Yaşam

Anestol % 5 Merhem Ne İşe Yarar? Anestol Merhem Nasıl Kullanılır?

Anestol % 5 Merhem Ne İşe Yarar? Anestol Merhem Nasıl Kullanılır?. Anestol Pomad % 5 merhem cildinizde meydana gelen tahrişlerin yaraların, yanıkların, dudak çatları ve böcek ısırmaları gibi ciltte tahrişe neden olan acı ve kaşıntı hissi veren etkenlerin giderilmesi için kullanır. Anestol merhemin lokal uyuşturucu özelliği nedeniyle kulak deldirme, lazer epilasyon ve ağda öncesinde acıyı azaltmak için kullanılıyor. Kadın Kuaförler ise kaş bıyık alırken acıyı hissettirmemek için Anestol Pomed merhem kullanır.

Anestol % 5 Merhem Ne İşe Yarar?

Anestol merhem, yara, yanık, dudak çatlakları ve böcek ısırmaları gibi acı ve kaşıntı hissi veren etkilerin giderilmesi için kullanılır. Ayrıca uyuşturucu özelliği olması nedeniyle kulak deldirme, lazer ve epilasyon, kaş, bıyık alırken acıyı hissettirmemek için kullanılır.


Anestol Pomad Merhem Nasıl Kullanılır?

Anastol Pomad Merhem ,gün içerisinde 2 veya 3 kez kullanılabilir. Kullanmadan önce mutlaka bir hekime danışmalısınız. Kullanımlarda 5 gramdan fazla kullanılmaz. Gün içerisinde en fazla kullanım dozu 17 ile 20 gram arasındadır. Söylenenin aksine daha fazla kullanım durumunda yan etkileri görülmektedir. Kremi kullanmadan önce uygulanacak bölgenin temiz olmasına özen gösteriniz. Daha sonra temiz olan bölgeye kremi sürüp ovalayın. Yaklaşık 5 dakika sonra etkisini görmeye başlayacaksınız. Bu kremin etkisi yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ürünü kullandıktan itibaren: Baş dönmesi, titreme, görme bozukluğu, kaşıntı, kızarıklık gibi belirtiler görüldüğünde mutlaka bir hastahaneye başvurulması gerekmektedir.

NOT: Anestol pomad merhem basurdaki acıyı azaltmak yada güneş yanıklarının oluşturduğu acıyı azaltmak için bir doktora başvurup kullanabilirsiniz.

Anestol Pomed Merhem kullanma talimatı için TIKLAYINIZ


Anestol Pomad  Merhemin Yan Etkileri Nelerdir?

Anestol pomad merhem kullanılmadan önce mutlaka bir doktora danışılması gerekmektedir. Anestol pomad merhem her ilaç gibi onunda yan etkileri vardır.

Görülebilecek bazı yan etkileri:

 • Uzun süre kullanıma bağlı olarak aşırı duyarlılık,
 • Cilt yüzeyinde kaşıntı, tahriş, döküntü veya kızarıklık,
 • Görme bozukluğu,
 • Baş dönmesi,
 • Titreme ve nöbet hali,
 • Sinirlilik hali.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Anestol Pomad Merhem Hangi Alanlarda Kullanılır?

Anestol pomad merhemin kullanılabileceği alanlar.

 • Cilt yanıklarında,
 • Ağda veya lazer ağrılarında,
 • Cinsel ilişki sırasında yaşanan ağrılarda,
 • Hemoroit rahatsızlığından kaynaklanan ağrılarda,
 • Mantarla ilişkili kaşıntıların giderilmesinde,
 • Güneş yanıklarının iyileştirilmesinde ve ağrısının azaltılmasında,
 • Hemoroit veya anal fissür ağrılarının azaltılmasında,
 • Meme ucu, anüs, veya dudak gibi hassas bölge çatlaklarının ağrısının azaltılmasında ciddi etkiler gösterir.

Anestol Pomad Merhem Vajinaya Sürülür mü?

Cinsel ilişkide zorlanma yada ciddi şekilde ağrı oluşması durumunda Anestol pomad krem kullanılabilir. Anestol pomad krem vajinanın içine gelmeyecek şekilde vajinanın dış yüzeyine sürülmelidir. Anestol pomad vajinismus problemi yaşayanlar içinde önerilebilir.


Anestol Pomad Krem Fiyatı 2024

Anestol pomad merhem fiyatı 2024 yılı için 92 ,01 TL civarında.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Beklazon Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Dermabel Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Madefix Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Munderm Jel Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu