Kimdir

Ali Osman Akat Kimdir, Nerelidir? Ali Osman Akat Hayatı ve Biyografisi

Bir anda gündeme gelen olay sonrası L’actone Kozmetik Şirketi sahibi Ali Osman Akat Kimdir? araştırılmaya başlandı. Ünlü kozmetik L’ACTONE Holding’in sahibi olan Ali Osman Akat uyuşturucu baronu iddiası ile gündeme geldi. Hal böyle olunca Ali Osman Akat son dakika olayları araştırılmaya başlandı. Bununla birlikteAli Osman Akat Hayatı ve Biyografisi, Şirketleri kadar merak edilmeye başlandı. Gelin birlikte Lactone Kozmetik sahibi Ali Osman Akat hakkında tüm detayları öğrenelim…

Ali Osman Akat Kimdir?

Türk iş adamlarından olan Ali Osman Akat, gündeme gelen uyuşturucu kaçaklığı sonrası merak edilen isim oldu. 1974 İstanbul doğumlu Ali Osman Akat aslen Hasankeyf, Seyyidli’ dir. Evli ve 2 çocuk babası olan iş adamı, öncesinde Turizm Otelcilik ve Muhasebe-Finansman eğitimlerini tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce, Rusça ve Fransızca bilen Ali Osman Akat 2010-2021 yılları arasında Türk Amerikan İş Adamları Derneği başkanlığı yapmıştır. Aynı zamanda Tüm Bürokratlar ve İş Adamları Derneği (TÜMBİAD) eski başkan yardımcısıdır.

Türk Amerikan İş Adamları Derneği yani kısaca TABA-AmCham’da uzun süre başkanlık görevi yapmış, aynı süre zarfında Amerikan Ticaret Odası’nın Türkiye ayağında yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Mart 2021’de iş yoğunluğu sebebiyle görevinden ayrılmıştır. 2015 yılında bir parfüm markası olarak kurduğu ve sonrasında güzellik sektöründe birçok ödüle layık görülen L’Actone Holding’in yönetim kurulu başkanıdır.

Gelişen Türkiye Ödülleri ‘Hayvan Dostu Kozmetik Şirketi’ Ödülü ile dikkatleri üzerine çeken L’Actone Holding’in aynı zamanda Quality Of Magazine Dergisi ‘En Quality Kozmetik Firması’ Ödülü ve İKMİB İhracatın Yıldızları Ödülleri’nin ‘Renkli Kozmetikler’ Ödülü bulunuyor. Miami merkezli markanın 46 ülkeye ihracat yaptığı da biliniyor

👉 Ali Nuri Türkoğlu Kimdir, Nerelidir? Ali Nuri Türkoğlu Hayatı ve Biyografisi


Ali Osman Akat Uyuşturucu Baronu İddiası Nedir?

Sosyal medyada yayılan haberler sonrası öğrenilene göre, Eski Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı ve L’ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat ve 6 şirket sahibi, firmaları üzerinden yurtdışından uyuşturucu kaçakçılığı suçuyla tutuklandı. Alman Federal Gümrük İrtibat Bürosu tarafından şüpheli olarak değerlendirilen, Kolombiya-Panama-ABD-Almanya ve son olarak Türkiye’ye gelecek olan, alıcı bölümünde Süleyman Y. yazılı kargo incelemeye alındı. Havalimanında 20-26 Kasım 2021 tarihlerinde iki ayrı kargo üzerinde yapılan incelemelerde, paket içinde 62 ve 49 kilogram olmak üzere toplam 111 kilogram siyah kokain tespit edildi. Yapılan tespit üzerine durum Türk yetkililerle paylaşıldı.

Ekipler kargo görevlisi kılığına girdi. İstanbul Havalimanı Gümrük ve Muhafaza Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemelerde söz konusu uyuşturucu maddelerin kime ait olduğunun belirlenmesi için kontrollü teslimat yapılmasına karar verildi. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kargo teslimatının yapılacağı adresleri mercek altına aldı.

Jandarma ekipleri, el konulan uyuşturucu maddelerin yerine aynı renkte kum yerleştirdi. Ekipler kargo görevlisi kılığına girerek paketleri gerçek kargo yetkilileriyle birlikte alıcı adreslerine götürdü. İstanbul Levent’teki lüks bir plazadaki ofise yapılan teslimat sırasında operasyona eşzamanlı olarak start veren jandarma ekipleri, 6 farklı firma yetkilisini gözaltına aldı.

Twitter 👉 Ali Osman Akat

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu