Yaşam

Başarı İçin Güne Başlarken İlk 20 Dakikasında Neler Yapmalıyız?

Başarı İçin Güne Başlarken İlk 20 Dakikasında Neler Yapmalıyız? Sabah ilk uyandığımızda ilk 20 dakikayı verimli geçirmeye başlamamız, günün geri kalanında verimimizi daha da yükseltmemiz demektir. 20 dakika da neler yapılmalıdır ve günün verimi nasıl arttırılmalıdır hep birlikte bakalım..

1) Çalar Saatinizi Ertelemeyin

Alarmınızı ertelemek, gününüzü beklemeye almanın problem olmadığı mesajını verir ve beyninizi ertelemeye alırsınız bu yüzden alarmı ertelemeyip gününüzü beklemeye almayınız.


2) Kalktığınızda Yatağınızı Düzeltin


Oldukça küçük bir detay olarak görünse de daha düzenli bir ev, daha düzenli bir oda iş hayatınızı da etkiler. Kendinizi daha düzenli hissetmek, sizi gün içerisinde de bu şekilde düşünmeye yönlendirecektir ve bu sayede düzenli olmaya alışacaksınız.


3) Hayatınızı Gözünüzde Canlandırın


Güne başlarken, gelecekteki kendinizi hayal etmek sizi hayata daha da motive edecektir. Gelecekte hayal ettiğiniz yerde olabilecek misiniz ve buna ne kadar çabalıyorsunuz bunları düşünerek başlarsanız daha verimli bir güne başlayacaksınız demektir.


4) Motivasyonunuz Depolayın


Kendinizi daha enerjik hissetmeniz gününüzü daha verimli hale getirecektir. Moralinizi yükseltecek motivasyon videoları, şarkılar dinlemeniz sizin gününüzü iyi geçirmenize yardımcı olacaktır. Size iyi gelen şeyleri yapmak gününüzü daha da mutlu geçirmenizi sağlayacaktır.


5) Kendinizi Telkin Edin


“Bugün mükemmel bir gün olacak!”, “Bugün harika geçecek!” gibi cümlelerle kendinizi güzel bir güne hazırlayınız. Basit gibi görünen ancak hayatınızı oldukça etkileyecek bu olumlu sözler gününüzü daha olumlu hale getirecektir.


6) Gün İçerisinde Yapacaklarınızı Planlayın


Düzenli bir hayat sizi başarıya götürecek yollardan bir tanesidir. Spontane kararlar bazen en güzelleridir. Fakat iş ve okul hayatında düzenli bir hayat sizi daha ileriye taşıyacak bir harekettir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu