Yaşam

Azelderm Krem Ne İşe Yarar? Azelderm Krem Lekelere İyi Gelir mi? Azelderm Krem Kullanıcı Yorumları

Ciltte meydana gelen sivilce, leke ve siyah nokta için kullanılan Azelderm Krem Nasıl Kullanılır? merak edilmekte. Çok kişi tarafından sıklıkla kullanılan Azelderm Krem Fiyatı 2022 Ne Kadar? Ciltte ki bir çok sorunun tedavisi için uzmanlar tarafından reçete edilen Azelderm Krem Ne İçin Kullanılır? ve Kullanıcı yorumlarını sizler için yazımızda bir araya getirdik. İşte tüm merak edilenler…

Azelderm Krem Ne İşe Yarar?

Yüzde yada cildin herhangi bir yerinde meydana gelen sivilce, cilt lekeleri, gül hastalığı, siyah noktaları ve güneş yanıklarını yok eden etkisi ile bilinen Azelderm krem, aynı zamanda ciltte bulunan yara izlerini ve sivilce izlerini de yok eden Azelderm Kremin ana etken maddesi Azelaik asit olmaktadır. Cilt üzerinde sivilce oluşmasına sebep olan bakterilerin oluşmasını önlemek ve cildin çabuk iyileşmesini sağlamak amacı ile kullanılan bir krem olmaktadır. Ciltteki gözenekleri tıkayan sertleşmiş ve pürüzlü cilt hücrelerinin gelişmesini durdurmaktadır.

Cildiye uzmanları tarafından özellikle sivilcelerle başı dertte olanlar için önerdiği Azelderm krem ile sivilce izlerinizden kurtulabilirsiniz. İçeriğinde %20 Azelaik asit yer alan bu krem ile hem sivilce hem de yara izleri tedavisinde kullanılmaktadır. Sivilce kremlerinin içeriğide bulunan Azelaik asitten biraz daha fazla bulunan bu krem eczanelerde 30 gramlık tüp şeklinde satılmaktadır. İlk uygulamasında sivilceleri kurutarak yok eden Azelderm ile, düzenli uygulama sonrasında çok etkili sonuçlar alınmaktadır.

İlk uygulandığında sivilceleri kurutarak yok eden bu krem, düzenli uygulamada etkili sonuçlar göstermektedir. Kullanan birçok kişinin memnun kaldığı Azelderm krem özellikle ergenlik döneminde görülen sivilcelerin geçmesinde büyük rol oynar. En az 15 gün kullanılması gereken Azelderm krem, iltihaplı sivilceleri yok etmedeki etkisi kanıtlanmış bir kremdir.

👉 Tiyokas Mono Jel Krem Ne İşe Yarar? Tiyokas Jel Krem Kullananların Yorumları


Azelderm Krem Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İlaçlar kullanılmadan önce mutlaka kullanacağınız ilaç hakkında bilgi almanız gerekmektedir. İhtiyacınız olan gerekli olan tüm bilgiyi ilacın prospektüsünden öğrenebilirsiniz. İlacın prospektüsünü okuyarak hangi durumlarda Azelderm Krem kullanılmaması gerektiğini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 • İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa Azelderm Krem kullanmamanız gerekmektedir.
 • Azelderm ‘ i yüzünüze diğer kremler veya ürünler ile birlikte kullanılmamalıdır.
 • Kremin daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi ilacın olası yan etkilerinin tetiklenmesini sağlayabilmektedir. Doktorunuzun belirtmiş olduğu şekilde kullanmanız en sağlıklı yöntem olmaktadır.
 • Azelderm kremi sadece hastalıklı bölgeye sürmeniz gerekmektedir.
 • Azelderm krem yüz bölgesine uygulanacak ise gözden temasının kaçınılması gerekmektedir.
 • Tedaviniz sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünlerinin kullanımından kaçınılması gerekmektedir.
 • Egzamalı, açık yaralı, tahriş veya hasar görmüş cilt bölgelerinde kullanılmaması gerekmektedir bu tür durumlarda kullanımı olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.
 • İlacı kullanmaya başladıktan sonra iyileşme görülmese de ilacı doktorunuzun reçete ettiği sürece kullanmaya devam etmeniz gerekmektedir. İlacı doktorunuzun reçete etmiş olduğu süre boyunca kullanmanız tedavinin tamamlanabilmesi için önemli bir faktör olmaktadır.
 • Eğer uygulama bölgesinde yanma, kuruluk ve  kızarıklık gibi durumlar gözlemlenir ise doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.

👉 Exoderil Krem Ne İşe Yarar? Exoderil Krem Kullananların Yorumları


Azelderm Krem Nasıl Kullanılır?

Azelderm krem size doktorunuz tarafından tavsiye edildikten sonra mutlaka tedavi sonuna kadar belirtilen şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

 • Kremin sürüleceği bölge mutlaka su ile yıkanmalı ve kurulanmalıdır
 • Nohut büyüklüğünde kremi sorunlu bölgeye sürün ve baskı yapmadan masaj yapın
 • Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa sürmek yeterlidir.

Azelderm Krem Sivilce izlerine İyi Geli mi?

Azelderm krem sadece sivilce izlerini değil bilinen pek çok yara, yanık, çizilme ameliyat izleri ve dikiş izlerini yok etmektedir. Hücreleri yenileyen sorunlu bölgeyi onaran azelderm krem yüzde bulunan çukurlukları da onarmaktadır.

Azelderm Krem Siyah Nokta İçin Kullanılır mı?

Cildin kendisini yenilemesi ve onarması için gerekli olan vitaminleri içeriğinde barındıran azelderm krem siyah noktaları yok etmek için rahatlıkla kullanılabilir. Yüzde özellikle burun kenarında siyah noktaları bu kremle yok edebilirsiniz.

Azelderm Krem Lekelere İyi Gelir mi?

Azelderm krem leke oluşumunu yok ettiği için sıklıkla doktorlar tarafından önerilmektedir.  İçeriğinde bulunan doğal asitler cildin hücrelerini yenileyerek cilt lekelerinin kısa sürede yok olmasını sağlamaktadır. Azelderm kahverengi ve siyahımsı lekelerin tedavisinde büyük başarı göstermektedir.


Azelderm Krem Yan Etkileri

Yan etkiler ilaçların doğasında yer alan bir faktör olmaktadır. Bu durumun nedeni ise insan vücudunun bazı durumlarda olumsuz tepki vermesi olmaktadır. Bu olumsuz etkileri gerektiğinde müdahale edilmez ise olumsuz sonuçlar ile karşılaşılabilmektedir. İlaçların yan farklılık gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise ilaçların ana etken maddelerinin farklılık göstermesi olmaktadır. Azelderm krem yan etkileri şu şekilde yer almaktadır.

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi durumlar alerjik reaksiyonlara bağlı olarak gelişen durumlar olmaktadır. Bu durumlarda acil bir şekilde doktora başvurulması gerekmektedir.
Tedavi edilen bölgede yanma, kızarıklık, kaşıntı, soyulma, kuruluk, cilt renginde değişim Azelderm Kremin sıklıkla gözlemlenen yan etkileri arasında yer almaktadır.


Azelderm Krem Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: Benimde yüzümde ben lekeler var doktor bu kremi tavsiye etti kullanmaya başladıktan yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı

Kullanıcı Yorumu: jelle birlikte cildiye doktoru tarafından verilen azelderm beklediğimden daha iyi etki yarattı. kesinlikle ciltte kızarıklık, dökülme, kuruma ile karşılaşmadım sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa sürüyorum.

Kullanıcı Yorumu: Azelderm krem sivilcelerime iyi geldi ama şu kaşıntı olmasa harika olacak bazen dayanılmayacak şekilde kaşınıyor.

Kullanıcı Yorumu: Doktorum sivilce tedavisi için yazdı bu kremi sivilcelerim yavaş yavaş kayboldu birde şu sivilce izleri geçerse süper olacak


Azelrderm Krem Fiyatı 2022 Ne Kadar?

Azelderm Krem reçeteli olarak satılan bir kremdir. Azelderm krem reçetesiz olarak eczaneden almak mümkün, ama doktor tarafından mutlaka tedavi edilip yazılması gerekmektedir. Genelde merak edilen bir konu ise azelderm kremi devlet karşılıyormu sorusudur. Azelderm krem reçete ile satıldığından devlet tarafından karşılanmaktadır. Azelrderm Krem Fiyatı 2022 yılında 128,85 TL’ dir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.


👉  Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu