Bilgi Arşivi

Aile Hekimliği Kaçta Açılıyor? 2024 Aile Hekimliği Çalışma Saatleri

Aile Hekimliği Kaçta Açılıyor? 2024 Aile Hekimliği Çalışma Saatleri. Soruları Aile Hekimlerine muayene olmak isteyen Vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Her Vatandaşın ikamet ettiği adrese yakın yada kolaylıkla ulaşabilecekleri yerde birinci basamak sağlık hizmeti veren Sağlık Ocakları (Aile Hekimleri) bulunmaktadır. Gelin hep birlikte Aile Hekimliği çalışma saatlerini öğrenelim.

Aile Hekimliği Kaçta Açılıyor?

Aile Hekimliği (Sağlık Ocakları) yurt genelinde hafta içi her gün saat 08:00‘da açılıyor. Sağlık ocakları yani Aile Hekimliği hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.


2024 Aile Hekimliği Çalışma Saatleri

Yurt genelinde sağlık ocakları, bireylerin ve aile fertlerinin ikamet yerlerinin yakınlarında kolaylıkla ulaşabilecekleri yerde bulunan koruyucu sağlık hizmetleri ile birinci basamak teşhis, tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetleri sunan kurumlardır. Sağlık ocakları hastaneler kadar personel, ekipman ve kaynağa sahiplerdir.

Hafta içi: 08:00- 17:00

⇒ Öğle arası: 12:30- 13:30

⇒ Hafta sonu: Cumartesi ve Pazar günleri kapalıdır.


Aile Hekimi Değişikliği Nasıl Yapılır?

Aile Hekimi değişikliği e-Devlet ve Sağlık Bakanlığının elektronik uygulaması olan e-Nabız üzerinden, kişiler kendilerine en yakın aile hekimini harita üzerinden görerek elektronik ortamda aile hekimi değişikliğini yapabilmektedir. Her ayın 5′ i ile 21 arasında yapılan değişiklikler aynı gün gece 23:59’da, ayın 21′ inden sonraki ayın 5′ ine kadar olan değişiklik talepleri ise sonraki ayın 5′ inde gece 23:59′ da gerçekleşmektedir. Değişiklik taleplerinin gerçekleşme zamanına kadar iptal edilebilmesi mümkün olup, değişiklik gerçekleştikten sonra iptal işlemi yapılamamaktadır. Kayıtlı vatandaş sayısı 4.000’den fazla olan hekime geçiş söz konusu olmayıp, 3 ay içerisinde en fazla 1 defa değişiklik yapılabilmektedir.


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu