Yaşam

Advantan Krem Ne İşe Yarar? Advantan Krem Yüze Sürülür Mü, Sivilceye İyi Gelir Mi?

Advantan Krem Ne İşe Yarar? Advantan Krem Yüze Sürülür Mü, Sivilceye İyi Gelir Mi?. Cilt problemlerinin tedavisi için kullanılan Advantan Krem Kortizonlu Mu, Vajinaya Sürülür Mü? merak edilmekte. Özellikle Egzama Sedef için kullanılan Advantan Krem Kullananlar Yorumları birbirinden farklılık göstermekte. Advantan Krem Ne İçin ve Nasıl Kullanılır? merak edenler bir yandan da Advantan Krem Fiyatı 2024 merak etmekte. Gelin birlikte Advantan Krem hakkında tüm detayları öğrenelim…

Advantan Krem Ne İşe Yarar?

Cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan Advantan krem, başlıca egzama rahatsızlığında kullanılmaktadır. Buna ek olarak çeşitli kaşınmalar, kaşıntılar ve sivilcelerde de tercih edilebilmektedir. Diğer kremlerden farklı olarak son derece etkili olduğu için Advantan kremin doktor tavsiyesi üzerine satın alınması gerekmektedir.

Bütün vücut genelinde uygulanabilen Advantan krem, çoğunlukla uzmanlarda tarafından cilt sorunlarının tedavisi için kullanılmaktadır. 30 gramlık tüplerden oluşan Advantan reçete ile satılabilmektedir. Kremlerin içerisinde Metilprednisolon bulunmaktadır ve etki bu madde ile gösterilmektedir. Ürün, kortizonlu bir yapıya sahip olduğu için uzmanların belirttiği sürelerden daha fazla kullanmamak gerekmektedir. Yetişkin kişilerde olduğu gibi bebeklerde ve çocuklarda da 1 aydan daha uzun süre asla kullanılmamalıdır.

Advanten krem cildin genelinde kullanıldığı için doğal olarak çok çeşitli bir problemlere çözüm olabilmektedir. Yetişkinler için tasarlanmış olmasına rağmen çocukların da kullanımı için uygun durumdadır. Krem genellikle kızarıklık problemlerinde tercih edilmektedir. Güneş yanıklarının oluşması ile kişi uzun süreli ağrılı zamanlar geçirmektedir. Bu sebeple de Advantan kremin kullanımı ile bu yanıklar ortadan kaldırılabilmektedir.
Yetişkinlerde ve çocuklarda gerçekleşen egzama hastalığı için de krem büyük bir alternatif çözüm sunmaktadır. Kızarıklık problemi ile birlikte, kızarıklığın çevresinde sıklıkla kaşıntı meydana gelmektedir. Krem, bu kaşıntının gerçekleştiği alanlara da sürülebilmektedir. Bu sayede ortaya çıkan problemlerin büyük çoğunluğu Advantan adlı krem ile çözüme kavuşturulabilmektedir.

Advantan Krem Ne İçin Kullanılır?

Atopik dermatit, kuru, kaşıntılı ve kolayca tahriş olmuş cilt ile karakterize yaygın, kronik bir cilt hastalığıdır. En sık bebeklerde ve küçük çocuklarda görülür ancak yetişkinliğe kadar devam edebilir. Şiddetli vakalar uykusuzluğa, kronik bakteriyel enfeksiyonlara ve depresyona yol açabilir. Diğer alerjik hastalıklarla birlikte, yaygınlığı son yıllarda önemli ölçüde artmıştır. Topikal ilaçlar atopik dermatit için en yaygın ve etkili tedavidir. Ağızdan alınan ve bağışıklık sistemini baskılamak için kullanılan ilaçlar bir merhem veya kreme dönüştürülmüştür. Bu topikal immünsüpresif ajanlar şimdi egzama tedavisinde kullanılmaktadır.

Yüksek su ve düşük yağ içeriğine sahip bu krem, özellikle akut ve akıntılı egzama için, çok yağlı deri ve vücudun açık ya da tüylü bölgeleri için uygundur. Bu kremi kesinlikle uzman doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız. Çünkü içerisinde alerjik madde varsa ciddi sağlık sorunlarına yol açar. Tedavi süresi yetişkinlerde 12 haftayı; bebeklerde ve çocuklarda 4 haftayı geçmemelidir. Genel bir kural olarak hamileliğin ilk üç ayında kortikosteroid içeren haricen uygulanan preperatların kullanılması sakıncalıdır. Eğer hamileyseniz ya da hamilelik şüpheniz varsa kullanmanız önerilmez.


Advantan Krem Nasıl Kullanılır?

Advantan adlı kremin tamamen doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir ve belirtilen dozdan fazlasının alınmaması gerekmektedir. Kortizonlu bir krem olmasından dolayı sadece söylenilen güne kadar kullanılması gerekmektedir. Kremin kullanım süresi yetişkin olan kişilerde 3 ayı, çocuklarda da 1 ayı asla geçmemelidir.
Kremin uygulanabilmesi için öncelikle uygulama yapılacak yerin temizlenmesi gerekmektedir. Temizlenen bölgeye de ince bir tabaka halinde kremin sürülmesi gerekmektedir. Sürmenin ardından yavaş ve nazik hareketler ile ovmak gerekmektedir. Bu işlemlerde en çok dikkat edilmesi gereken kısım, sürme işlemi bittikten sonra yarayı herhangi bir şekilde kapatmamak, örtmemek gerekmektedir. Sürülen bölge birkaç dakika içerisinde kremin tamamını emecektir. Aksi takdirde kremin hiç bir etkisi olmamaktadır. Yetişkinler için belirtilmiş olan kullanım şekli çocuklarda ve bebeklerde de geçerlidir. Aynı şekilde kullanım gerçekleştirilebilir.

Advantan Krem Faydaları

Topikal kortikosteroidler ya düşük toleransla birlikte yüksek etkinlik ya da iyi toleransla birlikte düşük etkinlik göstermiştir. Yüksek etkinliği ve mükemmel lokal ve sistemik toleransı sayesinde Advantan, optimum etkinlik ve tolerans dengesini sunar.

Bu krem, dermatolojide popülasyonun büyük bir bölümünü etkileyen ve dermatoloji kliniklerindeki tıbbi konsültasyonların üçte birine kadar olan en yaygın endikasyon olan egzama tedavisi için geliştirilmiştir. Bu krem, atopik egzama dahil her türlü egzamada oldukça etkilidir. Yaklaşık yüzde 90 başarı oranı vardır. Tam iyileşme ve belirgin iyileşme ile dermatit tedavisinde de kullanılır.

Bu krem yüksek lipofilikliği ve ciltte biyolojik olarak aktif hale getirilmiş olması, herhangi bir etkinlik kaybı olmadan günlük tek bir uygulama sağlar. Ayrıca bu kremA, endojen kortizol üretiminin baskılanmasına yol açmaz ve bu nedenle minimum yan etkilere sahiptir. Bu nedenle, çocuklar bu krem ile tedavi edilebilir ve ayrıca kronik egzama formlarında, dört haftaya kadar uzun süreli tedavi için uygundur. Çocuklarda ve yetişkinlerde on iki haftaya kadar kullanılır. Bu krem farklı cilt tipleri için kullanılan krem, merhem, yağlı merhem ve çözelti formlarında mevcuttur.


Advantan Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremin gözlere girmesine asla izin vermeyin.
  • Herhangi bir kutanöz atrofi belirtisi fark edilirse, tedavinin büyük olasılıkla kesilmesi gerekecektir.
  • Alerjik reaksiyon yaşarsanız derhal acil tıbbi yardım isteyin. Bir reaksiyonun göstergesi olabilir, dikkat edilmesi gereken belirtiler arasında deri döküntüleri, kurdeşen, yüzün veya uzuvların şişmesi, nefes darlığı ve yutma sorunu bulunur.
  • Daima doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi bu kremi kullanın. Öncelikle doktorunuza danışmadan asla kendi kendinize bu kremi uygulamayın veya dozunuzu değiştirmeyin. Doğru dozaj sağlığınıza, tıbbi geçmişinize ve tedavi edilen durumun ciddiyetine bağlı olarak değişebilir.
  • Bu ilaç tüm hastalar için güvenli olmayabilir. Bu kremi kullanmaya başlamadan önce hamileyseniz veya emziriyorsanız doktorunuza söyleyin.
  • Bu kremi kullanmaya başlamadan önce herhangi bir alerjiniz varsa doktorunuza söyleyin.
  • Başka herhangi bir sağlık rahatsızlığınız veya hastalığınız varsa doktorunuza belirtin.
  • Başka bir ilaç kullanıyorsanız (tüm reçetesiz ilaçlar dahil) mutlaka doktorunuza belirtin.
  • Herhangi bir takviye, vitamin veya bitkisel ürün kullanıyorsanız mutlaka doktorunuza söyleyin.

Advantan Krem Kortizonlu Mu?

Evet, bu krem kortizon içerir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Advantan Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Deri hastalıklarını tedavi etmek için bu krem kullanan hastalarda akne, kırmızılık, kaşıntı hissi, renksiz cilt ve olağandışı tüylenme gibi yan etkiler görülebilir. Yaşadığınız yan etkileri doktorunuza bildirin. Herhangi bir ciddi yan etki ortaya çıkarsa, derhal tıbbi yardım alın.

Advantan Kremin faydaları vardır bunun yanında ciddi yan etkileri ve zararları vardır. Kortizonlu bir krem ​​olduğu için yan etkiler de vardır. Özellikle çocuklara ciddi zararlar vereceği için asla uzun süre kullanılmamalıdır. Kremdeki etken madde sık sık yan etkilere neden olur.

Kıl kökü iltihabı (folikülit), uygulama bölgesinde yanma hissi, şişmiş deri kabarcıkları (püstüller), sulu veziküller (veziküller), deride kaşıntı, ağrı, kızarıklık ve kabarma (papüller), döküntü, deride çatlaklar (çatlaklar), genişlemiş kılcal damarlar (telanjiektaziler), ilaçlara karşı aşırı duyarlılık, akne (sivilce), ciltte incelme (atrofi), çatlaklar (ciltte çatlaklar), aşırı kıllanma, ağız çevresinde iltihaplanma (perioral dermatit), ciltte renk değişikliği ve alerjik cilt reaksiyonları gibi yan etkileri vardır.

👉 Thermoflex Krem Ne İşe Yarar? 


Advantan Krem Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: “tecrübe ettiğim kadarıyla özellikle egzamalara ve daha farklı yara, cilt tahrişlerine çok iyi gelen kortizonlu krem. uzun süreli kullanım derinin incelmesine neden olabilir, dikkatli olmak lazım.”

Kullanıcı Yorumu: “bıyık bölgesinde meydana gelen ağda yanıklarını birkaç günde hızlıca iyileştirme özelliğine sahip olduğunu keşfettiğim pomat. kremi pomadı kadar etkili gelmedi bana. alerjilerim olduğundan doktor cilt döküntüm için vermişti ama hiç bu durumda işe yarayacağını düşünmemiştim. tabi kortizon içerdiğinden bolca ve sürekli sürmemenizi öneririm. sonrasında cildinizi iyileştirmesinden ziyade daha fazla zarar vermesini istemem. kısacası; ölçüsünde kullanıldığında çok faydalı bir ilaçtır, tavsiye edilir.”

Kullanıcı Yorumu: “oldukça hassas ve karma bir cilde sahibim. bu sebeple kendime uygun ürünleri keşfedene kadar sık sık egzema ve daha hafif tahriş problemleri yaşıyorum. mevsim ve su değişimleri de dahil tabii. bunu geçirmek için sık sık başvurduğum bir ilaç. kortizonlu olduğu için hızla hücre yeniliyor fakat aynı sebeple günlük kullanıma uygun değil. özetle; acil durumlarda hızlı iyileşme için ideal.”

Kullanıcı Yorumu: “hametan ile birlikte 1 aydır beni gerim gerim geren sıkıntımı çözmüş kremdir. bi doktora gidiyordum kapalı komedon, başkasına gidiyordum egzama diyorlardı. oysa benim sadece cildim kurumuştu ve biraz sıkıntılı bir dönemden geçmiştim.

Kullanıcı Yorumu: kan testleri, dermokozmetik ürünler, bitki çayları her şeyi denedim bu 1 ayda. en son doktor da bıkmış olmalı ki, al bunu kortizonlu yalnız 1 hafta kullan dedi. 3 gün sonra bütün cildim eskisi gibi pırıl pırıl oldu. mucizevi bir şey bu. bugün kullanımımın son günü. artık sadece bi yerimde bir şey çıktığında kullanacağım. herkese tavsiye ediyorum- tabi doktor kontrolünde”


Advantan Krem Fiyatı 2024

30 gramlık tüplerde sadece eczanelerde satılan Advantan krem, 64,59 TL fiyatı vardır.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu