Öğrenci Gazetesi

AÖF Yaz Okulu Sınavları Online mi Olacak 2021

Yükseköğretim Kurulu, 7 Temmuz 2021 tarihli toplantısında üniversitelerdeki yaz okulu eğitimini ele aldı ve yaz okullarında uzaktan öğretim yöntemlerinin uygulanmaması yönünde karar verdi. Anadolu Üniversitesi’nin yaz okulu sınavlarının 4 Eylül 2021 tarihinde “yüz yüze” yapılmasının planlandığını geçtiğimiz günlerde duyurması ve YÖK’ün açıklaması sonrası milyonlarca öğrenci ikileme düştü. Peki, 2021 AÖF yaz okulu sınavları online mı olacak? AÖF yaz okulu sınavı ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte tüm detaylar…

AÖF Yaz Okulu Sınavları Online mi Olacak 2021

Üniversite öğrencilerinin merak ettiği yaz okulu, yüz yüze olacak mı sorusu için hem AÖF’ den hem YÖK‘ten açıklama geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerdeki yaz okullarında gelecek yıldan itibaren yüz yüze, bu yaz döneminde ise uzaktan öğretim yapılabileceğini bildirdi. YÖK’ün “Yaz Öğretimi Eğitimleri” konulu yazısına göre, üniversitelerdeki yaz okullarında uzaktan öğretim yapılamayacağına yönelik daha önceden alınan karar “bu seneye mahsus olmak üzere” uygulanmayacak.


AÖF Yaz Okulu 2021 Kayıt Ücreti Ne Kadar?

AÖF Yaz Okulunda kayıt yapılan 1 Ders için 225 TL, ilave her ders için 25 TL olarak belirlenmiştir.


AÖF Tek Ders Sınavı Ne Zaman?

AÖF 2020-2021 öğretim yılı bahar dönemi tek ders sınavı Yaz Okulu açılmayan birimlerde tek ders sınavı başvurusu için son tarih 25 Haziran 2021 olarak açıklandı. AÖF tek ders sınavı 28 Haziran 2021’de gerçekleştirilecek olup; Tek ders sınavı harf notlarının son teslim tarihi 30 Haziran 2021 olarak belirlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu