Aşkı Bulmanızı Engelleyen 8 Hata

Bekar olmanın ve bekarlıkta vakit geçirmenin tadını çıkarmanın yanlış bir tarafı yoktur ama aşk en çok istediğin şeyse, meseleleri kendi ellerine almak için istekli olman gerekir. Muhtemelen çok çalıştığınızı düşünseniz bile, şans bu sık rastlanan hataların bazılarını yapıyor olabilir ve kendinizi gerçekten engelliyor olabilir. Küçük değişiklikler yapmak, ufkunuzu asla hayal edemeyeceğiniz şekilde genişletebilir.

1. Tarihleri ​​İptal Ediyorsunuz 

Tarihleri ​​iptal ettiğimizde kendimizi tamamen kapatıyoruz. Ne kadar çok kişi ile buluşmanı iptal edersen, o kadar az yeni insanlarla tanışacaksın. Eğer aşkı bulmak istiyorsanız, oraya gitmeye ve bir şeyler için adım atmaya istekli ol.

2. Çok Hızlı Hareket Etmeye Çalışıyorsunuz Ve İnsanları Korkutuyorsunuz

İlk buluşmalara gelince, belki de ilk birkaç buluşma bile insanı tanımaya yetmez, onlardan beş yıl sonra nerede olacaklarını sormaya doğrudan atlamayın. Tabii ki, makul kişisel sorular sormakta yanlış bir şey yok ama sınırlarınızı bilin. Bir şeye cevap vermek istemezseniz birine benzer bir şey sormayın.

3. Çok Seçicisin Ve Daima Kendini Kapatıyorsun

Hepimiz kendi yöntemlerimizle seçici davranıyoruz ama üstesinden gelmemiz gereken bazı şeyler var. Kimse sen istediğin için doğmadı ve sen varsın diye yaşamıyor.

4. Geçmişteki İlişkilerinden Kurtul

Geçmiş ilişkilerden vazgeçmek, yeni aşka yer açmak için çok önemlidir. Geçmişte sıkışıp kalıyorsanız ve hala eski biriyle yaşıyorsanız, yeni birisiyle asla işe yaramaz. Sevecek birini bulmaya çalışmadan önce bu tür düşüncelerden kurtulmalısın.

5. İlk Hareketi Yapmaya İstekli Değilsin

Bazen ilk hareketi yapmak zorundayız ve bunda yanlış bir şey yok. İlk hareketi yapmaya istekli değilseniz, ‘laylaylom yaşıyorsunuzdur. Bazen insanlar onlarla ilgilendiğimizin farkında değildirler, Zihin okuyucu değilse tabi.

6. Tüm Zamanınızı Evde Geçiriyorsanız

Tabii, ev’de olmanın yanlış bir tarafı yok ama tahmin et ne oldu? Evinizde bağlantı kurmayı denemeniz için yeni insanlar yok. Birini bulmak istiyorsan, kendini dışarıya at.

7. İşlerin Çok Hızlı İlerlemesine İzin Veriyorsan

İlk buluşmada cinsel ilişkiye girmeniz veya bir gecede olayların değişmesine izin vermeniz durumunda, bu kişiyle uzun bir ilişki kuramayabilirsiniz. Herkes bu tür şeylere farklı tepki verir ve bazı insanların kötü niyetli olduğunu da unutmamak gerekir. İlk buluşmada fazladan yol almaya istekliysen, kendini riske atıyorsun demektir.

8. Kendinizi Doğru İfade Etmeyi Bilmiyorsan

Duygularınızı doğru ifade edemiyorsanız ve karşınızdaki kimseye duygularınızı ifade edemiyorsanız, sizi sıkıcı bulabilir ve bir daha buluşmak istemeye bilirler. Her şeyden önce kendimizi güzel ifade etmeyi öğrenmeliyiz.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Anlayabileceğiniz 10 İşaret

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478