Yaşam

Aldatılmakta Olduğunuzun 11 İnce İşareti

Aldatılmakta Olduğunuzun 11 İnce İşareti. Bir yalancıyı tanımlamanın en kolay yolu, size sağladıkları bilgilerin yanlış olduğuna dair kanıt olsa da, uzmanlar aslında birilerinin vücut hikayelerinin doğrulanmasından çok önce uzağa verebilecek sözlü sıralar ve sözlü sıralar olduğunu söylüyor.

Aldatılmakta Olduğunuzun 11 İnce İşareti

Bir şey ‘kapalı’ hissediyorsa durumu değerlendirmek için bir dakikanızı ayırın. Konuştukları kelimeleri, konuşmanın akışını ve çeşitli sözlü olmayan sıraları not alın. Birinin sahtekâr davrandığının erken tanımlanması, acı çekmekten, mücadele etmekten ve yolun aşağısından kaçınmanıza yardımcı olabilir. Kendinizi korumayı öğrenin, birilerinin size söylediklerinin sadece paylaştığı hikayeden çok daha fazlası olduğunu kabul ederek başlar. Bu ince ipuçlarını ve işaretleri okumayı öğrenmek, sözlü olarak sizinle paylaştıklarından daha fazlasını ortaya çıkarabilir!

1- Çok Fazla Bilgi

Hiç kimseye sadece inanılmaz derecede uzun ve gerçekten ihtiyaç duyduğunuzdan çok daha fazla bilgiyle cevap vermek için bir soru sordunuz mu? Öyleyse, muhtemelen sizinle gerçeğe uygun değildi. Yalancılar, çoğu zaman açık olduklarından ve saklayacak bir şeyleri olmadıklarını göstereceğine inandıklarından, fazla bilgi paylaşırlar.


2- Geriye Eğik

Biz arıyoruz zaman mesafeyi oluşturmak kendimize ve başka birey arasında genellikle fiziksel duruş tespit edilebilir. Kendimiz ve insanlar ya da sevmediğimiz durumlar arasında mesafeler yaratmak için ya kafalarımızı onlardan geriye, hatta tüm vücudumuza doğru eğeceğiz.


3- Tekrarlama

Birisinin aynı beyanı veya olayları tekrar tekrar ettiğini tekrarlarsanız , bu bir kırmızı bayrak olabilir. Genellikle biri kendilerini bu dereceye kadar tekrarlıyorsa, sizi ya da kendilerini (ya da her ikisini) bu gerçeklerin doğru olduğuna ikna etmeye çalışıyorlar. Ayrıca, bir sonraki hamlelerini belirlerken zaman kazanmak için tekrarlamayı kullanıyor olabilirler.


4- Nitelikli Dil

Dikkatinizi hemen çekmesi gereken ve ardından gelen her şeyin büyük olasılıkla yanlış olduğunu kabul eden bir dizi cümle vardır. ‘Tamamen doğru davranıyorsam …’ veya ‘Annemin mezarı üzerine yemin etmem gerekiyorsa …’ gibi bir ifadeyle başlaması gerektiğini hissediyorlarsa, o zaman ‘dürüstlüğünü’ bir nedenle vurguladıklarını bilin .


5- Boğazını veya Yutkunmasını Temizleme

Kişi yalan söylerken, genellikle kavga veya uçuş tepkisinin bir parçası olarak boğazlarında nem artışı yaşar. Bu ilave nemle başa çıkmak için , boğazlarını temizlemeye çalışarak veya sert ve tekrarlayan yutma yoluyla tepki verebilirler .


6- Hassas Vücut Parçaları

Vücudumuzda, boğaz, karın, göğüs veya kafa gibi bir saldırı durumunda çok savunmasız olan birçok yer var. Birisi yalan söylüyorsa, içgüdüsel olarak bu noktaları koruyarak kendilerini korumak için hareket edeceklerdir. Örneğin, birileri elini boğazına sokabilir, örtebilir ve etrafındaki herkes den gizleyebilir.


7- Solunumdaki Değişim

Birisi size yalan söylerken, genellikle daha hızlı veya daha ağır nefes almaya başlar. Bu, kalp atış hızlarının da bir yalan söyleme gerginliği ve keşfedilebilecek gerginliklerinden dolayı arttığı gerçeğinden kaynaklanmaktadır.


8- Koştu Sohbeti

Belirli bir konu hakkında açık ve dürüst bir sohbeti eğlendirmek yerine , sohbeti hızla ilerletmeye ve konuları değiştirmeye çalıştıklarını fark ettiniz. Başlangıçtaki konudan sıkılsalar da, bir sohbeti sonlandırma isteği, keşfedilmek istemedikleri bir şeyi sakladıkları anlamına gelebilir.


 9- Çıkışlardaki Gözler

Bizim gözleri açık bir göstergesidir herhangi bir zamanda aklımızda üzerinde ne olduğu. Örneğin, başka bir yerde olmak istediğinizde, gözleriniz aslında vücudunuzun gitmek istediği yere bakacaktır. Birisi yalan söylüyorsa, genellikle durumdan kaçmak ister ve gözleri en yakın çıkışlardadır.


10- Ayrıntıları Hatırlayamama

Birisi ikinci veya üçüncü kez bir hikaye anlatırken veya bir durumu açıklarken dikkat edin. Hikaye değişti mi? Özel detaylar unutuldu mu veya hikayeye yeni detaylar eklendi mi? Hikayelerinin tutarlılıktan yoksun olduğunu fark ederseniz , yalanlarını düz tutmak için mücadele ediyor olabilirler.


11- İnanılmaz Bir Şekilde Duruyorlar

Genellikle kıpırdama eyleminin gergin olduğunu ve bu nedenle birisinin tamamen doğru olamayacağına dair bir işaret olarak görüyoruz, ancak çoğu insan hala ayakta durmanın aynı zamanda bir bayrak olduğunu da anlamıyor . Doğal ‘dövüş ya da uçuş’ tepkisi nedeniyle, sert ve dik bir duruş, fiziksel olarak olası bir çatışmaya hazırlanmanın bir yoludur.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu