Başhekim, Hastanede Kadın Doktoru Bayıltarak Tecavüz Etti

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki özel bir hastanenin başhekimi, aynı hastanedeki meslektaşı kadın doktoru ilaç ve alkolle bayıltarak tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Olay, 30 Mayıs’ta Lüleburgaz ilçesindeki özel bir hastanede meydana geldi. Başhekim A.Ç.’nin aynı hastanedeki meslektaşı kadın doktora tecavüz ettiği iddiası üzerine polis soruşturma başlattı.

Tutuklanan başhekim geçen günlerde cezaevine girerken dehşet verici olayın ayrıntıları kadın doktorun emniyetteki ifadesiyle ortaya çıktı.

”ODAMA GEL”

Sevgilisinden ayrıldığı için o gün başhekimin kendisini rahatlatması için ilaç verdiğini söyleyen kadın doktorun ifadesi:

* Saat 20.00 gibi hastanenin acil servisinde çalıştığım esnada yanıma gelerek yine ilaç verdi. Ben de kullandım.

* Daha sonra WhatsApptan ‘Ben odamdayım. Şarap ve viski var’ şeklinde mesaj attı.

* Ben kendisine cevap vermedim. Mesajdan 30-40 dakika sonra yanıma gelerek ‘Odama gel’ dedi.

* Odaya girdiğimde kadehler içinde alkol vardı. Bu esnada bana gün içinde üçüncü ilacı da vermişti. Bu sırada bir şişe şarap açtı ve benim de içmemi söyledi.

”KAÇAMADIM”

* İlaçların etkisinden mantıklı karar veremiyordum. Israr etmesi üzerine alkol almasına eşlik ettim. Ve kendimi kötü hissetmeye başladım.

* Sonra beni sedyeye yatırıp kapıyı kilitledi, tecavüz etti.

* Direnmeye çalıştım ama çok halsizdim. Kalkıp kaçamadım.

“MASA ÜZERİNDE KADEHLER İÇİNDE ALKOL VARDI”

Kadın doktor ifadesinin devamında, A.Ç’nin ısrarları üzerine odasına gittiğini ve odadaki masada çok sayıda alkollü içecek olduğunu söyledi. İlaç içtiği için alkol almak istemediğini belirten kadın doktorun, “Odaya girdiğimde masa üzerinde kadehler içinde alkol vardı. Ben ilaçların etkisinde olduğumu ve alkol alırsam toksik tepkime oluşturacağını düşündüğümden bunu reddettim. Bu esnada bana gün içinde 3’üncü ilacı da vermişti. Bu sırada bir şişe şarap açtı. İçmem konusunda hızlanmamı, şarabın çok iyi olduğunu benim de içmemi söyledi. Ben de bir kadehin çeyreği kadar şarap içtim” dediği öğrenildi.

“DİRENMEYE ÇALIŞTIM”

Alkol aldıktan sonra ilacın da etkisiyle fenalaşan kadın doktorun “Halihazırda ilaçların etkisi altında olduğumdan kendi irademle mantıklı karar veremiyordum. Israr etmesi üzerine ortama ayak uydurmak için alkol almasına eşlik ettim. Ben kendimi kötü hissetmeye başladım“dediği öğrenildi.

A.Ç’nin kendisini sedyeye yatırdığını ve odanın ışıklarıyla kapısını kapatıp, kapıyı kilitlediğini söyleyen talihsiz kadın A.Ç’nin üzerini soyup kendisine defalarca tecavüz ettiğini söyledi. Mağdur kadın, “Direnmeye çalıştım ama çok halsizdim. Bu yüzden yardım istemek için çığlık dahi atamadım. Kalkıp kaçamadım. Ne kadar sürdüğünü hatırlamıyorum” dediği öğrenildi.

Yaşadığı dehşet verici olayın ardından ikamet ettiği şehir olan Edirne’de hemen psikoloğuna gittiğini ve ardından durumu yargıya taşımaya karar verdiğini söylediği öğrenilen kadın doktorun, polise şikayetçi olduğu öğrenildi.

DOKTOR TUTUKLANDI

Kadın doktorun şikayeti sonrası harekete geçen polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Gerçekleştirilen soruşturma doğrultusunda başhekim A.Ç. savcılık kararıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 3 0 0 1 3
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Burcunuza Göre İnsanları Etkileme Biçiminiz

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478