Babasını 44 Yaşından Sonra Üniversite Okutuyor

“Zamanında ben okuttum, şimdi onlar beni okutuyor” Karabük Üniversitesi Otobüs Kaptanlığı bölümü öğrencisi 44 yaşındaki İbrahim Dırmukcu’nun eğitim masraflarını oğlu karşılıyor.

İbrahim Dırmukcu gazetecilere yaptığı açıklamada, Karabük Üniversitesinde öğretim görevlisi komşusunun teşvikiyle üniversite sınavına girdiğini ve eğitim hayatının yeniden başladığını söyledi.

Büyük oğlu Yusuf Dırmukcu’yu okutup onun iş sahibi olmasını sağladığını dile getiren İbrahim Dırmukcu, şunları söyledi: “Yusuf, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde biyokimya laboratuvarında çalışıyor. Şimdi o beni okutuyor. Masrafların karşılanmasında yardımcı oluyor. Arada ‘Okumazsan seni sanayiye veririz.’ diye espri yapıyor. ‘Üniversite bittiği zaman sana hediye alacağım.’ diyor.”

Mesleği şoförlük olduğu için otobüs kaptanlığı bölümünü seçtiğini belirten Dırmukcu, “Oğlum Tuğrul ile burada birlikte okuyoruz. Üniversiteye birlikte gelip gidiyoruz. Kampüste birlikte dolaşıyoruz. Yemeği birlikte yiyoruz. Akşam eve birlikte gidiyoruz.” dedi.

Dırmukcu, tanıdıklarının, “Bu yaşta okunur mu?” dediğini ifade ederek, “Ben de onlara ‘Okumanın yaşı yoktur.’ diyorum. Bazı kişiler de baba oğul okula gittiğimizden dolayı memnun oluyorlar.” diye konuştu.

Sosyal Hizmetler Bölümü birinci sınıf öğrencisi Tuğrul Dırmukcu (20) da babasıyla aynı üniversiteye gitmek için birlikte tercih yaptıklarını anlattı.

Babasıyla küçüklüğünden beri arkadaş gibi olduklarını belirten Tuğrul Dırmukcu, “Hep birlikte hareket ediyoruz. Bazen ben onun derslerine giriyorum. Matematik dersinde sıkıntısı var. Yardımcı olmaya çalışıyorum. Birlikte daha fazla sosyalleşiyoruz.” ifadesini kullandı.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

22 Yıl Hapisten 100 Bin Dolar Maaşlı İşe Başlayan Adamın Çarpıcı Hikayesi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478