Kimdir

Bahadır Erdem Kimdir, Nerelidir? Bahadır Erdem Hayatı ve Biyografisi

Bahadır Erdem Kimdir, Nerelidir?. Yaptığı açıklamalar ve yorumlarla son günlerde gündeme gelen Bahadır Erdem Ne Hocası? Siyasi kimliği ile tanınan İYİ Partili olan Bahadır Erdem Kaç Yaşında? Özellikle siyasi yorumları ile dikkatleri üzerine çeken Bahadır Erdem Hukuk Bürosu da merak konusu oldu. Gelin birlikte Bahadır Erdem Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Bahadır Erdem Kimdir?

1964 yılında doğan Bahadır Erdem, babası Sami Erdem, annesi ise Bingül Erdem’dir. Aslen Darende, Malatyalıdır. Ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. 1983 yılında Ted Ankara Kolejinden mezun olmuştur. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tamamlamıştır. 1992 yılında yayınladığı teziyle İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü’nden Yüksek Lisans Derecesini, 1998 yılında yazdığı doktora teziyle İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü’nden Doktora unvanını aldı.

Bahadır Erdem, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Devletler Özel Hukuku Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent, 2004 yılında da aynı Anabilim Dalına Doçent ve 2009 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalına Profesör kadrosuyla atandı. Prof. Dr. Erdem, ayrıca, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde milletlerarası özel hukuk, kanunlar ihtilafı, uluslar arası bireysel davalar, uluslar arası fikri mülkiyet hukuku, Türk Vatandaşlık hukuku ve yabancılar hukuku dersleri vermektedir.

👉 Zafer Arapkirli Kimdir, Nerelidir? 


Bahadır Erdem Hayatı ve Biyografisi

Bahadır Erdem,1999 yılında ‘Erdem & Erdem Hukuk Bürosu’nu kurdu. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Devletler Özel Hukuku Anabilim Dalı’nda ‘yardımcı doçent’, 2004 yılında ‘doçent’, 2009 yılında ‘profesör’ unvanı aldı.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde kanunlar ihtilafı, milletlerarası özel hukuk, uluslar arası fikri mülkiyet hukuku, uluslar arası bireysel davalar, yabancılar hukuku ve Türk vatandaşlık hukuku dersleri veren Bahadır Erdem, 27 Kasım 2007 tarihli ve 5718 sayılı Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun’un hazırlık çalışmalarında yer aldı ve Adalet Bakanlığı Komisyonu Üyesi olarak kanunun kabul edilmesine kadar görev aldı.

2004-2010 yılları arasında Türkiye’deki üniversiteleri temsilen Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Bahadır Erdem, Özel Hukukun Uyumlaştırılmasına İlişkin Uluslararası Enstitü’nün (UNIDROIT) Yönetim Konseyine seçilen Türkiye’nin ilk resmi üyesi olmuştur.

Aile Hukuku Derneği Başkanlığı yapan Bahadır Erdem, Türk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Melek Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Bunların yanında uzmanlık alanına giren konularda avukatlık, milli ve milletlerarası tahkim alanında arabuluculuk, hakemlik, bilirkişilik ve danışmanlık da yaptı, birçok ICC tahkim mahkemesinde hakemlik yaptı.

Twitter 👉 Bahadır Erdem

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu