Teknoloji

Amazon’da Para Kazanmak İçin 14 Seçenek

Amazon’da Para Kazanmak İçin 14 Seçenek. Fazladan para kazanmak istiyorsanız, muhtemelen Amazon ile bunu yapmanın bir yolunu bulabilirsiniz . El yapımı ürünler satmaktan kendi e-Kitaplarınızı yayınlamaya kadar, Amazon’u para harcamak yerine para kazanmak için kullanma seçeneği yoktur . ” Bir şey satın almanız gerekiyorsa, Amazon’a göz atma şansınız var önce.

Amazon’da Para Kazanmak İçin 14 Seçenek

Bir Amazon yan koşuşturması ile başlamak kolaydır. Tek ihtiyacınız olan bir Amazon hesabı ve biraz zaman ve bağlılık. Amazon, tüm beceri seviyeleri ve yetenekleri için bir dizi para kazanma seçeneği sunar .

1. Kendi e-Kitaplarınızı ve Sesli Kitaplarınızı Yazın ve Yayınlayın

İle Amazon Kindle Doğrudan Yayıncılık (KDP) Amazon kendi E-Kitapları ve sesli kitapları yayınlayabilir. Kitaplarınızı 24 ila 48 saat içinde milyonlarca okuyucuya tanıtmanın ücretsiz bir yoludur.

KDP ile yayınladığınızda,% 70’e kadar telif hakkı kazanabilir ve kitaplarınızın haklarını koruyabilirsiniz. Ayrıca, yayınladıktan sonra kendi fiyatlarınızı belirleyebilir ve kitaplarınızı istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz. Kitaplarınızı yayınlamak için Amazon hesabınızla KDP’de oturum açmanız, KDP kitap rafınıza gitmeniz, kitaplarınızla ilgili ayrıntıları girmeniz ve yüklemeniz gerekir.

KDP, size kazandığınız ayın bitiminden yaklaşık 60 gün sonra aylık olarak telif ücreti ödeyecektir. Banka havalesi, doğrudan para yatırma veya çek gibi birden fazla ödeme seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz.

“Rastgele kitaplar yazarsanız, satmak zor olacaktır. İnsanların okumaktan heyecan duyduklarını yazın. Kurgu dışı yazıyorsanız, çalışmanızın okuyucularınızı eğittiğinden, ilham verdiğinden veya eğlendirdiğinden emin olun. Ayrıca, doğru kitleyi yakalayabilmeniz için kitap listenizi alakalı anahtar kelimelerle optimize edin ”diyor Amazon’da gelir satan bir e-Kitap kazanan Michelle Jackson.


2. Alış-Veriş Kullanılan Ürünler

Amazon Trade-In, kullanılmış veya istenmeyen eşyalarınızı satmak için Decluttr’a bir alternatiftir . Amazon Trade-In programıyla, kullanılmış kitaplar, elektronik cihazlar, video oyunları ve daha fazlası karşılığında Amazon hediye kartı alabilirsiniz.

Kullanılmış öğelerinizi gönderdikten sonra, bunlar değerlendirilmez ve kabul veya reddedildiklerini bildiren bir e-posta alırsınız. Nakliye, Amazon tarafından sağlanan ön ödemeli bir nakliye etiketi ile ücretsizdir ve öğenizi kabul etmezlerse, ücretsiz olarak size iade edilir.

Amazon çok çeşitli öğeleri kabul etse de, Trade-In mağazasında listelenmemiş ürünlerle ticaret yapamazsınız . Mağazada bir öğe görmüyorsanız, her zaman yeni öğeler eklendiğinden tekrar kontrol edin.


3. Amazon El Yapımı

Yaratıcı veya kurnazsanız, Amazon Handmade’de kendi mallarınızı oluşturabilir ve satabilirsiniz . Amazon Handmade, benzersiz el sanatlarını başkalarına satan 80’den fazla ülkeden zanaatkârları bir araya getiriyor. El sanatları, seri üretimden ziyade ayrı ayrı tasarlanmış ve üretilmiştir. Benzersiz sanat eserleri, aksesuarlar, takılar, güzellik ve kırtasiye ürünleri satabilirsiniz.

Amazon Handmade’te satış yapmak için, oluşturduğunuz ürünlerle ilgili bazı kişisel bilgileri ve ayrıntıları vermenizi isteyen bir başvuru formu doldurmanız gerekir. Uygulamayı tamamladıktan sonra, mallarınızın platform için doğru olduğundan emin olmak için bir tarama sürecinden geçecektir.

Onaylandıktan sonra, benzersiz bir URL ile bir Artisan profili oluşturabilir ve mallarınızı ücretsiz olarak listeleyebilirsiniz. Satış yaptığınız her seferde Amazon,% 15’lik bir başvuru ücreti keser. Başarı şansınızı artırmak için sponsorlu reklamlara yatırım yapın veya Amazon’un ürünlerinizi göndermesine izin verin, böylece bunları oluşturmaya odaklanabilirsiniz.


4. Amazon Ev Hizmetleri

Tamirci, elektrikçiler ve ev temizleyicileri gibi profesyonel bir hizmet sunuyorsanız, Amazon Ev Hizmetleri’nde sunabilir ve bölgenizdeki müşterilerle bağlantı kurabilirsiniz.

Başvuru formunu doldurup onay aldıktan sonra, hesabınızı oluşturmak için bir etkinleştirme kodu alırsınız. Amazon Home Services uygulamasını indirebilir ve beceri setinize ve programınıza uyan yerel işleri seçebilirsiniz.

Hizmetlerinizi Amazon’da satmak için, gerçekleşme başına 1.000.000 ABD Doları sınırında Genel Sorumluluk sigortasına ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, sıhhi tesisat veya genel sözleşme gibi bir ticaret hizmeti satıyorsanız, lisans bilgilerinizi vermeniz istenir. Amazon da bir arka plan kontrolü gerçekleştirecek.

Herhangi bir başlangıç, abonelik veya reklam ücreti ödemeniz gerekmez. Yalnızca tamamladığınız işlerin gelir paylaşımından siz sorumlusunuz. Hizmet türleri ve fiyatlar ödemeniz gereken tutarı belirler. Örneğin, bir evi temizlerseniz, bir müşterinin yaklaşık 105,77 ABD doları ödemesi beklenir ve Amazon’a bir yüzde ödersiniz.


5. Amazon Ürünleri

Amazon Ürünleri , tasarımlarınızı Amazon ürünleri olarak satma şansı verir, böylece milyonlarca müşteriye önceden yatırım yapmadan ulaşabilirsiniz. Bir uygulamayı doldurduktan ve geçmişinizi ve deneyiminizi açıkladıktan sonra, Amazon Merch sizi onaylayıp onaylamayacağınıza karar verir.

Onaylandıktan sonra resminizi yüklersiniz, bir ürün türü ve rengi seçer ve bir açıklama yazarsınız. Ardından Amazon Merch, Amazon’da sizin için bir ürün sayfası oluşturur. Bir müşteri ürününüzü her satın aldığında, üretim, nakliye ve hizmetle ilgilenir.

Amazon Merch ile tasarımınızı tonlarca tişört veya kahve kupasına basmak konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Size satılabilecek veya satılamayacak bir sürü stok tutmadan yüz milyonlarca müşteriye ulaşma fırsatı verecektir.


6. Amazon’da bir şeyler satmak

Amazon her şeyi satmayı kolaylaştırır . Bağımsız bir web sitesi oluşturmanız gerekmeyecek ve ürünlerinizi Amazon’un geniş kitlesinin önüne koyabilirsiniz.

Amazon’da satış yapmak için bir satış hesabına kaydolmanız ve işletme adınız, kredi kartı ve fatura adresiniz, telefon numaranız ve vergi numaranız gibi bilgileri sağlamanız gerekir.

Sınırsız sayıda ürün satmak istiyorsanız, aylık 39,99 $ maliyeti olan Profesyonel Plan iyi bir seçenektir. Aylık bir ücret ödemek istemiyorsanız veya satmak için yalnızca birkaç ürününüz varsa, Bireysel Planı seçebilir ve satılan ürün başına 0,99 ABD doları ödeyebilirsiniz. Profesyonel Plan ve Bireysel Plan, öğelerinizden herhangi biri satıldığında ek satış ücretleri alır.

Gönderinizi yapmak veya nakliye işlemini kendi başınıza yapmak için Amazon’u kiralayabilirsiniz. Düzenli olarak doğrudan para yatırarak ödeme alırsınız.


7. Amazon Ortaklarına Katılın

Amazon Associates’e katıldığınızda , bir üye olursunuz ve özel yönlendirme bağlantılarınız üzerinden satılan ürünler için bir komisyon oluşturursunuz.

Amazon Associates’i kullanmaya başlamak için bir uygulama doldurmanız ve web sitenize, sosyal medya kanallarına ve tüm mobil uygulama sayfalarına bağlantılar sağlamanız gerekir. Amazon’un müşteri deneyimi standartlarını karşıladıkları sürece onaylanmalısınız. Amazon Associates’e katılmak ücretsizdir ve kitlenize reklam vermek için bir milyondan fazla ürün arasından seçim yapabilirsiniz. Takip eden bir blogunuz veya büyük bir sosyal medyanız varsa, bu para kazanmanın kolay bir yolu olabilir.

Tanıtımını yaptığınız ürünler, reklam ücretlerinde ne kadar kazandığınızı belirleyecektir. Örneğin, lüks güzellik ürünleri ile% 10 kazanabilirsiniz. Televizyon ve dijital video oyunları% 2, mobilyalar ise% 8 ödeyecek.

“Sitemde Amazon üyesi olarak kitapları, el sanatları ürünlerini, dergileri, planlayıcıları ve daha fazlasını tanıtıyorum. Ayda 20 ila 150 dolar arasında herhangi bir yerde para kazanıyorum ve kitlemin sorunlarını çözen ürünleri tanıtmayı öncelikli hale getiriyorum ”diyor I I Dabble’ın sahibi Daniella Flores .


8. Amazon App Store’dan Para Kazanın

Bir uygulama geliştirdiyseniz, Amazon App Store’da satabilirsiniz. Amazon App Store Android uygulaması ve oyun Amazon Fire TV için, Yangın tabletler ve mobil platformların her türlü sunmaktadır. Uygulamalarınızı Amazon platformları üzerinden iOS platformlarına satamazsınız.

Ücretsiz bir Amazon Developer hesabı oluşturarak kayıt olmanız gerekir. Kaydolduktan sonra, uygulamanızı yüzlerce ülkede milyonlarca cihazda yayınlayabilirsiniz. Amazon testinizi yaptıktan ve uygulamanızı onayladıktan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Amazon, uygulamanızı pazarlamanıza yardımcı olabilecek bir dizi kaynak sunar. Etkili açıklamalar yazma, video ve ekran görüntüleri ekleme ve tanıtım görüntüleri gönderme gibi konularda eğitimlere ve makalelere erişebilirsiniz.

Rekabetçi mobil oyun, uygulama içi satın alma ve abonelikler ve artan kullanıcı katılımı hakkında ücretsiz test araçları, gönderim öncesi kontrol listeleri ve e-Kitaplar vardır. Ayrıca, uygulamanızla ilgili teknik zorluk yaşarsanız, Amazon’dan ücretsiz destek alırsınız.


9. Amazon’da Para Kazanma

Ürünlerinizi üç şekilde tanıtmak için Amazon’u kullanabilirsiniz : sponsorlu ürünler, sponsorlu markalar ve mağazalar.

Sponsorlu ürünler, Amazon’daki bireysel ürünlerin reklamlarıdır. Arama sonuçlarında ve ürün ayrıntı sayfalarında görünerek görünürlüğü ve satışları artırmayı amaçlamaktadır. Sponsorlu Markalar ile markanızı ve ürün portföyünüzü tanıtabilirsiniz. Sponsorlu Marka olarak, arama sonuçlarında logonuz, özel bir başlık ve en fazla üç ürününüzle listelenirsiniz.

Mağazalar, markanızın hikayesini ve ürün tekliflerini pazarlamak için kullanabileceği özel alışveriş yerleridir. Mağazaların kullanımı ücretsiz olmakla birlikte, Sponsorlu Ürünler ve Sponsorlu Markalar tıklama başına maliyet reklamlarıdır, böylece yalnızca biri reklamlarınızı tıkladığında ödeme yaparsınız.

Bir Satıcı Merkezi hesabı oluşturduktan, tanıtmak istediğiniz ürünleri seçtikten sonra tıklamalar için ne kadar ödemek istediğinizi ve hangi ifadeleri kullanacağınıza karar vererek doğru kitleyi çekmeniz için Amazon’da reklam verebilirsiniz.


10. Amazon için Evden Çalışma

Amazon’un merkezi Seattle’da olsa da, şirkette çalışmak için orada yaşamak zorunda değilsiniz. Amazon, yarı zamanlı, tam zamanlı veya mevsimsel olarak kullanılabilen bir dizi evden çalışma pozisyonu sunmaktadır . Bunların, yerinde çalışmanızı gerektiren yerel Amazon ikmal merkezlerindeki işler yerine evden çalışma fırsatları olduğunu belirtmek önemlidir.

Amazon’daki sanal işler arasında müşteri hizmetleri temsilcisi, hesap yöneticisi veya Alexa destek ortağı bulunur. Bu fırsatlardan bazıları deneyim ve yüksek öğrenim gerektirirken, diğerleri giriş seviyesi ve herkese açıktır.

Amazon için tam zamanlı bir uzaktan çalışan olursanız, sağlık sigortası, şirket eşleşmesi ile 401 (k), ücretli doğum veya babalık izni ve ücretli izin gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Saatlik Amazon uzak çalışanları Kariyer Seçimi için uygun olabilir. Kariyer Seçimi, eğitim, ders kitapları ve ilgili ücretlerin% 95’ini öder, böylece tıp teknisyeni, yasa dışı, robot mühendisi ve güneş paneli kurulum uzmanı gibi alanlardaki çalışmalarınıza odaklanabilirsiniz.


Amazon ile Kazanmanın Birkaç Yolunu Deneyin

Amazon’da hiçbir şey satmadan para kazanmakla ilgilendiğinizi düşünebilirsiniz. MTurk veya Amazon Flex Deliveries gibi birkaç seçeneği denedikten sonra satış yapmayı tercih edebilirsiniz. Uzun vadede hangilerini takip etmek istediğinize karar vermeden önce mevcut tüm fırsatları keşfedin ve her birinin artılarını ve eksilerini tartın

Amazon’da para kazanmanın zaman aldığını unutmayın. Bir gecede altı figür yapmayı beklemeyin. Ancak bağlılık, sıkı çalışma ve sabır sayesinde Amazon gelir hedeflerinizi karşılayabilirsiniz.


 İlginizi Çekebilir 👇

👉 Para Kazandıran 20 İnternet Sitesi

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu