Kimdir

Avukat Filiz Saraç Kimdir, Kaç Yaşında? Filiz Saraç Hayatı ve Biyografisi

Dün yapılan İstanbul Baro Başkanlığı seçimleri sonrası İstanbul Baro Başkanı seçilen Filiz Saraç Kimdir, Nerelidir? merak edilmekte. Uzun yıllardır avukatlık mesleğine icra eden başarılı avukat Filiz Saraç Evli mi? Gelin birlikte Filiz Saraç Hayatı ve Biyografisini öğrenelim.

Avukat Filiz Saraç Kimdir?

Türkiye’ nin İlk Kadın Baro Başkanı olarak tarihe geçen başarılı avukat Filiz Saraç en çok merak edilenler arasında yer aldı. İstanbul Barosu 52..Genel Kurulu’nda, Baro Başkanı seçildi. Saraç, 144 yıllık İstanbul Barosu’nun ilk kadın başkanı oldu. 32 yıldır serbest avukatlık yapan Av. Filiz Saraç, Kamu Hukuku Dalında yüksek lisans yaptıktan sonra İngiltere’de MBA işletme hazırlık eğitimini tamamladı..

1968 yılında Trabzon’da doğan Av. Filiz Saraç 1988’de Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2022 yılı itibari ile 54 yaşındadır ve aslen Trabzonludur. Kamu Hukuku Dalında yüksek lisans yapan Saraç, İngiltere’de MBA işletme hazırlık eğitimini tamamladı.


Filiz Saraç Hayatı ve Biyografisi

1996 yılında İstanbul Barosu Yönetim Kurulu’na seçilen Avukat Saraç, görevinden istifa ederek Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun kuruluşunda görev aldı.. Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun İstanbul Barosu genel kurulu seçimlerini kazandığı 2002 yılında, yönetim kurulunda genel sekreterlik görevini üstlendi. Bu dönemde kurduğu Sağlık Çalışma Grubu ile yürütülen çalışmaların koordinatörlüğünü yaptı

İstanbul Barosu 125..yıl Belgeseli’ ni hazırlayan ekibin başkanlığını yürüttü. 2004-2006 döneminde, İstanbul Barosu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 6 yıl süreyle Yeditepe Üniversitesi’nde dersler verdi..2006’dan bu yana Türkiye Barolar Birliği delegesi ve TBB eğitim danışma kurulu üyesi olarak aldı. 2010-2012 döneminde staj eğitim merkezi yürütme kurulu üyeliği yaptı. 2017-2021 döneminde Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Türkiye Kadın Hukuk Komisyonu Koordinatörlüğü ve Türkiye Barolar Birliği CMK komisyon başkanlığı yaptı.

İstanbul Barosu 125. yıl Belgeseli’ni hazırlayan ekibin başkanlığını yaptı. 2004-2006 döneminde, İstanbul Barosu başkan yardımcısı olarak görev aldı. 6 yıl süreyle Yeditepe Üniversitesi’nde ders verdi. 2006’dan bu yana Türkiye Barolar Birliği delegesi ve TBB eğitim danışma kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Twitter 👉 Filiz Saraç 


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Erden Timur Kimdir, Nerelidir? Erden Timur Hayatı ve Biyografisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu