Kimdir

Barış Terkoğlu Kimdir, Nereli? Barış Terkoğlu Hayatı ve Biyografisi

Barış Terkoğlu Kimdir, Nereli?. Köşe yazıları, ve yaptığı yorumlarla sık sık gündeme gelen gazeteci ve yazar Barış Terkoğlu merak edilen isimler arasında yer alıyor. Barış Terkoğlu Babası Kimdir? Gelin birlikte Barış Terkoğlu Hayatı ve Biyografisi öğrenelim…

Barış Terkoğlu Kimdir?

Türk gazeteci ve yazar olan Barış Terkoğlu, 13 Ekim 1980, İstanbul da doğdu. Aslen Şanlıurfalı olan  Barış
Terkoğlu, Yükseköğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yaptı. Sonrasında bir dönem Oda TV’ de haber müdürlüğü görevini sürdürdü.

CNN Türk’te yayımlanan Oradaydım adlı belgesel programında 2008-2010 yılları arasında araştırmacı olarak çalıştı. 2008 yılından bu yana da OdaTV adlı haber sitesinde haber müdürlüğü, 2018 yılından itibaren Cumhuriyet gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Şu anda Halk TV’de Şirin Payzın ve Emin Çapa’yla beraber her Çarşamba günü “Sözüm Var” isimli programı yapmaktadır. Ayrıca Barış Pehlivan’la birlikte açtığı “B yüzü” isimli bir de Youtube kanalı vardır.

👉 Ebu Hanzala – Halis Bayancuk Kimdir, Nerelidir?


Barış Terkoğlu Hayatı ve Biyografisi

Barış Terkoğlu, ilk gazetecilik deneyimini CNN Türk‘te ekrana gelen Oradaydım adlı belgesel programında yaşadı. Bu programda 2008 ila 2010 yılları arasında araştırmacı olarak çalıştı. 2008 yılında Oda TV adlı haber sitesinde editör olarak çalışmaya başladı. Bir süre sonra haber müdürü oldu.

BARIŞ TERKOĞLU KİTAPLARI

  • Sızıntı: Wikileaks’te Ünlü Türkler (2012) (Barış Pehlivan ile birlikte yazdığı kitaptır)
  • Mahrem: Gizli Belgelerde Türkiye’nin Sırları (2015) (Barış Pehlivan ile birlikte yazdığı kitaptır)
  • Metastaz (2019) (Barış Pehlivan ile birlikte yazdığı kitaptır)
  • Metastaz 2: Cendere (2020)

Twitter 👉 Barış Terkoğlu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu