Gündem

Başkalarından Beklememeniz Gereken 12 Şey

Bazen diğer insanlardan çok fazla şey bekliyoruz. Yaşamınız, sizin ve yalnızca sizin kontrol edebileceğiniz bir şeydir, beklememiz gereken şeyler olduğundan emin olun, ancak bazı insanlar bu sınırların nerede yattığından ve sorunlara neden olduğundan emin değil.

Hepimiz farklıyız ve bazılarımız başkalarının yapabileceği şeyleri yapamayız. Mutlu ve başarılı olmak istiyorsan dışarı çıkıp kendin için bir şeyler yapmalısın. Diğerlerinden çok fazla şey beklerseniz sadece hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Aşağıda diğer insanlardan asla beklememeniz gereken şeylerin bir listesini bulacaksınız.

1. Başkalarının sizinle aynı fikirde olmasını beklemeyin

Herkes söylediğiniz veya yaptığınız her şeyde sizinle aynı fikirde olmayacak. Dünyanın sizinle aynı fikirde olmasını beklerseniz, sadece üzüleceksiniz. Hiç birinin söylediği her şeye katılıyor musun? Muhtemelen değil!


2. Başkalarının pisliklerini temizlemesini beklemeyin

Sen kendi kişisin. Sizin hatalarınız size ait. Sizin ve kelimenin tam anlamıyla ya da yaşam döneminde sizden sonra temizlemek için orada kimse bulunmamalıdır. Hataları yapıyorsun, onlar için sorumluluk alıyorsun.


3. Başkalarının mükemmel olmasını beklemeyin

Kimse mükemmel değil, sen değil, en iyi arkadaşın değil, başka hiç kimse. Sadece birisinin iyi kısımlarını alamaz ve kötü kısımların var olmadığını iddia edemezsiniz. Biz sadece insanız.


4. Başkalarının sizi mutlu etmesini beklemeyin

Kendini mutlu edebilecek tek kişi sensin. Mutluluk başka bir kişide bulunamaz. İçimizde bulduğumuz ve kendimizi geliştirdiğimiz bir şey.


5. Başkalarının olmasını istediğiniz kişiden olmasını beklemeyin

Kimse onlar için yaptığınız kalıba tam oturmayacak. Yine, hiç kimse mükemmel değildir. Biz sadece insanız, bunu kabul etmeye başlamalısın.


6. Diğer insanların her zaman iyi olmalarını beklemekten vazgeç

Diğer insanların yüzleşmek için kendi sorunları var. Onları her gördüğünde mutlu olmalarını bekleyemezsin. Bu sayı 5 ile ilgilidir, ancak bunun daha küçük bir ölçekte olması ancak çok önemli olması bakımından biraz farklıdır. Başkalarının duygularını görmezden gelemezsiniz, onlar da önemlidir.


7. Başkalarının size nasıl davrandığınız konusunda sizi tedavi etmesini beklemeyin

Bazı insanlar sadece serseridir. Sırf nazik olduğun için insanların sana karşı nazik olacağı anlamına gelmez. Bunu kabul etmelisin ve sana kötü muamele edenleri hayatından uzak tut, onlara olumsuzlukları barındıracak bir yer vermek iyi bir fikir değil.


8. Başkalarının fikrinizi okumasını beklemeyin

Konuşmazsan kimse ihtiyacın olanı bilemeyecek. İnsanlar fikrinizi okuyabilir ve kendiniz için ayağa kalkabilir gibi davranmayı bırakın. Bir sebeple ses verildi, kullan.


9. Başkalarının sizi anlamalarını beklemeyin

Kimse seni tamamen anlayamayacak, üzgünüm. Bunu değiştirmenin bir yolu yok. İnsanların sizi gerçekte kim olduğunuzu görmesini beklemeyin, gerçekte kim olduğunuzu bile bilmiyorsunuz. Her zaman değişiyoruz.


10. Başkalarının doğru şeyi yapmasını beklemeyin

Yine, bazı insanlar sadece pislikler. Herkes zamanı geldiğinde doğru olanı yapmaya istekli olmayacak. Bazen, bununla ilgili yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur ve onunla başa çıkmak zorunda kalırken berbat olur.


11. Başkalarının sizi kabul etmesini beklemeyin

Diğer insanlar senden hoşlanmayacak ve bazıları size katlanamayacak. Bu iyi olsanız da olmasanız da olur. Hepimiz farklıyız ve bazılarımız ne nedenle olursa olsun birbirimizi sevmiyor.


12. Kendinize saygı duymuyorsanız, diğer insanların size saygı duymasını beklemeyin

Sen gerekir kendine saygı , başkalarının sana saygı istiyorum. Hiçbir şey bilmediğin bir şeyi talep etmekle uğraşamazsın. Kendinize saygı duymayı ve kabul etmeyi öğrenin;


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu