Yaşam

Aşkta Mutlu Olmak için 8 Paha Biçilmez İpuçu

Aşkta Mutlu Olmak için 8 Paha Biçilmez İpuçu. Eğer aşık olmak istiyorsanız; sadece sevgi ve bu sevgi size mutluluk verecektir. Sevgiyi kendinize bağlayın ve geniş bir alana yayın. Bir kişiye konsantre olmayın. Aşık mutluluğu yakalamak istiyorsanız, aşık olmak için bu 8 paha biçilmez ipucu kesinlikle sizin için.

Aşkta Mutlu Olmak için 8 Paha Biçilmez İpuçu

Aşk bir mutluluk duygusu değil mi? Neden aşık olan insanların çoğu mutsuz ve gözleri iki çeşme gibi boğulmuyor? Eğer aşk çoğu insana mutluluk getirmiyorsa, o zaman neden iyi bir duygu olarak bahsedilir? Aslında aşk güzeldir ve yaşanacak bir duygudur. İnsanlara mutluluk ve huzur verir. Fakat insanların hataları ya da düşünce biçimleri, bir zindana sevgi verir ve orada işkence yapar. Evet, sevgiden ve sevgiden korkuyoruz. Eğer beğenmezse, sevdiğim adamdır ve ben kimim, ona aşığım, sevginizi ve kendinizi küçümsemeyin.

Bu yolları mutlu etmek istiyorsanız takip etmelisiniz;

1. Sabırlı olun

Hemen aşık olduğunuz kişinin aşkına adım atmayın. Aşk sabır işidir; zaman yavaş gelmeli. Zamanla, her şey daha olgunlaşacak. Sabırlı olarak kazanacaksınız. Her zaman sevgini göster ve bu şekilde bekle. Sabrınız yoksa, sevdiğiniz şeyleri alabilirsiniz.

Ne istediğinize veya yapmadığınıza dair sevginize kızmadan önce kendinize sorun. Eğer yapmadıysa, sus ve kavgadan kaçın. Her şeyden önce, sonuçtan etkileneceksiniz ve sevgilinizsiniz. Her iki tarafı da etkileyecek tartışmalar sadece kalbi kırıyor.


2. Onu kendin gibi sev

Kendinizi sevmediğiniz özellikleri bile seviyorsunuz ve sık sık görmüyorsunuz; kendine kızgın değilsin, en küçük şeyde acı çekiyorsun, değil mi? Burada sevdiğin şeyi sevmelisin, kendini sevmek ve ona bakmak için bir aptal olarak görmemelisin. Onu çevrenizdeki insanlara değil, hayatınızın bir parçası olarak görmelisiniz. Sonuçta, ona aşıksın ve onu koşulsuz olarak seviyorsun.

“Ne istersen” diyerek pasif olma. Bu görünüşte büyülü ifade, ilişkinizi kısa bir süre için bir kavgadan kurtarabilir, ancak kırmanıza neden olabilir. Çünkü kararın çoğunu eşinize bırakıyorsunuz. Bu stres ve endişe ile sonuçlanabilir. Bunu yapmak yerine fikrinizi belirtmelisiniz. Birey olarak, görüşünüzü açıklayarak partnerinizin sizi fark etmesine izin verebilirsiniz.


3. Güvenmeyi Öğrenin

Şüpheli adam biter. Güvensiz bir ilişkiniz varsa, bu mutlu olmanız için bir engeldir. Bunun için ilişkilerinize güvenmeyi öğrenin. Bu şekilde, hem siz hem de kişi mutlu olacaksınız. Şimdi kendine işkence etmeyi bırak. İlişkinizde güvene zarar veren unsurlar varsa, birbirlerini çözerek bunları ortadan kaldırmaya çalışın.

Eşiniz sizi etkileyecek ve sizi rahatsız edecek bir şey yaptıysa, klişe “Bunu nasıl yapıyorsunuz?” Tartışmaya girmeyin. Bunun yerine, uzlaşma yöntemlerini deneyin. Örneğin, “Kişisel harcamalarda bütçe kısıtlamasına gidebiliriz” veya “İkimiz için iyi olacak planlar hakkında konuşmaya ne dersiniz?” böyle makul bir yol üzerinde anlaşabilirsiniz. Konuşma tonunuzu partnerinizin kişiliğine bağlı olarak ayarlayabilirsiniz. Bir çift olarak, sadece konuşarak konuşabilirsiniz. Yeterince sahip olmadığınız yerlerde yardım almaktan asla çekinmeyin.


4. Kendiniz Olun

İnsan kendi başına mutludur; başkası gibi davrandığı veya tedavi edilmeye zorlandığı zaman değil. İlişkinizin başlangıcında kendiniz olun ve sevgisini bu şekilde sevin. Başka biri gibi davranırsanız, kendiniz gibi davranmaya ve sorunlarla karşılaşmaya başladığınızda partneriniz tarafından kabul edilemezsiniz. Her zaman kendin ol ve seni olduğun gibi seven insanlarla ol.


5. Önyargılarınızı Kırın

Uygun bir eş bulmak herkesin hayalidir. Ancak, dışarıdan insanlara bakmak sizin için uygun olup olmadığına karar veremezsiniz. Önyargılarınızı bırakın ve insanları yakından tanımaya çalışın. Böylece gerçek aşkı bulabilirsiniz. “Duygusal olarak zayıf ve güçsüz hissediyorsanız, sorun hakkında konuşmaktan kaçının. İletişim kurmanız gerekiyorsa, konuşmak yerine, kendinizi anlamaya çalışarak eşinizi anlamaya çalışın ve kendinizi fırsat olarak onun yerine koymaya çalışın. “


6. Hareketleri Kast Etmeyin

Sevdiğiniz erkeğin üzerinden geçmeyin ve her hareketini anlamaya çalışmayın. Seni ve onu mutsuz ediyor. Zamanınızı bu ayrıntılara odaklanarak geçirmeyin, mutluluğu arayın, çünkü mutluluk sizin tarafınızda. Gerçek bir mutluluk duygusuna sahipseniz, kurcalamayı düşünmüyorsunuz ve mutluluğu düşünmeye başladınız. Mutlu olmak istiyorsanız, sadece mutluluğu hedefleyin.

Bencillik bir kenara bırak. Bundan sonra, ailenizin veya çevrenizdeki insanların hayatında önemli bir şey olursa, “Nasıl gidiyor?” Sor. Sonuçta, dünya sadece sizin etrafınızda dönmüyor. Bu onlara en çok ilgilendiğim mesajı vermenizi sağlar. Bu davranış, gerektiğinde sevdiklerinizden destek almanızı sağlar. Çevrenizde hoş bir şeyler oluyor, bir anlığına dönüyorsunuz!


7. Zihninizin Okumasını Beklemeyin

Eşiniz depresyonda veya üzücü bir durumda olduğunda, eşlerinin bu durumları kendiliğinden anlamasını beklemek yerine, iletişimi paylaşmayı ve açmayı tercih etmelidir. Çünkü eşiniz zihninizi okuyamıyor.

Aynı sorunu her zaman düşünmeye devam ederseniz, çözümü göremezsiniz. Aynı şeyi düşünüyorsanız ve buna odaklanırsanız, daha derine inersiniz. Burada yapılması gereken, zihnin rahatlamasını ve depresif ruh halimizi değiştirmesini beklemektir. Bu şekilde, yeni bir ‘iç görme’ size doğru çözümü gösterecektir.


8. Eleştirme ve Suçlama

Bazı durumlarda hala taze olan bazı konular hakkında konuşmak, bazı konularda çalışıyor, gerginlik artıyor ve durum uyuşmadığında çiftin ruh hali çoğunlukla hayal kırıklığı yaşıyor. Böyle bir tutum alan çiftler ilişkiyi daha da ayrılmaz kılar. Bu nedenle, partnerinizle konuşurken suçlayıcı ve eleştirel olmamalısınız.

Kendinizi her zaman gittiğiniz yerlerde kız arkadaşınızla kavga ediyor musunuz? Muhtemelen bunun nedeni çok saçma. Konuşmayı kes. Birbirinize zarar vermemek için biraz daha bırakın. Öfke durumunda, ilişkinin samimiyetini korumak için birisinin sakin kalması gerekir. Düşünmek her zaman düşünmeden konuşmaktan daha iyidir. Oturmamak için kendine biraz zaman ver. Takıntılı olmayan aşk, sıradan hayatı şaşırtıcı keşiflerle süsleyen sıradan insanlara çarpar. Seni heyecanlandıran, ölmeden önce ne yapmak istiyorsun, gizli hayalin nedir, neden beni seviyorsun, şu an ne düşünüyorsun? Bunlar, uzun süreli ilişki körlüğünü ortadan kaldıran keşif yolculukları.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Burcunuza Göre Aşktan Ne Bekliyorsunuz?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu