Batman’da Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

      1) Batman’da Üniversite Nerededir ? Kampüsü Nasıldır ?

2007 yılında kurulan Batman Üniversitesi şehrin merkezinde bir bina ve öğrencilerine yetecek kadar yapılmış bir kampüsü ile var olmuştur. Öğrenciler için detaylı olarak her şeyi bulacakları kampüs dizaynı şehrin en güzide yerindedir.

     2) Batman ‘da Ulaşım Nasıldır ?

Batman kendi içinde küçük bir yerleşim merkezine sahip olduğu için otobüs hatları da şehrin planına göre hazırlanmıştır. Bundan dolayı öğrenciler tarafından pek tercih edilmese de soğuk havalarda ilgi odağı oluyor.

     3) Batman Mutfağı Ve Fiyatları ?

Doğu kökenli bir şehir olan Batman’da et lezzetleri çok ünlüdür. Öğrenciler tarafından sıkça tercih edilen bu lezzetler lokantalarda ve sokak arası lezzet yerlerinde oldukça uygun fiyata satılır. Çiğköfte,mangal,kaburga gibi lezzetleri ünlüdür.

    4) Batman Halkının Öğrencilere Karşı Yaklaşımı Nasıldır ?

Batman halkının sıcak ve ılıman bir insan yapısı olduğunu herkes bilir. Öğrenciler için yapılan etkinlikler ve yardım kampanyaları ile öğrenciler mutlu ve rahat ettirilir. Bu yüzden öğrenciler Batman halkını sever.

    5) Batman’da Gezilebilecek Yerler Nerelerdir ?

Batman eski uygarlıklardan günümüze kadar gelmiş antik şehirleri ve mağaraları ile turistler ve halk için büyük ilgi odağı olmuştur. Doğa ile iç içe olan bu şehirde; Mor Kiryakus Manastırı, Çemi Höyüğü gibi yerler büyük ilgi toplamaktadır.

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Yabancı Dil Öğrenmenin 7 Daha İyi Yolu

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478