Gündem

Aksaray Üniversitesi’ndeki Bir Akademisyenin Diploması ve Eğitimiyle İlgili Ortaya Atılan Şaşırtan Gariplikler

Nevşin Mengü, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla Aksaray Üniversitesi’nde görevli olan  Zehra Zulal Atalay Laçin isimli bir akademisyen hakkında ilginç iddialar ortaya attı. Mengü, Atalay’ın YÖK Ulusal Tez Merkezi ve ODTÜ’nün tez arşivinde bir tane bile tezinin olmadığını ve hatta ODTÜ’den mezun olduğunu beyan eden Atalay’ın diplomasında da gariplikler olduğunu söyledi.

Detaylar içeriğimizde

Sahte diploma ile öğretmenlik ve akademisyenlik yapan hatta mühendis olanları bile zaman zaman görüyoruz. Her ne kadar yetkililer bunu engellemeye çalışsa da bir türlü kökünü kurutamıyorlar.

Belki hatırlarsınız Yükseköğretim Kurumu diploma sahteciliğini önlemek için 5 yıl önce Diploma Takip Sistemi kurmuştu fakat yine de engel olamamıştı. Hala daha sahte diploma satışı devam ediyor.


Son olarak Sözcü’den Sultan Uçar’ın haberiyle de Türkiye’deki en iyi üniversitelerin diplomalarının sahtesinin internette 500 TL’ye satıldığını öğrendik.

Bu olanların üzerine Nevşin Mengü’nün Twitter hesabından yaptığı ilginç paylaşım akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

Mengü, Aksaray Üniversitesi’nde görevli olan Zehra Zulal Atalay isimli akademisyenin YÖK Ulusal Tez Merkezi ve ODTÜ’nün tez arşivinde bir tezi bulunmadığını ve hatta ODTÜ’den mezun olduğunu beyan eden Atalay’ın diplomasında da gariplikler olduğunu söyledi.

Ciddi anlamda yerine oturmayan taşlar var. Bakalım akademisyen ve üniversite nasıl bir açıklama yapacak?

Haydi yorumlara!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu