Gündem

Asgari Ücret 2022 Ne Kadar Oldu? Asgari Ücret 2022 Açıklandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 16 aralık 2021 Saat 15:00 ‘de Asgari Ücretin Kaç TL olduğunu açıkladı. İşte Asgari Ücret 2022 Ne Kadar Oldu? sorusunun cevabı ve tüm detayları makalemizde bulabilirsiniz…

Asgari Ücret 2022 Ne Kadar Oldu?

Merakla beklenen asgari ücret için son dakikalar olduğu bilinmekte. 16 Aralık 2021 tarihi saat 15:00’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklama yapması beklenirken bir yandan da Türk-İş 4000 TL altına imza atmayacağını belirtirken işverene sağlayan desteğin brüt ücret üzerinden işçiye de uygulanması bekleniyor. Açıklama yapılmasına dakikalar kala Komisyon tarafından yapılan 4. toplantı sonrasında 2022 Asgari Ücret Kaç TL olduğu merakla beklenirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde açıklama yapması bekleniyordu.


2022 Asgari Ücret 4.250 TL Oldu

 

Cumhurbaşkanı ile beraber 6 kişinin de açıklama yapması bekleniyor. Daha önceleri kürsüden açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kez masa oturma düzeni ile 6 kişilik farklı bir  oturma düzeni hazırlandı.

Nefesler tutuldu ve hem işçi hem de işveren kesimi 2022 Asgari Ücret açıklanması bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,  ilk açıklamayı yaparak söze başladı ve ardından TİSK  Başkanı Özgür Burak Akyol zorlu bir sürecin sonuna geldiğini söyleyerek işveren  maliyeti azaltarak işçiye katkı sağlamak amacıyla bu süreci tamamladıklarını söyledi. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamaya göre 2022 Asgari Ücret  4.250TL olduğu belirtildi.


Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu