Üniversite

Afyon’da Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

İç Anadolu ile Batının birleştiği güzel ovanın en büyükleri arasında gösterilen Afyon şehrinin ilk kurulan büyük üniversitesi şehir merkezinden biraz uzaktadır.  Tıp Fakültesi ve diğer bölümlerin birbirine yakınlığı ile öğrencilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Kampüs oldukça geniş içerisinde bulunan kütüphane ve kafeler sayesinde öğrenciler tüm ihtiyaçlarını kampüsten çıkmadan halledebiliyorlar.

Afyon’daki Ulaşım Nasıldır?

Şehir içinden ve kampüsten her saatte üç veya dört adet geçmekte olan belediye otobüslerinin yanına sıra özel dolmuşlar da bulunmaktadır. Ulaşım Afyonkarahisar’da oldukça gelişmiştir. Yürüyüş ve bisiklet yolları ile şehir modernleşme yolunda son hız devam ediyor. Ulaşım maddi olarak uygun yaklaşık 2 liraya toplu taşımayı kullanabilirsiniz.


Afyon’un Ünlü Mutfağı

Afyonkarahisar’ın köylerinde pişip şehirde lezzet lokantalarında yer alan yemekler ve yemek çeşitleri öğrenciler için oldukça uygun fiyata şehir merkezinde satılıyor. İşte Afyon’a ait bazı lezzetler; Keşkek, paçık, bükme, zürbiye, afyon sucuğu ve lokumu öğrenciler için değişmeyen bazı lezzetlerdir.


Afyon Halkının Öğrencilere Yaklaşımı Nasıldır?

Afyon halkı yörük İç Anadolu boylarında meydana geldikleri için çoğu halk kesimi tarafından Afyon’da okuyan öğrenciler sevilir ve içlerindeki öğrenciler ‘kuzum’ diye sevilir. Bu durum öğrencilerin güven ve neşe içinde üniversite hayatlarını geçirmelerini sağlıyor.


Afyon’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Alışveriş seven öğrenciler ve halk şehrin en güzel yerinde bulunan Afium Alışveriş merkezinde zaman geçirerek eğlenip alışveriş yaparlar. Hafta sonu sıkılan ve şehirden uzaklaşmak isteyen çoğu öğrenci Frig Vadisi Tabiat Parkını ziyaret ederek güzel bir doğa tatili yapabilirler. Antik kent ile geçmişin izlerini takip etmek isteyen öğrenciler için de şehrin dışında bir çok antik kent müzesi bulunmaktadır. .


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu