Kimdir

Ali İhsan Yavuz Kimdir, Nerelidir? Ali İhsan Yavuz Hayatı ve Biyografisi

Ali İhsan Yavuz Kimdir, Nerelidir? Soruları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olan ‘Yavuz’ gündeme dair yaptığı açıklamalar ile merak edilen isimler arasında yer alıyor. TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu sözcüsü olarak da görev yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde paylaştık.

Ali İhsan Yavuz Kimdir, Nerelidir?

Siyasetçi ve Avukat olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz 7 Temmuz 1969 Trabzon, Yomra doğumludur ve 2023 yılı itibariyle 54 yaşındadır. Babasının ismi Rafet, annesinin ismi Emine’dir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Ali Yavuz, Sakarya Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmıştır.  İngilizce ve Arapça bilen Yavuz, evli ve 4 çocuk babasıdır.

24. 25. 26. ve 27. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya milletvekili olarak seçilmiş ve görev yapmıştır.

AK Parti Sakarya Kurucu Merkez ilçe Yönetim Kurulu üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.


Ali İhsan Yavuz Hayatı ve Biyografisi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve 24. 25. 26. ve 27. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Sakarya milletvekili olan . Ali İhsan Yavuz aynı zamanda TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu sözcüsü olarak görev yapmaktadır.

AK Parti Sakarya Kurucu Merkez ilçe Yönetim Kurulu üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. AK Parti Sakarya Merkez İlçe Başkanlığı ve AK Parti Adapazarı Kurucu İlçe Başkanlığı yaptı. Sakarya AK Parti Siyasi . ve Hukuk İşleri Başkanlığı il Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığında 7 yıl Başkan Yardımcılığı, Eylül 2017’den Ağustos 2018 tarihine kadar AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevinde bulundu.

6. Olağan Kongrenin ardından Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.

Ali İhsan Yavuz: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu