Amasya’da Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

     1) Amasya’da Üniversite Nerededir ? Kampüsü Nasıldır ?

Güzel bir yeşillik dolu ovanın üzerine kurulmuş olan bu kampüs öğrenciler vazgeçilmez bir odak noktası olmaktadır. Hepimizin sıradan bildiği üniversiteler dışında olan bu üniversite şehre fazla uzak değildir. Öğrencilerin şehre gitmeden her işlerini halledebilmesi için kurulan kampüs işlevini fazlasıyla yerine getiriyor.

     2)Amasya’da Ulaşım Nasıldır ?

Kısa dolmuşlarla rahat bir şekilde sağlanan ulaşım şehirdeki herkesin ihtiyacını tamamen gideriyor. Hepimizin bildiği samimi otobüs şoförleri ve muavinlere sahip olan bu dolmuşlar öğrenciler için büyük avantaj sağlamaktadır.

      3) Amasya’nın Mutfağı Ve Fiyatları ?

Kendine has damak tatları ile ülkemizde büyük bir öneme ve yere sahip olan Amasya Mutfağı öğrenciler için vazgeçilmez bir lezzet olmaya devam ediyor. Sokak arası lokantalarda ve üniversite çevresindeki yemek yerlerinde uygun fiyata bu güzel lezzetler yenilebilir. İşte Amasya mutfağından bazı yemek lezzetleri; Şıngır Kebabı, Hamur Çorbası, Patlıcan Oturtma.

      4)Amasya Halkının Öğrencilere Yaklaşımı Nasıldır ?

Amasya halkının Karadeniz ve Marmara olan iki kesiminden oluşan göçmen halkı öğrencilere karşı oldukça samimi ve ılımandırlar. Öğrencilerin rahat bir şekilde okumalarını ve rahat etmelerini isterler.

      5)Amasya’da Gezilebilecek Yerler Nerelerdir ?

Tarihi yapısı ve doğa güzellikleri ile karşımıza çıkan Amasya şehri herkesi büyülemeye devam ediyor. Herkesin severek gezdiği bu şehirde Kral Kaya Mezarları, Amasya Yalıboyu Evleri, Amasra Kalesi gibi büyük gezilecek yerler mevcuttur.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

24. Dönem POMEM sınav sonuçları açıklandı

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478