Kimdir

Alper Taşdelen Kimdir, Nerelidir? Alper Taşdelen Hayatı ve Biyografisi

Alper Taşdelen Kimdir, Nerelidir? Alper Taşdelen Hayatı ve Biyografisi. Bu yazımızda son günlerde gündemde olan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen Kaç Yaşında? Alper Taşdelen Hangi Partiden, alevi mi? Alper Taşdelen Anne ve Babası kim? gibi en çok merak edilen soruların cevaplarını öğreneceğiz. Yazımızın devamında Alper Taşdelen hakkında tüm merak edilenleri bulabilirsiniz.

Alper Taşdelen Kimdir?

Hayatı boyunca gerek yurt içi gerek yurt dışı eğitimler alan  siyasetçi kişiliği ile tanınan Çankaya Beldeyi Başkanı Alper Taşdelen Kimdir? merak edilmekte. 1974 Ankara doğumlu olan Alper Taşdelen 2024 yılı itibari ile 50 yaşındadır ve aslen Tunceli Dersimlidir. Çankaya eski belediye başkanı Doğan Taşdelen ve İlksen Taşdelen oğlu olan Alper Taşdelen eğitim hayatından bahsedecek olursak; Çankaya İlkokulu bitirdikten sonra TED Ankara Koleji’n den mezun oldu.

Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Bununla yetinmeyen Taşdelen, ABD’de Columbia Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler dalında yüksek lisans yaptı. Bir çok başarılı projede yer alan Taşdelen, yüksek lisansını New York eski Belediye Başkanı David Dinkins’tan “Çağdaş Belediyecilik ve Kent Yönetimi” dersi aldı ve sonrasında, ders tezini “Kent Kalkınmasında Çağdaş Belediyeciliğin Rolü” konusunda yazdı.


Alper Taşdelen Hayatı ve Biyografisi

Alper Taşdelen hayatından kısaca bahsedecek olursak; Çankaya Belediye Başkanı olmadan önce bir çok farklı meslek görev ve yöneticilik yapmıştır. Kanal D’de diplomasi ve siyaset muhabiri olarak iki yıl “gazetecilik” yaptı. Başbakan Bülent Ecevit’in kurduğu 57. Hükümet Dönemi’nde “Başbakan Müşavirliği” görevini üstlendi.

Ardından özel sektöre geçti ve on yıl çalıştığı Petrol Ofisi A.Ş.’ de en son “Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı” görevini yürüttü. 2011 Genel Seçimleri’ n de “CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı” olarak seçimlere katıldı. 30 Mart 2014 yerel seçiminde CHP’den Çankaya Belediye Başkan adayı oldu. Dış politika ve siyaset alanlarında gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde CHP Ankara Çankaya İlçe Belediye Başkan adayı oldu. Alper Taşdelen, evli ve iki çocuk babasıdır.

Twitter 👉 Alper Taşdelen


👉 Metin Güneş Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu