Ankara’da Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

       1)Ankara’da Üniversiteler Nerelerdedir ? Kampüsleri Nasıldır ?

Ankara’da birden çok üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin çoğu şehir içinde yer almaktadır hepsinin kampüsü yeşilliklerle doludur. Ankara’da üniversitelerde okumak öğrenciler için büyük bir avantajdır. Bu avantajı üniversitelerin çoğu öğrencileri kampüste tutmak için ele geçirmişlerdir.

       2) Ankara’da Ulaşım Nasıldır ?

Şehirde bir sürü ulaşım aracı öğrenciler için planlanmış saatlerde yer almaktadır. Eshotlar kara yollarından ulaşım sağlarken metro ve tramvaylar Ankara’nın uygun ve hızlı ulaşım araçlarıdır. Büyük şehir olmasından dolayı taksi ücretleri de pahalı ve uçuk kaçık değildir.

       3)Ankara’nın Mutfağı Ve Fiyatları ?

Ankara’da sokak lezzetleri ve eğlence adına yapılmış kafelerdeki yemekleri öğrenciler için güzel tercihlerdir. Fiyat olarak fazla pahalı olmayan Ankara restaurantları öğrenciler için uygun ve güzel seçenekler olmaktadır. Dönerciler ve hazır gıda firmaları öğrencilere özel indirimler sağlamaktadır.

        4) Ankara Halkının Öğrencilere Yaklaşımı Nasıldır ?

Ankara halkı Türk halkının en güzel en eğlenceli ve efendi halkları arasında bulunur. Ankaralı denilince akla gelen eğlence anlamını öğrencilere de yansıtan Ankaralılar, öğrencilere güzel samimi ilişkilerde bulunurlar. Ankara öğrenciye sahip çıkan ve öğrenciyi seven bir halk yapısına sahiptir.

       5) Ankara’da Gezilebilecek Yerler Nerelerdir ?

Ankara halkı İç Anadolu’nun en güzel ovasında bulunur. Bu yüzden Ankara’da gezilecek en güzel yerler Atatürk Orman Çiftliği ve Anka Park gibi yerlerde hafta sonunuzu piknik yaparak doğa ile iç içe olarak geçirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Part-time Çalışarak Okul ile Nasıl Başa Çıkılır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478