Yaşam

Aşk Hakkında 7 Gerçek

Aşk Hakkında 7 Gerçek. Aşk kolay değildir, her gün çabalamak ve beslenmek zorunda olduğunuz bir şeydir. Aşk için sadece sizin varlığınız yeterli değildir. Aşkın masallarda olduğu gibi olmasını isteseniz de, öyle değil. Sevgi çok daha fazla emek istiyor en kötüsü de bazen tek taraflıdır.

 1- Bazen Bizi Sevmeyen İnsanları Severiz

Bazen bizi hiç sevmeyen ve sevmeyecek insanları severiz. Bizi kullanacak bir amacına ulaşmak için bizi kullanan insanları. Siz onlara aşık olurken onlar sizi sadece amaç olarak görecekler bu kişileri fark etmeliyiz.  Sevdiğimiz kişi iyi niyetli olmayabilir.


2. Önce Kendinizi Sevmelisiniz

Kendinizi sevmezseniz başkasını nasıl sevebilirsiniz ki. Başka birini sevmeden önce kendimizi nasıl seveceğimizi öğrenmemiz gerekir. Romantizmi başka birinden öğrenmeden kendimiz öğrenmeliyiz.


3. Bazen Sevdiğiniz Kişiden Bir Süre Nefret Edersiniz

Birine aşık olduğunuzda işler her zaman düşündüğünüz gibi olumlu gitmeyebilir. Bazen sevgilinizden nefret eder ve farklı bir kişiyle yaşamak nasıl bir şey olur diye merak edersiniz. Tabi gerçekten seviyorsanız bu nefret bir den kaybolur.


4. Herkes Aşkı Hak Eder

İnsanlar olarak sosyal varlıklarız yalnız yapamayız. Herkes biri tarafından sevmeyi sevilmeyi hak ediyor. Birinden iltifat duymak dünyanın en güzel duygular dan biri olduğu bilimsel çalışmalarla destekleniyor.


5. Sevgi Tek Başına Yeterli Değildir

Bazen tüm kalbinizle birini sevebilirsiniz ve bu onun için hiç önemli değildir. Bu tarz durumlarda en iyi karar ayrılmak.


6. Aşk Kolay Değildir

Aşk hakkında hiçbir şey kolay değil. Aşk karmaşık ve streslidir. Çok mutluluk da verebilir çok acıda.


7. Birinin Seni Sevmesini Sağlayamazsın

Sen birini sevdiğin için onun da seni sevmesi için zorlayamazsın. Sevgi ruhen olur zorla değil.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Doğum Renginiz Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor

👉 Burçlara Göre Erkeklerin Aşk Tarzları

👉  Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu