Üniversite

Balıkesir’de Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

Şehrin dışında bulunan üniversite ve toplu halde bulunan kampüsü ile öğrencilerin dikkatini çekmeyi başaran Balıkesir Üniversitesi öğrenciler için oldukça seçilen bir üniversitedir. Kampüs içinde bulunan her türlü kafe, kütüphane ve eğlence yerleri ile rahatça vakit geçirebiliyorlar öğrenciler.

Balıkesir’de Ulaşım

Şehirden uzak olan üniversite kampüsleri ve binaları için ek seferler ve sadece o hatta çalışan otobüslerle donatılan şehir öğrenciler için büyük bir kolaylık sağlamaya devam ediyor. Ulaşım ücreti öğrenciler için oldukça uygundur.


Balıkesir’in Mutfağı

Balıkesir, Ege ve Marmara bölgesinin karışık lezzetleri içinde güzel harmanlanmış mutfağı ile öğrencilere lezzetli yemekler sunmaya devam ediyor. Yemek fiyatları öğrenciler ve halk için oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. İşte bazı Balıkesir lezzetleri; Keşkek, Tirit, Saçaklı Mantı, Düğün Çorbası, Peynirli Patlıcan .


Balıkesir Halkının Öğrencilere Yaklaşımı

Balıkesir halkı yörüklerden oluştuğu için samimi bir yapısı ile öğrencilere yaklaşırlar. Öğrencilerin herhangi bir kötü durumlarında yanlarında olan halk öğrencileri severler.


Balıkesir’de Gezilebilecek Yerler

Balıkesir ünlü sahil ilçeleri ile turistlerin ve dışarıdan gelen insanların önemli ilgisini çekmeyi başarmış bir şehirdir. Bir çok gezilecek yeri olan Balıkesir’İn bazı yerleri şöyledir; Cunda Manastırı, Kaz Dağı, Avşa Adası.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu