Gündem

Başak Burcu Hangi Ay? Başak Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir? Başak Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Başak Burcu Hangi Ay? Başak Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir?. Astrolojide yer alan 12 Burçtan altıncısı olan Başak Burcu Hangi Tarih? merak ediliyor. Özellikle Başak Burcu olanlar Başak Burcu Kadını ve Erkeği Kişilik Özellikleri Nelerdir? bilmek istiyor. Bununla birlikte Başak Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu? Başak Burcu Aşk Hayatı gibi merak edilenler için, Başak Burcu tüm özelliklerini sizler için detaylıca hazırladık…

Başak Burcu Hangi Ay?

Burçlar, doğum tarihi ve aylarına göre hesaplanmaktadır. Hangi burç hangi ay, hangi tarih merak edenler aynı zamanda, burçların genel özelliklerini de merak etmekte. Burçlar insanların üzerinde karakteristik olarak  etkilediğini düşünüldüğü için günlük, aylık burç yorumlarını hemen hemen herkes ara ara okumakta. Gelelim Başak burcuna; 23 Ağustos- 22 Eylül tarihleri ​​arasında doğanlar da Başak Burcu olurlar.

Başak burçları üretici, çalışan, hizmet eden, mükemmeli arayan, her şeyi saflaştırmak, arındırmak, temizlemek isteyen burçlardır. Çalışma hayatında, düzenli sistemli, hesap yapan, teknik konularda potansiyelleri vardır Başak burçları kendilerinden hep daha iyisini bekledikleri için,  hangi noktaya ulaşırsa ulaşsın hedefi daha yukarıdır, Ulaştığı şey her ne olursa olsun , tam olmadığını, eksik kaldığını düşünür.


Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak burçları deyince öncelikli durumlar arasında, sağlık, saflaştırma, beslenme öncelikli gündemlerinde yer alacaktır. Bedenini devamlı kontrol eden yapıları gereği, doğal beslenme önceliğindedir. Sağlık ve iş koşullarını düzenlemek önemsediği konulardır. Başak burcu insanı kullandığı gıdanın doğal olup olmadığını araştıracaktır yada temiz ürün yemek konusunda ekstra çaba sarf edecektir. Ayrıca etrafındaki kişilerinde sağlıksız bulduğu gıdaları tüketmesine müdahale edebilir veya çocuklar için devamlı korunaklı, sağlıklı alan yaratma çabasına girebilir.

Tüm ayrıntıları hesap eden zihni, gözden bir şeyin kaçmasına müsaade etmeyecektir.  Kusursuzluk arayışı, devamlı tüm ayrıntıları incelemelerine sebep olacaktır. Başak burçları başka kişileri eleştirseler de, en yoğun kendilerini eleştirirler. Başak burçları fedakar ve yardımsever yönü ile aynı zamanda evcil hayvanlar konusunda hassasiyetleri vardır ve ilgilenmeyi severler. Temiz ve düzenli olmak öncelikleri arasındadır, baştan savma yapılan her konu onu rahatsız edecektir. Aynı zamanda dilbilgisine, imla hatalarına, çerçevenin simetrisine odaklanan, direk farkeden kişilerdir.

Başakların tutum ve davranışları ilk başta reddetmek, hayır demek olarak karşımıza çıksa da, durumu detaylı anladıklarında, harekete geçebilirler. Arızaları tespit edip, tamir etmek onların işidir. Gündemi her ne ise parçalara ayırıp, inceleyip, durumu çözümle kararlılığı başak burçlarının özelliğidir. Onları için hatalı olan konuları bulup, düzeltme konusunda ustalıkları vardır.


Başak Burcu Karakteristik Özellikleri

Görevlerini yerine getirmek ve çalışmak için başkalarına ihtiyaçları yoktur, herşeyi her işi kendileri yapmak isteyeceklerdir.  İşlerin en doğrusunu da kendilerinin yapacağınıza inanırlar ve başkalarını sizin işinizi yaptığında endişe yaşarlar. Başaklar en alçak gönüllü, hizmet etmek için doğmuş zodyağın işçileri gibidirler. Yaptığı işte ön planda olma veya sosyal tanınma gibi güdüleri yoktur. Kendilerini olduklarından farklı göstermezler, aksine oldukça mütevazi yaklaşımlar sergilerler. Faydalı olmak, yardım etmek, hizmet etmek Başak burçlarını motive eder.

Kendini kabul etmekte zorlanan Başak burçları, çevrelerinde olup bite konusunda da kabul etmek konusunda sorun yaşarlar. Kusur bulucu özelliği hem güçlü yönü hem zayıf yönüdür. Detayları yakalayan yönü iyi bir analizci yaparken, her hataya odaklanan yönü yaşama eleştirel bir bakış açısı sunar.   Başaklar kendilerini ve olanı olduğu gibi kabullenmek üzerine çalışmalıdır. Kendilerini eleştirmeyi ve analitik yaklaşımları bir kenara bırakmalıdırlar. Evrenin, sistemin akışına kendilerini bırakmaya gönüllü olmak faydalıdır.

Bazı başaklarda eleştirici tutumları alaycılığa dönebilir.  Başak burçlarının birinci olma veya önde olma duygusu yoktur, yönetici veya patron olması önemli değildir. İşini yaparken göz önünde olmayı talep etmez, geri planda işlerin bütün detaylarına hakim olmak onun için çok daha iyi gelecektir.  Şansa inanarak değil, düzenli, sistemli olarak çalışır. Titiz ve özenli yaklaşımıyla ilişkilerde mükemmelliği arar. İnce düşünürken sorun veya hastalık sahibi olabilir. Her şeyi rutin ve düzenli olma istekleri obsesif bir duruma getirebilir.


Başak Burcu Olumlu ve Olumsuz  Özellikleri

 

Olumlu Özellikleri 

  • Analitik zekası yüksektir: Başak burçlarının analitik zekası oldukça yüksektir. Bu yüzden Başak burçlarına güvenerek işinizi teslim edebilirsiniz. Ayrıca bir Başak burcu her zaman işi konusunda da ön plana çıkar bu da analitik zekasının yüksekliğinden kaynaklanır.
  • Titiz: Başak burcu kadar titiz başak burç olabilir mi orası biraz tartışamaya açık. Başak burcu titizliği nam salmıştır. Sadece evinde değil işinde de her zaman titizlikle hareket eder. Başak burcunun ev düzeni de oldukça titiz ve topludur.
  • İşkolik: Başak burcu her zaman her koşulda tam bir işkoliktir. Kendi işinde veya bir başkasının yanında da çalışsa her zaman işkolikliği ile bilinir. Başak burcu için bu hayatta en önemli şey iştir. Başak burcuna göre iş bir görev değil yaşam biçimidir bu yüzden işine gereken önemi her zaman her koşulda gösterir.
  • Dikkatli: Başak burcu çok risk alabilen bir burç değildir. Adımlarını hep sağlam yere atmak ister. Risk alacaksa da önce kendi güvenliği sağlar da ve risklerini ona göre alır. Ayrıca dikkat gerektiren işleri de Başak burcuna teslim edebilirsiniz. Her zaman farklı yerden bakacak olan Başak burcu sizin görmediğiniz her ayrıntıyı görebilir.

Olumsuz Özellikleri

  • Eleştirel: Başak burcu mükemmeliyetçiliği gereği herkesi eleştirebilme kabiliyetine sahiptir. Eğer beğenmediği kusur gördüğü en ufak bir ayrıntı varsa bunu direk eleştirecektir. Başak burçlarını memnun etmek oldukça zordur bu yüzden onlar için bir şey yaparken bir kaç kez düşünmelisiniz yoksa gereksiz eleştirilere maruz kalabilirsiniz.
  • Mükemmeliyetçi: Başak burçları mükemmeliyetçi bir burçtur. Başak burcu bir şey yapacaksa veya bir şey alacaksa bunun mükemmel olmasını ister. Bu yüzden bazen yaptığı şeyin mükemmel olduğunu düşünmüyorsa ya mükemmel olana kadar devam eder ya da o işi yapmaktan vazgeçer. Mükemmeliyetçilik kötü bir özellik olmasa da Başak burçları için bu ileri derecede olduğu için anın keyfini çıkarmak yerine detaylarda boğulmak gibidir.
  • Stresli: Başak burcu her zaman stres içindedir. Bir yere gidecekse bir şey yetiştirecek ise bunu yapana kadar stresi asla bitmez. Başak burcunun öğrenmesi gereken bir özellik stresi yönetebilmedir. Bazen o kadar stres içinde kaybolur ki etrafına da bunu hep yansıtır.
  • Sivri dilli: Başak burcu birini kırmaktan asla korkmaz. Bu konuda asla detaylıca düşünmez eğer bir şey istediği gibi değilse veya beğenmediyse bunu direk karşısındakine söyler. Özellikle kavga ettiği zaman Başak burcunun dilinin ayarı olmayabilir.
  • Ego: Başak burcu ego ile savaş verebilir. Aslan burcu gibi egosu yüksek olmasa da Başak burçları da ego ile bilinebilir. Aslında bu egoları kendilerini beğendiklerinden değil her şeyi mükemmel yapmak istediklerinden kaynaklar ve bu yaptıklarıyla her zaman gurur duyarlar.

Başak Burcu Erkeği Özellikleri

Tüm Başak erkekleri her detayı düşünen bir burçtur. Öncelikle mükemmeliyetçidir. Mantıklıdırlar, bu yüzden kalplerinin önünde kafalarını takip ederler. Ne olursa olsun, her zaman eylemlerinin sonuçlarını düşünürler. Aslan diğer bazı burçlar gibi dürtüsel davranmazlar. Başak erkekleri, kendileri için mümkün olan en iyi kararı vermek için her seçeneği düşünürler. Genel olarak, Başaklar kariyerlerinde ve ilişkilerinde mükemmellik için çaba gösterirler. Ortalama bir yaşamdan memnun olmazlar. Hep daha fazlasını isterler.

Başak erkekleri pratik, sorumlu ve güvenilirdir. Bir söz verdiklerinde, yerine getirirler. Sevdiklerini asla yarı yolda bırakmazlar. Ellerinden geldiğince yardımcı olurlar. Başaklar, organize ve güvenilir oldukları için harika çalışanlar ve patronlar olurlar. Ayrıca, detay odaklıdırlar. Dikkat ederler ve diğer insanların kaçırdığı şeyleri görebilirler.

Bütün Başak erkekleri inatçıdır. Her zaman haklı olduklarını varsayarlar, bu yüzden uzlaşmaya istekli değillerdir. Herkesten daha iyi bildiklerini düşünürler. Ancak alçak gönüllü kalmak için ellerinden geleni yaparlar. Kendileriyle gurur duysalar bile başarılarıyla övünmezler. Başak burcu erkekleri egoist olabilir. Kendi isteklerini yaptırmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Bazen bu durum etraflarından eleştiri görebilir.


Başak Burcu Kadını Özellikleri

Başak kadınları evine düşkündür. Sosyal kelebekler olmalarına rağmen en çok yalnız olduklarında mutlu olurlar. Bütün günü yemek pişirmek onların en büyük hobisi olabilir.  Temizlik konusuna da önem veren Başak burcu kadını temizlik yaparken aşırı mutlu olurlar. Başak kadınlarının heyecan verici, spontane bir hayat yaşamasına gerek yoktur. Tutarlılık ve rutine sahip olmayı severler. Doğa ile de iç içe olmayı seven bir Başak burcu kadını her zaman sakinlik ve dinginlikten hoşlanır. Ayrıca onları en çok heyecanlandıran şeyler ise yeni bilgiler edinebilecekleri ortamlara girmektir

Başaklar çalışkandır ve yaptıkları işte mükemmeldir, ancak bu yüksek standartlar onları başkalarına karşı aşırı yargılayıcı ve eleştirel hale getirebilir. Akılları her zaman çok meşguldür, sürekli olarak yapmaları gereken şeyleri veya bir sonraki projelerinde nasıl ilerleyebileceklerini düşünürler. Bu, aynı zamanda duyguları ve ilişkileri de fazla düşündükleri anlamına gelir. Bu yüzden Başak burcu kadını ilişkide her olayı analiz eder bu da ilişki için biraz yorucu bir durum olabilir. Bir Başak burcu kadının en zayıf yönleri ise etrafındaki insanlara karşı her zaman eleştirel yanaşmalarıdır. Mükemmeliyeti arayan bir Başak kadını etrafını yargılamadan ve eleştirmeden rahat edemez.

Başak burcu disiplinli her konu hakkında bilgi edinmek isteyen titiz ve otoriter bir figürdür. Daha çok mantıksal dürtülerle hareket eden başak burcu dostluğunu da her zaman sağlam temellere kurmak ister. Mükemmeliyetçiliğin peşinde koşar. Analitik zekası gelişmiş olan bir başak burcu kadını konuları çok iyi analiz eder bu yüzden size her zaman doğru olan durumu söyleyecektir. Başak burcu kadını her zaman kendini geliştirmenin arayışındadır. Başak burcu kadını doğayı çok sever uzun yürüyüşler yapmak tam bir Başak kadınına göredir!


Başak Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu

Başak – Koç

Etkilendiğiniz kişi Koç burcuysa başta her şey mükemmel geçecektir. Çünkü Koç erkeği sizi merak edecek, sizinle ilgilenecek, sizi tanımaya çalışacak ve üstünüze düşecek. Sizse, kesinlikle onun bu hevesli, ilgili ve sabırlı tavrından etkileneceksiniz. Onun çekim alanına hemen gireceksiniz ve ona “Hayır” demeniz oldukça zor olacak. Ama unutmamanız gereken şu ki, o iflah olmaz bir maceracıdır. Bir anda sizden sıkılıp başka birine aynı ilgiyi gösterebilir. Sizden vazgeçtiği anda da size geri dönmesi artık imkânsızdır.

Sizin eleştirici yönleriniz, onunkinin yanında çok hafif kalır. O çok daha kırıcı konuşan biridir ve bu durum zamanla sizi çok üzer. Denemeyin demiyorum ancak bu aşk dayandığı yere kadar gider ve bir gün bitebilir.

Başak – Boğa

İşte birbirini çok iyi anlayan ve uyumlu bir birliktelik yaşayabilecek iki kişi, tebrikler! Her ikiniz de maddeye önem verirsiniz. Bazı konularda aynı tutuculuğa sahipsiniz ve her ikiniz de kolay tatmin olmazsınız. Hayatın her alanında en iyisini istersiniz. Sizin eleştiriyi seven sivri diliniz onu asla yaralamayacaktır. Hatta sakin ve inatçı yapısıyla sizi sessizce ezebilir. Boğa erkeği, kesinlikle sizden daha ihtiraslı ve derin duygulara sahiptir.

Onu değiştirmeyi düşünmez ve ona güvenirseniz sizinle sonsuza kadar birlikte olacak dost ve sevgili kazandınız demektir. İnanın bana, Başak – Boğa ilişkisi astrolojinin en doğru ilişkilerinden biridir.

Başak – İkizler

Onunla aynı elektriği paylaştığınız kesin, bunda yanılmıyorsunuz. O da sizin gibi zeki ve akıllı. Sizi daha ilk gördüğü anda beğenecek ve sizi elde etmeye çalışarak bu ilişkiyi başlatmanın yollarını arayacak. Üstelik İkizler erkeği, sizden kesinlikle daha kurnazdır ve sizi kendine bağlamanın yollarını iyi bilir. Bu ilişkinin başlamaması veya devam etmemesi için hiçbir engel yok. Sadece siz kendinizden daha akıllı bir insana tahammül edebilecek misiniz bunu düşünün.

Çünkü ilişki bittiğinde ikiniz de dost kalamayacak durumda olabilirsiniz. İkinizin de gezegeni Merkür ve ikiniz de konuşmaya bayılıyorsunuz. Arada sırada birbirinizi dinlemeye ne dersiniz? Bu iyi bir başlangıç olabilir.

Başak – Yengeç

Yengeç erkeği ile aranızdaki her türlü farklılığa rağmen iyi bir frekans tutturabilirsiniz. Siz mantığınızla hareket ederken o her olayda sadece duygularını ön planda tutacak ve kararlarını verirken kalbinin sesini dinleyecektir. Yengeçler sürekli değişim gösteren bir karaktere sahiptir. Ayrıca biraz kıskançtırlar. Gerçekten onunla bir birliktelik istiyorsanız bu değişimlere açık olmalısınız.

Ona ayak uydurmanız ve onun kıskançlığını körüklemeyecek davranışlarda bulunmanız gerekir. Eğer bu durumlarda ayarı yakalarsanız, Yengeç erkeğiyle uyumlu bir birliktelik yaşayabilirsiniz.

Başak – Aslan

Aslan burcuyla bir ilişki isteyip istemediğinizi tekrar düşünmenizde fayda var. Çünkü siz de çok iyi biliyorsunuz ki Aslan’la zaman geçirmek ve onunla bir uyum yakalamak kolay değildir. Aslanlar dünyanın kendi etraflarında döndüğünü sanırlar. Paylaşımcı ve cömert olmalarına rağmen konu “sevgi” olunca asla akılcı olamazlar.

Siz bir Başak olarak karşınızdaki kişiyi eleştirmeden duramazsınız. Bunu Aslan erkeği kolay kolay kaldıramayacaktır. Ayrıca onun gösterişe olan merakı da sizi çileden çıkaracak bir başka konu olacaktır. Aranızdaki iletişim kesinlikle ilişkiye dönmeden masum bir flörtle sınırlı kalmalı çünkü ilişkiye dönerse her ikinizde de duygusal iflas olabilir. Ama tahammül edebilirim ve onu sürekli iltifatlarla övebilirim, azıcık da çenemi tutarım diyorsanız, neden olmasın? Onunla çok eğleneceğiniz kesin!

Başak – Başak

Birçok ortak özelliğe sahip olduğunuz için mantıklı bir beraberlik yaşayabilirsiniz. Siz de, o da maddeye önem veriyorsunuz. Dostlarınızla bir arada olmaktan hoşlanıyor ve saatlerce sohbet etmeye bayılıyorsunuz. İkiniz için de planlar çok önemli ve birlikte plan yapmayı seviyorsunuz. İlişkiniz buraya kadar mükemmel ilerledi değil mi? Astrolojinin en özel beraberliğini bozmaya hakkınız var mı? İlişkinizi olumsuz hale getirebilecek tek konu, ikinizin de ısrarla devam ettirdiğiniz eleştirici tavrınız. Bu tavrınızdan hemen vazgeçin ve yıllar geçtikçe çok güzelleşecek ilişkinizin tadını çıkarın.

Başak – Terazi

Böyle bir kişi ile beraberlik herkese nasip olmaz! O, neredeyse sizin diğer yarınız gibi. Parayı çok sever. Güzel yaşamayı, eğlenmeyi ve en iyi şekilde harcamayı… Birlikte uzun süre çok mutlu olabilirsiniz ta ki siz onu eleştirme hatasına düşüp sürekli dırdır edene kadar. Eğer böyle bir davranışta bulunursanız, bu durumu asla kabul etmeyecek, size kırılacak, küsecek ve sizden hemen uzaklaşacaktır. Oysa şimdiye kadar rastladığınız en iyi kişi olma olasılığı çok yüksek! Düşüncelerinizi bazen süzgeçten geçirip sonra telaffuz etmelisiniz. Kendinizi tutamadığınız için ondan vazgeçmeye değer mi?

Başak – Akrep

Sizin akılcı, mantıklı ve dostluk seven yapınız, onun kuşkucu, zeki ve sezgileri güçlü yönüyle çok güzel örtüşür. İkiniz de ilişkiniz başladıktan sonra birbirinizle tazelendiğinizi ve mutluluktan enerji küpüne dönüştüğünüzü hissedeceksiniz. Uzun süredir istediğiniz, beklediğiniz bir ilişki ve bu beraberliği korumak için her türlü fedakârlığı yaparsınız. O sizi çok sevecek ve size daha ilk andan itibaren sahip çıkacaktır.

Siz, alışkanlıklarınıza çok önem verirsiniz ve onun aşkı sizde bağımlılık yaratacak türdendir. Kendi içinizde sorunlar olsa bile hiçbiri halledilmeyecek türden olmaz ve birbirinizden vazgeçemeyeceğiniz için bu ilişki çok uzun süre devam edebilir.

Başak – Yay

Yay erkeği çok yönlü insanlardan biridir. Duygularından çok mantığıyla hareket eder ve hiç kimsenin etkisi altında kalmaz. Bireysel yaşamaya bayılır. Sizin zeki ve akılcı yaklaşımlarınız ona ilk başlarda çok ilginç gelecektir. Ancak daha sonra enerjisi düşecek, bu ilişkiye rağbet göstermek istemeyecek ve sizi kıracağını düşünmeden düşüncelerini korkusuzca söyleyecektir. Siz de içinizden geçenleri direkt söylemekten hoşlandığınız için onun dürüstlüğü karşısında büyülenebilirsiniz. Ancak unutmayın, onunla anlaşmak kolay değildir ve beraberlik konusundaki ısrarınız onu değil, sizi üzer.

Başak – Oğlak

İşte sizinle her konuda anlaşmaya hazır ve her söylediğinizi dikkate alacak kişi karşınızda! Neredeyse her zevkiniz ortak ve siz kesinlikle bunun tadını çıkarmalısınız. Oğlak erkeği, akıllı, kuşkucu, mantıklı ve güven vericidir. Tıpkı sizin gibi ayrıntılara çok önem verir. Sizinle ilgili detayları ve anlattıklarınızı asla unutmayacak hatta anlattıklarınız size jest olarak geri dönecektir.

Oğlak erkeğinde aradığınız özellikleri her zaman bulabilirsiniz. Kendini, sizin yanınızda farklı, mutlu ve dış dünyayla iletişimde hissedeceği için size sonsuz bir bağlılık duyacaktır. Dolayısıyla bu birlikteliği hiç kimse bozamaz, yıkamaz!

Başak – Kova

Kova erkeği akıllı ve zekidir. Bilgiye çok önem verir. Fikirlerine sahip çıkan bu kişinin değer verdiği her konu, sizin de ilginizi çeker. Modern görünümünün altında aslında tutucu ve alışkanlıklarına çok bağlıdır. Siz, onun bu özelliklerini keşfettikçe birlikteliğiniz hakkında daha olumlu düşünmeye başlayacaksınız.

Duygusal olmaktan çok akılcılığa dayanan bu beraberlikte herkes kendi içinden geldiği gibi davranır ve karşısındakini anlayıp onu rahatsız edecek davranışları en aza indirirse ilişkiniz ömür boyu sürecektir. Buradaki tek sorun yine sizin eleştiriyi seven yapınız, onunsa eleştiriyi çok fazla kaldıramayacak olmasıdır. Bu durumda siz kendinizi durdurmalı ve ilişkinize sahip çıkmalısınız.

Başak – Balık

Balıklar yaşama sadece duygularıyla bakarlar. Hassas, alıngan ve kırılgandırlar. Sizin olaylara ve ilişkinize mantıkla yaklaşmanıza asla anlam veremezler. Bu yüzden de ilişkiniz zaman geçtikçe zorlaşır.

Onun öğrenmeye meraklı yapısı sayesinde, sohbetleriniz derinleşebilir, paylaşımlarınız çoğalabilir, farklı alanları birlikte keşfedebilirsiniz. Ama bu tabii ki ilişkinizdeki elektriğin voltajını artıramaz. Dolayısıyla birlikte olup sık sık elektrik kesintisiyle karşılaşacağınıza, ikinizde de çok fazla olan dostluk duygusunu devreye sokmalı ve dostluğunuzun tadını çıkarmayı öğrenmelisiniz.


Başak Burcu Aşk Hayatı

Başak akılcı bir burçtur, fazla duygusallığı gereksiz bulabilir, mantığı, pratik zekası hep öndedir. Mükemmeliyetçi ve eleştirel yönleri ile son derece seçicidir. Doğru eşi bulmak için çaba sarf eder, Başakların evlenmesi kolay değildir. Sorumluluk duygusu oldukça yüksektir, üzerine düşen görevleri yerine getirir ancak karşısındakinden sürekli memnuniyetsiz tavrı, eleştirel bakışı eşini veya sevgilisini bıktırabilir.

Çoğu zaman bunu elinde olmadan, dürtüsel şekilde yapar ancak yanlış anlaşılabilir. Zekası, kıvraklığı, becerikliliği ile Başak eşiniz hayatınızı kolaylaştırır. Ancak büyük bir aşk, tutku ve romantizm beklemek zordur.


İkizler Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu