Öğrenci Gazetesi

AÖF’de DC İle Geçilir mi? AÖF’de Ders Geçme Notu Kaç?

AÖF’de DC İle Geçilir mi? AÖF’de Ders Geçme Notu Kaç?. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) final sınavlarının açıklanmasından sonra özellikle DC harf notu olan öğrenciler DC ile geçilir mi sorusu akıllarda soru işareti bırakıyor. Bu makalemizde AÖF ders geçme notları ve AÖF ders den kalma notlarını inceleyeceğiz.

AÖF’de Ders Geçme Notu Kaç?

Öncelikle AÖF’de CD, DC ve DD harf notları öğrencinin dönem sonu not ortalaması 2,00 ve üzeri ise AÖF’de geçer harf notlarıdır.  Öğrencinin genel not ortalaması 2,00’ın altında ise; CD, DC ve DD notları AÖF de ders tekrarıdır. 2.00 altına düştünüz dönemlerde bu notları aldığınız dersleri tekrar seçebilirsiniz.

AÖF de “Başarı Notu” alt sınır değeri, laboratuvar ders uygulamaları ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında 30’dur.30’un altındaki başarı notlarının harf notu karşılığı FF’ tir. AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır.


AÖF’de DC İle Geçilir mi?

AÖF de CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez. Öğrencinin genel not ortalaması 2,00’ın altında ise; öğrenci, Genel Not Ortalamasını 2,00’ın altına düştüğü dönemden itibaren bu notları aldığı dersler tekrar seçilebilir.

FF ise Başarısız Harf Notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 AÖF Harf Notu Karşılıkları: Geçer Harf Notları Nelerdir?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu