemek için kullanabilirsiniz. Bu tür reklamları bir web sitesinden engellemek mümkündür. Reklamları rekabetten kaldırmazsanız TBM’deki artış o kadar yüksek olmaz.


3- Görüntüleyici Platformunu Hesaba Taşıyın

Sitelere dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve benzeri farklı cihazların kullanılmasıyla erişilir. Ziyaretçilerin sitenize erişmek için kullandıkları farklı platformlara her zaman göz atmanız önemlidir. Genel olarak, TBM platformdan çok fazla etkilenmeyecektir. Ancak, hepimiz biliyoruz ki, ne kadar çok hedeflerseniz başarı da o kadar yüksek olur. Şu anda çoğu okuyucu, dizüstü bilgisayarlardan ve masaüstü bilgisayarlardan geliyor. Bu gelecekte değişecek.

Çoğu durumda, mobil cihazlarda görünen reklamların kalitesi daha yüksektir. Bu nedenle, sitenizin mobil kullanıcılar için mükemmel şekilde optimize edildiğinden emin olmalısınız. WordPress gibi birçok blog platformu, eklentileri kullanarak bunu kolayca yapmanızı sağlar. Açık kaynaklı CMS sistemi olmayan daha büyük siteler, değişikliklerin yapılması için finansal yatırımlar gerektirecektir.


4- Belirli Ülkelerden Kullanıcıları Çekme

Bu, AdSense TBM’nizi artırmak istediğinizde üzerinde büyük etkisi olan bir faktördür. Bazı ülkeleri sizin için daha iyi fırsatlara sahip oldukları için hedeflemeye çalışmalısınız. Örneğin, bir ABD reklam tıklaması size tıklama başına 3 ABD doları bile verebilir. Aynı reklam, Hindistan’dan bir ziyaretçinin tıklaması durumunda yalnızca 30 sent oluşturur.

Sitenin içeriğinin İngilizce konuşulan ülkelerdeki kitlelere uygun hale getirilmesi önemlidir. Tıklama değeri açısından çok iyi olmayan ülkelerden çok fazla trafiğiniz olması durumunda, geliri en üst düzeye çıkarmak için AdSense yerine başka bir şey kullanmanız gerekecektir.


5- Reklam Boyutları 

Yalama başına ne kadar alacağınız üzerinde etkisi olan iki faktör, bir sitedeki reklam boyutu ve reklam konumudur. Çalıştırdığınız siteye bağlı olarak, daha yüksek kazanç getirdiği belirli konumlandırmanın kanıtlandığı görülmüştür. AdSense TBM’sini artırmak için bu iki faktörü denemeye devam etmeniz gerçekten önemlidir. Bunun, TBM’nizi nasıl etkilediğini görmek için reklam konumunu bir hafta boyunca değiştirin. Reklam boyutlarından bahsederken, bunları kullanan reklamverenlerin hacmi nedeniyle her zaman garip boyutlar yerine daha yüksek gelir getirdikleri için standart olanlara odaklanın.

Yukarıdaki ipuçlarını takip etmek size çok yardımcı olabilir ve % 30’a kadar bir TBM artışı beklemelisiniz. Google TOS’ta her şeye izin verilir, bu yüzden endişelenmenize gerek yoktur. AdSense’in siteniz için en iyi seçenek olduğundan emin olun.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Google Ads ve AdSense Arasındaki Fark Nedir?

👉 Google Adsense Nedir? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu